Leszek Lichota, Ilona Wrońska, 2015
Fot. VIPHOTO/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Leszek Lichota i Ilona Wrońska: „Małżeństwo jest instytucją zbędną! Można szczęśliwie żyć bez urzędowych papierów”

Poznaj niezwykłą historię miłości aktorskiej pary

Olga Figaszewska 5 grudnia 2021 16:01
Leszek Lichota, Ilona Wrońska, 2015
Fot. VIPHOTO/East News

Poznali się jeszcze na studiach, ale to na planie jednego z seriali połączyła ich miłość. Od tamtej pory są nierozłączni. Ilona Wrońska i Leszek Lichota wiodą szczęśliwe życie i wspólnie wychowują dwójkę pociech. A my przypominamy dziś ich historię.

Ilona Wrońska i Leszek Lichota – tak zaczęła się ich historia miłości

Rzadko uchylają rąbka tajemnicy i nie dzielą się z mediami swoim życiem prywatnym. Ilona Wrońska i Leszek Lichota tworzą jedną z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych par polskiego show-biznesu. Chociaż ich ścieżki splotły się jeszcze w szkole aktorskiej, to na miłość przyszło im jeszcze poczekać. Uczucie rozkwitło, gdy spotkali się na planie serialu „Na Wspólnej”. „Na pewno od razu była chemia. Ja jednak nie zakochuję się bez bliższego poznania drugiej osoby. Jestem dość ostrożna w sprawach męsko-damskich. Leszek musiał zdobyć moje zaufanie”, zwierzała się Ilona Wrońska w rozmowie z Interią.

Na planie i poza nim tworzyli zawsze zgrany duet. Czy myśleli o ślubie? W tej kwestii są ze sobą zgodni. Dla nich zawsze liczyło się uczucie, które ich połączyło i dało początek wspólnej drogi.

Uważam, że małżeństwo jest instytucją zbędną! Nie daje żadnej gwarancji. Przykład mój i Ilony pokazuje, że można szczęśliwie żyć bez urzędowych papierów. Oczywiście, jeśli któreś z nas wylądowałoby w szpitalu i to drugie miałoby utrudniony dostęp do dokumentów, wtedy okazałoby się, po co te formalności. Ale to bariery, które sami sobie narzucamy. Poza tą jedną sferą jestem naprawdę tradycyjny”, zwierzał się Leszek Lichota w Grazii. Zakochani darzą się ogromnym zaufaniem, są przyjaciółmi i nie mają przed sobą żadnych tajemnic.

Zobacz też: Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski: „Oboje mamy bardzo wybujałe temperamenty i jesteśmy upartymi osobami”

Leszek Lichota, Ilona Wrońska, 2015
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

„Pewne zasady muszą obowiązywać. Nad związkiem trzeba cały czas pracować. Nic nie jest dane na wieki. Choć uważam, że dobry związek może trwać całe życie”, dodawała Ilona Wrońska w Interii.

Leszek Lichota i Ilona Wrońska - wspólna pasja i miłość

Para doczekała się dwójki pociech Nataszy i Kajetana. Starają się przekazać swoim pociechom najważniejsze wartości. Dają im wiarę we własne możliwości, by z dumą, odwagą podbijały świat, budując szczęśliwą przyszłość.

Ilona Wrońska i Leszek Lichota kochają podróże i tą miłość zaszczepiają także w swoich pociechach.  „Chcemy korzystać z życia teraz, kiedy mamy taką możliwość, siłę i zdrowie. Kiedy dzieci chcą spędzać z nami czas. Chcemy przeżyć razem przygodę życia, dlatego całą wyprawę przygotowujemy bardzo dokładnie. (...) Dzieci pójdą tam do szkoły, znajdziemy jakiś dom. Bo marzenia trzeba realizować, a nie tylko marzyć. Czasem o tym zapominamy”, mówił Leszek Lichota w Grazii przed planowaną podróżą do Australii.

Kilka lat temu zdradzili, że  dzieci nie chodzą do szkoły i bardzo chwalą sobie nauczanie domowe.  „Nasze dzieci nie chodzą do szkoły. Uczymy je sami i zapewniamy, że taki system wcale nie jest gorszy niż publiczna szkoła”, mówili rodzice. ,,Staramy się też dzieciakom uświadomić, że nie wszystko, czego wymagają od nich z podręczników, się w życiu przyda", dodawał aktor w rozmowie Plejadą

Leszek Lichota, Ilona Wrońska, 2019
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Leszek Lichota i Ilona Wrońska prywatnie poświęcają się pasjom. Jakiś czas temu zakochani postanowili otworzyć własny biznes – glamping we wsi Jaśliska. Tam znaleźli swoje miejsce na ziemi i dzielą życie między Beskidem Niskim a Warszawą.

„To właśnie nasze wspólne wyjazdy w różne zakątki świata pokazały nam mnóstwo możliwości i uświadomiły, że w życiu nie jest najważniejsze posiadanie tylko „bycie”. Dlatego też Forrest Glamp pomimo swoich dużych możliwości obszarowych nie będzie miejscem, w którym spotka się duża liczba osób. Zależało nam na kameralności bo tylko wtedy uda się stworzyć miejsce pełne spokoju, harmonii i równowagi – w myśl szwedzkiego powiedzenia – LAGOM czyli nie mniej, nie więcej – tyle ile trzeba”, piszą na swojej stronie internetowej.

Para nie kryje swojego szczęścia i niezmiennie patrzą w jednym kierunku.  Z okazji urodzin, aktorka składała w sierpniu ukochanemu wyjątkowe życzenia. ,,Miłość jest wtedy kiedy trzymasz go za rękę i myślisz- mam wszystko ❤️", napisała Ilona Wrońska. 
 

Życzymy wszystkiego dobrego! 

Źródło: Plotek.pl, Plejada.pl, Grazia, Interia

Zobacz też: Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiecka-Owsiak od lat tworzą zgrany duet. Oto historia ich miłości!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.