Leszek Lichota, Ilona Wrońska, 2015
Fot. VIPHOTO/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Leszek Lichota i Ilona Wrońska: „Małżeństwo jest instytucją zbędną! Można szczęśliwie żyć bez urzędowych papierów”

Dzisiaj aktor kończy 45 lat

Olga Figaszewska 17 sierpnia 2022 15:49
Leszek Lichota, Ilona Wrońska, 2015
Fot. VIPHOTO/East News

Poznali się jeszcze na studiach, jednak dopiero na planie seriali połączyło ich głębsze uczucie. Leszek Lichota i Ilona Wrońska od tamtej pory są już nierozłączni. Zakochani tworzą idealny związek. „Nad związkiem trzeba cały czas pracować. Nic nie jest dane na wieki. Choć uważam, że dobry związek może trwać całe życie”, wyznał artysta. Razem wychowują dwójkę dzieci, a w dodatku otworzyli własny biznes. Jak wygląda ich wspólne życie?

Ilona Wrońska i Leszek Lichota – tak zaczęła się ich historia miłości

Rzadko uchylają rąbka tajemnicy i nie dzielą się z mediami swoim życiem prywatnym. Ilona Wrońska i Leszek Lichota tworzą jedną z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych par polskiego show-biznesu. Chociaż ich ścieżki splotły się jeszcze w szkole aktorskiej, to na miłość przyszło im jeszcze poczekać. Uczucie rozkwitło, gdy spotkali się na planie serialu „Na Wspólnej”. „Na pewno od razu była chemia. Ja jednak nie zakochuję się bez bliższego poznania drugiej osoby. Jestem dość ostrożna w sprawach męsko-damskich. Leszek musiał zdobyć moje zaufanie”, zwierzała się Ilona Wrońska w rozmowie z Interią.

Na planie i poza nim tworzyli zawsze zgrany duet. Czy myśleli o ślubie? W tej kwestii są ze sobą zgodni. Dla nich zawsze liczyło się uczucie, które ich połączyło i dało początek wspólnej drogi.

Uważam, że małżeństwo jest instytucją zbędną! Nie daje żadnej gwarancji. Przykład mój i Ilony pokazuje, że można szczęśliwie żyć bez urzędowych papierów. Oczywiście, jeśli któreś z nas wylądowałoby w szpitalu i to drugie miałoby utrudniony dostęp do dokumentów, wtedy okazałoby się, po co te formalności. Ale to bariery, które sami sobie narzucamy. Poza tą jedną sferą jestem naprawdę tradycyjny”, zwierzał się Leszek Lichota w Grazii. Zakochani darzą się ogromnym zaufaniem, są przyjaciółmi i nie mają przed sobą żadnych tajemnic.

„Pewne zasady muszą obowiązywać. Nad związkiem trzeba cały czas pracować. Nic nie jest dane na wieki. Choć uważam, że dobry związek może trwać całe życie”, dodawała Ilona Wrońska w Interii.

ZOBACZ TEŻ: Na ślubnym kobiercu stanęli 14 lat temu. Jak wyglądały początki miłości Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza?

Leszek Lichota, Ilona Wrońska, 2015
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Leszek Lichota i Ilona Wrońska - wspólna pasja i miłość

Para doczekała się dwójki pociech Nataszy i Kajtka. Starają się przekazać swoim pociechom najważniejsze wartości. Dają im wiarę we własne możliwości, by z dumą, odwagą podbijały świat, budując szczęśliwą przyszłość.

Ilona Wrońska i Leszek Lichota kochają podróże i tą miłość zaszczepiają także w swoich pociechach.  „Chcemy korzystać z życia teraz, kiedy mamy taką możliwość, siłę i zdrowie. Kiedy dzieci chcą spędzać z nami czas. Chcemy przeżyć razem przygodę życia, dlatego całą wyprawę przygotowujemy bardzo dokładnie. (...) Dzieci pójdą tam do szkoły, znajdziemy jakiś dom. Bo marzenia trzeba realizować, a nie tylko marzyć. Czasem o tym zapominamy”, mówił Leszek Lichota w Grazii przed planowaną podróżą do Australii.

Kilka lat temu zdradzili, że  dzieci nie chodzą do szkoły i bardzo chwalą sobie nauczanie domowe. „Nasze dzieci nie chodzą do szkoły. Uczymy je sami i zapewniamy, że taki system wcale nie jest gorszy niż publiczna szkoła”, mówili rodzice. ,,Staramy się też dzieciakom uświadomić, że nie wszystko, czego wymagają od nich z podręczników, się w życiu przyda", dodawał aktor w rozmowie Plejadą

CZYTAJ TEŻ: Poznali się przez internet, rok później byli po ślubie. Oto historia Michała i Poli Wiśniewskich

Leszek Lichota, Ilona Wrońska, 2019
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Leszek Lichota i Ilona Wrońska prywatnie poświęcają się pasjom. Jakiś czas temu zakochani postanowili otworzyć własny biznes – glamping we wsi Jaśliska. Tam znaleźli swoje miejsce na ziemi i dzielą życie między Beskidem Niskim a Warszawą. Zgodnie doszli do wniosku, że zawód, który oboje uprawiają - aktorstwo - nie jest zbyt stabilną formą zarobku.  „Oboje z partnerem jesteśmy aktorami, a to zawód, który bywa trudny, bo praca w tej branży nigdy nie jest pewna. Dlatego już od dawna myśleliśmy o stworzeniu czegoś, co dałoby nam większą stabilność. Postawiliśmy na turystykę nieprzypadkowo, ponieważ Leszek jest po technikum hotelarskim i miał na ten temat pewne pojęcie, ja z kolei skończyłam technikum rolnicze, więc temat bliskości ziemi i natury nie jest mi obcy. [...] A dlaczego glamping? Chcieliśmy stworzyć coś nieoczywistego, co nie jest w Polsce zbyt powszechne, zaproponować coś nowego, trochę innego”, wyjaśniła Ilona Wrońska w rozmowie z Super Expressem.

„To właśnie nasze wspólne wyjazdy w różne zakątki świata pokazały nam mnóstwo możliwości i uświadomiły, że w życiu nie jest najważniejsze posiadanie tylko „bycie”. Dlatego też Forrest Glamp pomimo swoich dużych możliwości obszarowych nie będzie miejscem, w którym spotka się duża liczba osób. Zależało nam na kameralności bo tylko wtedy uda się stworzyć miejsce pełne spokoju, harmonii i równowagi – w myśl szwedzkiego powiedzenia – LAGOM czyli nie mniej, nie więcej – tyle ile trzeba”, piszą na swojej stronie internetowej.

Para nie kryje swojego szczęścia i niezmiennie patrzą w jednym kierunku. Dzisiaj Leszek Lichota obchodzi swoje 45 urodziny. Z tej okazji ukochana napisała na swoim Instagramie: ,,Życie staje się prostsze gdy zrozumiemy, że nic nikomu nie musimy udowadniać. Robię tylko to w co wierzę i do czego jestem przekonana. Właśnie to -To- daje szczęście, spokój, równowagę. Im prościej, tym lepiej", czytamy. 

Życzymy wszystkiego dobrego! 

Źródło: Plotek.pl, Plejada.pl, Grazia, Interia

ZOBACZ TAKŻE: Witalij i Natalia Kliczkowie zadecydowali o rozwodzie: „Od lat mieszkamy osobno

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.