Roman Polański, VIVA! listopad 2013
Fot. Robert Wolański
O NIM JEST GŁOŚNO

Quentin Tarantino zdradził, jak Roman Polański zareagował na jego film...

„Nie chciałem do niego dzwonić i pytać o pozwolenie, kiedy pisałem scenariusz”

Weronika Kostyra 22 lipca 2019 15:45
Roman Polański, VIVA! listopad 2013
Fot. Robert Wolański

Odkąd Quentin Tarantino ogłosił, że zamierza nakręcić film opowiadający o brutalnym morderstwie Sharon Tate, nie milkną kontrowersje. Zbrodnia popełniona przez sektę zmarłego niedawno Charlesa Mansona do tej pory mrozi krew w żyłach, mimo że minęło od niej 50 lat. Żona Romana Polańskiego była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy członkowie grupy bestialsko zamordowali ją i jej przyjaciół w willi w Los Angeles. Pojawiły się głosy, że film żeruje na osobistej tragedii polskiego reżysera. Roman Polański nigdy nie odniósł się publicznie do filmu Dawno temu w Hollywood. Okazuje się jednak, że poznał jego scenariusz.

Jak Roman Polański zareagował na film Tarantino?

Premiera nowego filmu Quentina Tarantino będzie z pewnością wielkim wydarzeniem w świecie kinematografii. Tuż przed  premierą Quentin Tarantino zdradził, że Roman Polański skontaktował się z nim, gdy dowiedział się, o czym będzie. „Kiedy mówimy o Romanie, to chodzi o tragedię, która dla większości ludzi jest nie do pojęcia. Sharon, jego nienarodzony syn. Czułem, że jej śmierć i zbrodnia Mansona przeszły po prostu do historii i przerastają jego prywatną tragedię. (...) Nie chciałem do niego dzwonić i pytać o pozwolenie, kiedy pisałem scenariusz. Jednak, kiedy skończyłem, a on się o tym dowiedział, skontaktował się ze mną przez wspólnego przyjaciela, który do mnie zadzwonił i spytał o co chodzi. Powiedział, że Roman nie był zły. Był po prostu ciekawy. Przyjaciel mnie odwiedził i przeczytał scenariusz, żeby móc powiedzieć Polańskiemu, że wszystko jest w porządku”, powiedział w wywiadzie dla magazynu Deadline.

W filmie w postać Polańskiego wcielił się polski aktor, Rafał Zawierucha. Zobaczymy w nim też całą plejadę hollywoodzkich gwiazd. Film Pewnego razu w Hollywood do polskich kin trafi 16 sierpnia. 

Roman Polański
Fot. East News

Rafał Zawierucha, VIVA! nr 9 kwiecień 2019
Fot. Michał Kar

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.