Rafał Zawierucha jamnik
Fot. Mateusz Jagielski/East News
O NIM SIĘ MÓWI

Rafał Zawierucha zdradził kulisy pracy w Hollywood. „Limuzyna zabrała mnie do apartamentu”

O propozycji od Tarantino dowiedział się skręcając meble...

VIVA! 17 listopada 2018 12:05
Rafał Zawierucha jamnik
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Od kilku tygodni z niecierpliwością czekamy na końcowy efekt zdjęć do filmu o życiu Romana Polańskiego. Wszystko za sprawą Rafała Zawieruchy, który w projekcie Quentina Tarantino wystąpi w roli głównej. Aktor rzadko udziela wywiadów, w których zdradza kulisy produkcji, jednak tym razem zrobił wyjątek.

Rafał Zawierucha o pracy w Hollywood

Aktor opowiedział dziennikarzowi Gazety Wyborczej o tym, jak wyglądał moment, w którym dowiedział się, że amerykańska produkcja jest zainteresowana jego udziałem. „Maciek, mój agent, zadzwonił do mnie: "Słuchaj, chcą cię tam, jeszcze nie wiem, co to jest". Powiedziałem mu: "Maciej, spokojnie. Ja wiem, że się uda". Czułem to, choć oczywiście się bałem i byłem zestresowany. Ale postanowiłem, że podejdę do tego zadania profesjonalnie. Na spokojnie, nic nie mówiąc dookoła, zanim nie podpiszę kontraktu. Jak za dużo gdaczesz, to z tego jajka może być zbuk. Teraz też nie za wiele mogę mówić, bo podpisałem hollywoodzki cyrograf. Muszę milczeć aż do premiery”, czytamy.

Na ostateczną odpowiedź Rafał Zawierucha musiał chwilę poczekać. Cierpliwość się opłaciła. „Wysłałem im nagranie, ale nie mogę powiedzieć, co to była za scena. Potem czekałem na odpowiedź. To był koniec czerwca, skręcałem łóżko, stół i krzesła, kiedy zadzwonił Maciek. "Chcą cię zatrudnić" - usłyszałem. Stoję z tym śrubokrętem w mieszkaniu, łzy mi płyną. Nawet jak ci o tym teraz opowiadam, to się wzruszam”, dodał aktor.

Gwiazdor pochwalił się także, że zagrał u boku wielkich hollywoodzkich gwiazd.„Poznałem na planie Brada Pitta, Leonardo DiCaprio. Poza tym Samanthę Robinson, Rumer Willis czy Mayę Thurman. W tej produkcji grają wielcy, a przy nich plejada młodych aktorów. Mam ciarki, gdy myślę, że mogę należeć do tej grupy”, wyznał Zawierucha i dodał, że w Hollywood dostąpił zaszczytów i udogodnień takich, jak największe sławy. Na lotnisku podjechała po niego pierwszego dnia limuzyna, a kierowca zawiózł go do prywatnego apartamentu.

Aktor zawsze powtarza, że bez zbędnego ciśnienia ciężko pracował i czekał na swoją kolej w kolejce do wielkich ról. Dziś osiągnął więcej niż marzył. A kolejny cel? „Zagrać w Bondzie!”. I tego Rafałowi życzymy. 

Fot. ONS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.