Henry Cavill
Fot. Instagram @henrycavill
ZE ŚWIATA FILMU

A to niespodzianka! Henry Cavill zagra Wiedźmina w serialu Netflixa!

Pasuje do roli Geralta z Rivii?

Weronika Kostyra 4 września 2018 17:40
Henry Cavill
Fot. Instagram @henrycavill

Planowany na przyszły rok serial Wiedźmin budzi wielkie emocje szczególnie wśród polskich fanów, jednak dzięki grom komputerowym popularny saga Andrzeja Sapkowskiego ma fanów na całym świecie. Wiadomo już, kto wcieli się w tytułowego Geralta z Rivii! Będzie to brytyjski aktor Henry Cavill znany między innymi z roli Supermana w filmie Człowiek ze stali.

Henry Cavill jako Geralt z Rivii

Informację osobiście potwierdzili sam aktor oraz producentka serialu Lauren S. Hissrich. „Spotkałam się z nim w pierwszej kolejności. Nie miałam jeszcze scenarzystów, ani scenariusza – jedynie zielone światło i mnóstwo pasji. To było cztery miesiące temu i nigdy nie zapomniałam, ile było w nim pasji. Jest Geraltem. Zawsze nim był. Jestem podekscytowana, mogąc przywitać Henry’ego Cavilla w rodzinie Wiedźmina”, napisała Hissrich na swoim Twitterze.

Plotki o tym, że to on, że jest typowany do roli, pojawiały się już od pewnego czasu. Nawet sam Henry Cavill opublikował na swoim Instagramie fotomontaż swojej twarzy jako Wiedźmina. Miesiąc temu powiedział też w wywiadzie, że jest fanem książek i gier o Geralcie, a pomysł zagrania go „jest ekscytujący”.

Henry Cavill zdobył popularność rolą w serialu Tudorowie. Od tamtej pory zagrał między innymi w filmach Człowiek ze stali, Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości, Liga Sprawiedliwości, a ostatnio Mission: Impossible – Fallout.

Serial Wiedźmin ma składać się z ośmiu odcinków, jednak zdjęcia jeszcze się nie rozpoczęły. Prace nad scenariuszem zostały już zakończone. Ekipa szuka teraz lokacji w Europie, trwają także castingi. Praca na planie rozpocznie się najwcześniej pod koniec tego roku, dlatego gotowego sezonu możemy spodziewać się dopiero w 2020 roku.

Twórcom serialu zależy na tym, by nie stracił on ducha oryginału, dlatego nad produkcją czuwa sam Sapkowski, jako konsultant kreatywny. „Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu, których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek”, skomentował Andrzej Sapkowski.

Ciekawe, czy Henry Cavill okaże się lepszym Wiedźminem niż Michał Żebrowski? Pamiętacie Gerlata w jego wykonaniu?  

Michał Żebrowski jako Gerlat z Rivii

Michał Żebrowski jako Wiedźmin, Viva! maj 2001
Fot. Robert Wolański

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.