Helen Mirren, Katarzyna Wielka HBO
Fot. Materiały prasowe HBO
ZE ŚWIATA FILMU

„Wiesz co jest w moich rękach? Władza absolutna”. Helen Mirren zagra Katarzynę Wielką!

Premiera nowego serialu HBO już jesienią!

Ksenia Krasko 24 lipca 2019 15:57
Helen Mirren, Katarzyna Wielka HBO
Fot. Materiały prasowe HBO

Historię najsłynniejszej carycy Rosji, Katarzyny II Wielkiej, już niedługo zobaczymy w HBO! W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun Katarzyny Wielkiej z Helen Mirren w roli głównej. Zapowiedź serialu idealnie oddaje klimat czasów, w których rozgrywa się fabuła serialu i charakter carycy.

Helen Mirren w nowym serialu HBO

Kanał telewizyjny HBO opublikował zwiastun angloamerykańskiego mini serialu o Katarzynie Wielkiej. Główną rolę zagra Helen Mirren, która starała się o tę rolę i właściwie była pomysłodawczynią serialu. Producent David Thompson wspomniał o tym w wywiadzie dla Entertainment Weekly: „Przyszła do mnie z tą koncepcją, kiedy pracowaliśmy nad Złotą Damą. Wyznała mi, że to rola, którą od zawsze chciała zagrać”.

Helen Mirren, Katarzyna Wielka HBO
Fot. Materiały prasowe HBO

Serial Katarzyna Wielka opowie o ostatnich latach panowania despotycznej carycy. Fabuła ma skupić się też na licznych romansach władczej Katarzyny. W roli słynnego kochanka Grigorija Potiomkina zobaczymy Jason'a Clarke'a. Oprócz Helen Mirren w serialu wystąpią Georgina Beedle, Gina McKee, Rory Kinnear, Antonia Clarke, Richard Roxburgh, Paul Ritter i Thomas Doherty.

Za reżyserię odpowiada Philip Martin, twórca serialu The Crown. Scenarzysta – Nigel Williams – pracował nad Elizabeth I z Helen Mirren w roli tytułowej. Aktorka wielokrotnie wcielała się w postaci związane z monarchią. Na koncie ma rolę brytyjskich królowych Charlotte, Elżbiety I i Elżbiety II. Za tą ostatnią otrzymała Oscara.

Premiera Katarzyny Wielkiej zaplanowana jest dopiero na jesień tego roku, jednak eksperci mówią już, że serial będzie poważną konkurencją dla Wielkich kłamstewek i The Crown. Zobaczcie zwiastun! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?