Helen Mirren, Katarzyna Wielka HBO
Fot. Materiały prasowe HBO
ZE ŚWIATA FILMU

„Wiesz co jest w moich rękach? Władza absolutna”. Helen Mirren zagra Katarzynę Wielką!

Premiera nowego serialu HBO już jesienią!

Ksenia Krasko 24 lipca 2019 15:57
Helen Mirren, Katarzyna Wielka HBO
Fot. Materiały prasowe HBO

Historię najsłynniejszej carycy Rosji, Katarzyny II Wielkiej, już niedługo zobaczymy w HBO! W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun Katarzyny Wielkiej z Helen Mirren w roli głównej. Zapowiedź serialu idealnie oddaje klimat czasów, w których rozgrywa się fabuła serialu i charakter carycy.

Helen Mirren w nowym serialu HBO

Kanał telewizyjny HBO opublikował zwiastun angloamerykańskiego mini serialu o Katarzynie Wielkiej. Główną rolę zagra Helen Mirren, która starała się o tę rolę i właściwie była pomysłodawczynią serialu. Producent David Thompson wspomniał o tym w wywiadzie dla Entertainment Weekly: „Przyszła do mnie z tą koncepcją, kiedy pracowaliśmy nad Złotą Damą. Wyznała mi, że to rola, którą od zawsze chciała zagrać”.

Helen Mirren, Katarzyna Wielka HBO
Fot. Materiały prasowe HBO

Serial Katarzyna Wielka opowie o ostatnich latach panowania despotycznej carycy. Fabuła ma skupić się też na licznych romansach władczej Katarzyny. W roli słynnego kochanka Grigorija Potiomkina zobaczymy Jason'a Clarke'a. Oprócz Helen Mirren w serialu wystąpią Georgina Beedle, Gina McKee, Rory Kinnear, Antonia Clarke, Richard Roxburgh, Paul Ritter i Thomas Doherty.

Za reżyserię odpowiada Philip Martin, twórca serialu The Crown. Scenarzysta – Nigel Williams – pracował nad Elizabeth I z Helen Mirren w roli tytułowej. Aktorka wielokrotnie wcielała się w postaci związane z monarchią. Na koncie ma rolę brytyjskich królowych Charlotte, Elżbiety I i Elżbiety II. Za tą ostatnią otrzymała Oscara.

Premiera Katarzyny Wielkiej zaplanowana jest dopiero na jesień tego roku, jednak eksperci mówią już, że serial będzie poważną konkurencją dla Wielkich kłamstewek i The Crown. Zobaczcie zwiastun! 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.