Krzysztof Krawczyk serial
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Krzysztof Krawczyk bohaterem serialu. Zaskakujące, kto wcieli się w rolę muzyka!

Kiedy będziemy mogli oglądać produkcję o losach wokalisty?

Gabriela Czernecka 19 czerwca 2021 12:34
Krzysztof Krawczyk serial
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Nagła śmierć Krzysztofa Krawczyka mocno wstrząsnęła światem muzyki. Artysta cieszył się ogromną popularnością, jego twórczość trafiała do szerokiego grona odbiorców - zarówno młodszych, jak i starszych. Wiele wskazuje na to, że niebawem fani talentu zmarłego wokalisty, będą mieli okazję ponownie powspominać swojego idola. Jak zdradził w rozmowie z Super Expressem wieloletni menadżer Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala, powstaje serial o muzyku! Kto wcieli się w legendę polskiej piosenki? Poznajcie szczegóły.

Krzysztof Krawczyk serial. Kto wcieli się w artystę?

Miał szansę stać się polskim Presleyem. Nazywano go gigantem sceny. Krzysztof Krawczyk śpiewał dla wszystkich pokoleń. Nikt tak jak on nie czarował publiczności. Zachwycał charyzmą, charakterystycznym głosem i ogromnym talentem. Niestety na początku kwietnia poinformowano o jego śmierci. Jego żona do dziś nie może pogodzić się z jego stratą. Najbliżsi wciąż wspominają go w poruszających słowach, a fani nieustannie publikują w sieci niezwykłe historie z nim związane. 

Zobacz: Wyjątkowa kariera Krzysztofa Krawczyka! Niezwykłe współprace, wielkie przeboje i spektakularne koncerty

Choć artysty nie ma już wśród nas, to pozostały po nim genialne utwory, które wciąż mimo upływu lat cieszą się ogromną popularnością. Za Tobą pójdę jak na bal, Parostatek, Byle było tak, To co dał nam światMój przyjacielu czy Jak minął dzień - to jedne z najsłynniejszych piosenek Krawczyka. „Ten chłopak urodził się do śpiewania”, mówił o nim Zbigniew Wodecki. I miał rację. Krzysztof Krawczyk nie bał się żadnego gatunku muzycznego - grał pop, swing, jazz, country, a nawet reggae. Krytycy muzyczni piszą wprost, że tak naprawdę w każdej dekadzie pojawiał się hit od niego. Nic dziwnego, że jego twórczość po śmierci postanowiono uczcić w wyjątkowy sposób.

Krzysztof Krawczyk
Fot. Kurnikowski/ AKPA

Jak zdradza w rozmowie z Super Expressem Andrzej Kosmala, wieloletni menadżer artysty, niebawem powstanie serial o Krzysztofie Krawczyku. W tym temacie już prowadzone są pierwsze rozmowy. Kilka szczegółów ujawnia sam Kosmala: „Jeszcze za życia Krawczyka prowadziłem rozmowy. Są nawet napisane trzy pierwsze odcinki na podstawie książki biograficznej „Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino”, mówi dla Super Expressu.

Kto zagra Krzysztofa Krawczyka w serialu?

Andrzej Kosmala ujawnia, że na razie nie ustalono, kto mógłby odpowiadać za produkcję, ale nie ma wątpliwości, że jest wielu chętnych. Już można przypuszczać, że produkcja będzie cieszyć się ogromną popularnością: „Rozmowy trwają nadal. Jest kolejka chętnych producentów, reżyserów i scenarzystów do zrobienia serialu i filmu fabularnego”, mówi.

Zobacz: Gigant sceny, śpiewał dla wszystkich pokoleń, otarł się o śmierć. Oto historia Krzysztofa Krawczyka

Wciąż zagadką pozostaje kto wcieli się w Krzysztofa Krawczyka. Jak podaje Andrzej Kosmala, Krzysztof Krawczyk nie miał faworyta w tej kwestii. Sam podkreśla jednak, że do roli muzyka w serialu trzeba będzie zaangażować co najmniej... pięciu aktorów! Dlaczego? „Jedno jest pewne, będzie potrzebnych pięciu aktorów, bo chcemy pokazać całe jego życie od dziecka”, mówi wprost. 

Jak na razie pozostaje nam więc cierpliwie czekać na kolejne szczegóły produkcji. 

Krzysztof Krawczyk
Fot. Palicki/AKPA

Krzysztof Krawczyk
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…