ABSOLUTELY FABULOUS
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

„Absolutnie fantastyczne” wróciły! Tym razem na kinowe ekrany. Kate Moss tego... nie przeżyje! Dzisiaj polska premiera!

Marcin Brzeziński 14 października 2016 11:30
ABSOLUTELY FABULOUS
Fot. East News

"Absolutnie Fantastyczne: Film", kinowa kontynuacja kultowego serialu od dziś w wybranych kinach w Polsce. Tym, którzy nie znają tej legendarnej produkcji BBC już tłumaczę, o co chodzi. Powstały w latach 1992-2012 cykl telewizyjny opowiada o szalonych perypetiach właścicielki agencji PR Ediny Monsoon (w tej roli genialna Jennifer Saunders) i jej najlepszej przyjaciółki, redaktorki działu mody w miesięczniku dla kobiet Patsy Stone (gra ją jedyna w swoim rodzaju Joanna Lumley). Obie panie pierwszą młodość mają już, delikatnie mówiąc, za sobą. Lecz wciąż najbardziej kochają alkohol, papierosy oraz dobrą zabawę. Są skrajnie nieobliczalne, nieodpowiedzialne i niekompetentne. Ponieważ każda ich inicjatywa kończy się wszechświatową katastrofą, przewidująco najczęściej za nic się nie zabierają. Styl życia przyjaciółek bezlitośnie komentują sarkastyczna matka (June Whitfield) i niespodziewanie rozsądna córka Ediny (Julia Sawalha). A oliwy do ognia dolewa nieodmiennie kompletnie odklejona od rzeczywistości asystentka Bubble (Jane Horroccks). Naprawdę trudno znaleźć zabawniejszą i momentami bardzo celną satyrę na świat mody, kina czy reklamy niż "Absolutnie fantastyczne"! Świat mody, kina i reklamy jednak się za to na Patsy i Edinę wcale nie obraził. Wręcz przeciwnie! Punktem honoru dla gwiazd stało się pojawienie się na planie "Ab Fab" (tak w skrócie nazywano w Anglii "Absolutnie fantastyczne"). W poszczególnych odcinkach wystąpili m.in. Naomi Campbell, Jean Paul Gautier, Christian Lacroix, Stella McCartney czy Suzy Menkes.

 

Absolutnie fantastyczne film
Fot. Materiały prasowe

Plakat "Absolutnie Fantastyczne: Film".

 

Polecamy też: Pięć książek, które warto przeczytać tego lata, jeśli lubisz modę!


Cholera, zabiłyśmy Kate Moss!

W serialu pojawiło się sporo gwiazd. A w "Absolutnie fantastyczne: Film" jest ich po prostu cały tłum! A ściśle mówiąc… sześćdziesiąt! Choć przyjaciółki z piekła rodem nie goszczą na ekranach telewizorów już parę lat coraz młodsze pokolenia sław rozmaitego kalibru ulegają fascynacji Patsy i Ediną. W ich filmowych przygodach biorą więc udział Kim Kardashian, Hary Styles, Cara Delevingne, Alexa Chung, Perez Hilton, Lara Stone. Najważniejsza jest jednak jedyna i niepowtarzalna… Kate Moss! To ona bowiem ma największy wpływ na rozwój akcji. Dlaczego? W filmie Patsy i Edina udają się na ekskluzywne przyjęcie by skłonić do współpracy królową modelek. Oczywiście coś idzie nie tak i... Edina strąca siedzącą na barierce balkonu Kate Moss w odmęty Tamizy. Modelki nie udaje się odnaleźć. Czyżby Edina zabiła brytyjski skarb narodowy? Przyjaciółki muszą uciekać z Anglii przed przyjmującą coraz gwałtowniejsze formy zbiorową nienawiścią. A dybie na nie nie byle kto. Na przykład Stella McCartney rozbija cegłą okno w domu Ediny…  Jeśli chcecie zobaczyć, jak Kate Moss wpada (w co trudno uwierzyć, gwiazda nie chciała zgodzić na usługi kaskadera!) do zimnej rzeki i przekonać się, czy Patsy i Edina wywiną się z tej kabały, koniecznie wybierzcie na "Absolutnie Fantastyczne: Film".

 

ABSOLUTELY FABULOUS premiera filmu, Kate Moss
Fot. East News

Kate Moss i odtwórczynie głównych ról: Jennifer Saunders (Edina Monsoon) i Joanna Lumley (Patsy Stone) na premierze filmu w Londynie.

 

Polecamy też: Prostota i nonszalancja. Co jeszcze uwiodło mnie w kolekcji nowej linii Patrizii Aryton - Altro...

 

Zobaczcie zwiastun filmu!

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?