Małgorzata Foremniak, Edyta Olszówka, 28 maja 2003
Fot. Mikulski/AKPA
Z Życia gwiazd

Znają się od lat, cenią dokonania artystyczne. Udowadniają, że przyjaźń w show-biznesie istnieje naprawdę

„Bardzo cenię aktorstwo Edyty i jej ciekawą osobowość”, mówiła Małgorzata Foremniak

Olga Figaszewska 19 września 2023 16:48
Małgorzata Foremniak, Edyta Olszówka, 28 maja 2003
Fot. Mikulski/AKPA

Łączy je nie tylko wspólna pasja! Edyta Olszówka i Małgorzata Foremniak znają się od lat i cenią swój dorobek artystyczny. Zawsze chciały się spotkać zawodowo we wspólnym projekcie i kilka lat temu miały taką okazję. I choć w pewnym momencie media donosiły, że ich znajomość może być wystawiona na próbę, to są przykładem na to, że przyjaźń w show-biznesie istnieje!

Małgorzata Foremniak i Edyta Olszówka w serialu grały przyjaciółki. Czy przyjaźnią się też prywatnie? 

Wspaniałe, utalentowane, cenione i jedne z najbardziej lubianych aktorek. Mają w sobie niezwykły urok! Gdy tylko pojawiają się na ekranie czy deskach teatru, swoją charyzmą ujmują widzów. Na swoim koncie mają szereg fantastycznych kreacji. Małgorzatę Foremniak pokochano za rolę w Na dobre i na złe. Z kolei Edyta Olszówka podbiła serca fanów kreacją w Przepisie na życie czy filmie Lejdis.

Aktorki znają się jeszcze ze studenckich czasów. Po zakończeniu szkoły każda z nich ruszyła własną drogą. Małgorzata Foremniak i Edyta Olszówka lubią spędzać ze sobą czas, cenią swój warsztat, osiągnięcia i mocno się wspierają. Nie ma między nimi wielkiej rywalizacji czy zazdrości. „Mają wiele wspólnych tematów. Obie interesują się duchowością, wierzą w moc energii, która jest między ludźmi, szukają wciąż sensu naszej egzystencji. I mają mnóstwo mądrych przemyśleń na ten temat. Odbierają absolutnie na tych samych falach”, opowiadał informator Na Żywo.

Czytaj też: Stworzyli parę, którą pokochali widzowie. Niezwykła relacja Małgorzaty Foremniak i Artura Żmijewskiego

Edyta Olszówka , Anita Lipnicka , Izabela Łapińska , Małgorzata Foremniak, Warszawa, 22.05.2012
Fot. PAP/Stach Leszczyński

Edyta Olszówka, Anita Lipnicka, Izabela Łapińska, Małgorzata Foremniak, Warszawa, 22.05.2012

Małgorzata Foremniak, Edyta Olszówka, 28 maja 2003
Fot. Mikulski/AKPA

Małgorzata Foremniak, Edyta Olszówka, 28 maja 2003

Mówiło się, że w castingu do serialu Przepis na życie brała udział także Małgorzata Foremniak. Przyjaciółki ubiegały się o rolę Poli, ale tylko jedna z nich mogła otrzymać ten angaż. „Takie jest aktorskie życie, dużo ról przechodzi człowiekowi koło nosa. Nie wszystko jest dla nas. Casting dziś bywa bardziej stresujący niż właściwa praca, łącznie z premierą. Jest mnóstwo osób w naszym środowisku bez pracy. Ról jest mało, a aktorów dużo; co roku tylko państwowe szkoły teatralne opuszcza ponad stu absolwentów, nie mówiąc o prywatnych. I o uzdolnionych amatorach”, opowiadała Edyta Olszówka w rozmowie z Lilianą Śnieg-Czaplewską dla VIVY! w 2011 roku.

Sprawdź też: Małgorzata Foremniak przed laty adoptowała dwójkę dzieci. Później wprost wyznała, że płakała z bezsilności

Małgorzata Foremniak o kobiecej przyjaźni

W 2015 roku pojawiły się razem na planie serialu Aż po sufit. To była dla nich wyjątkowa produkcja! Znają się od lat i marzyły o tym, by spotkać się zawodowo. „Po raz pierwszy gramy razem. Zawsze chciałyśmy się spotkać zawodowo i teraz mamy taką okazję. Znamy się prywatnie, więc wspólna praca jest tym bardziej przyjemna. Bardzo cenię aktorstwo Edyty i jej ciekawą osobowość”, mówiła Małgorzata Foremniak w rozmowie z Faktem w 2015 roku. Aktorka w rozmowie z dziennikarką, Magdą Bobik wyznała, że wierzy w kobiecą przyjaźń, choć przyznała, że wymaga ona cierpliwości i zrozumienia. „Choć z kobiecą przyjaźnią bywa różnie. Kobiety to emocjonalne istoty i w przyjaźni z nimi potrzebna jest mądrość, wyrozumiałość i cierpliwość. Zwłaszcza to ostatnie”, dodała.

Małgorzata Foremniak, Edyta Olszówka,  28 maja 2003
Fot. Mikulski/AKPA

Małgorzata Foremniak, Edyta Olszówka, 28 maja 2003

Gdy prace nad produkcją dobiegły końca, Małgorzata Foremniak i Edyta Olszówka miały nadzieję, że uda im się zrobić coś razem także w teatrze. Z propozycją wyszedł Emilian Kamiński. „To moje dwie koleżanki i dwie fajne aktorki. Na pewno znajdę dla nich pracę i zrobię to z przyjemnością. Niech się tylko do mnie zgłoszą”, mówił.

W pewnym momencie prasa donosiła, że przyjaźń Małgorzaty Foremniak i Edyty Olszówki mogła być wystawiona na próbę, a wszystko przez to, że jedna z nich straciła kontrakt  na  reklamę kosmetyków. Nową ambasadorką marki została Małgorzata Foremniak. „Małgosia dostanie za roczny kontrakt 200 tysięcy złotych, z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Będzie ambasadorką kremów”, donosił tygodnik Na Żywo w 2018 roku. W rozmowie z gazetą znajoma aktorek podkreślała, że to nie jest w stanie zepsuć ich bardzo dobrych kontaktów. „Obie dziewczyny mają w sobie wielką klasę i wiedzą, że o kontrakcie decydują osoby z domów mediowych. Edyta nadal chce być z Małgosią w dobrych, koleżeńskich stosunkach”, mówił informator w rozmowie z Na Żywo w 2018 roku.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze! 

Źródło: Teleshow, Fakt. Pomponik

Edyta Olszówka, Katarzyna Bujakiewicz, Małgorzata Foremniak, Jessica Merdedes, Marc Cain Poland Style Tour  31.03.2016 Poznań
Fot. Slawomir SEIDLER/East News

Edyta Olszówka, Katarzyna Bujakiewicz, Małgorzata Foremniak, Jessica Merdedes, Marc Cain Poland Style Tour, 31.03.2016 Poznań

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.