Małgorzata Foremniak, Viva! 2008
Fot. Mateusz Stankiewicz
z życia gwiazd

Przed laty Małgorzata Foremniak adoptowała dwójkę dzieci. Jakie łączą ich relacje?

Aktorka chętnie służy im pomocą oraz wsparciem

Redakcja VIVA! 3 lipca 2022 14:58
Małgorzata Foremniak, Viva! 2008
Fot. Mateusz Stankiewicz

Małgorzata Foremniak jest dziś spełnioną aktorką, ale i szczęśliwą mamą trójki dzieci. Biologiczna córka Aleksandra jest owocem jej pierwszego małżeństwa z Tomaszem Jędruszczakiem. Ze swoim drugim mężem reżyserem Waldemarem Dzikim aktorka adoptowała dwójkę dzieci: Milenę i Patryka. Pociechy Małgorzaty Foremniak są już dorosłe, ale gwiazda chętnie służy im pomocą oraz wsparciem. Aby odnowić kontakt z adopcyjnym synem, złożyła mu nietypową propozycję.

Syn Małgorzaty Foremniak - co dziś robi? 

Małgorzata Foremniak niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym, ale co jakiś czas ujawnia szczegóły na temat swojej codzienności. Aktorka jest biologiczną mamą córki Aleksandry, która jest owocem jej pierwszego małżeństwa z Tomaszem Jędruszczakiem. Aleksandra Jędruszczak ma dziś 30 lat i wcale nie poszła w zawodowe ślady swojej mamy choć z początku miała takie plany. Ostatecznie zdecydowała się wykonywać kompletnie inny zawód i dziś jest psychologiem. 

Zobacz: „Wolę być tą naiwną i cieszyć się wszystkim”. Małgorzata Foremniak kończy 53 lata!

Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak

Małgorzata Foremniak ma jeszcze dwójkę dzieci - Milenę i Patryka, których adoptowała z drugim mężem Waldemarem Dzikim. Niestety ich związek nie przetrwał próby czasu i para rozwiodła się w 2011 roku. Pięć lat później reżyser zmarł w Barcelonie.  Małgorzata Foremniak wielokrotnie przyznawała, że łączenie kariery z macierzyństwem było dla niej bardzo trudne. Mimo to udało się jej podtrzymać dobre relacje z dziećmi. Z Olą chętnie i dość często pojawia się publicznie. Panie wspólnie wystąpiły nawet na okładce magazynu VIVA!. „Wciąż odkrywamy związek matki i córki. Znalazłyśmy niezwykłe porozumienie. I nie chodzi tylko o to, że potrafimy w kuchni przy stole przegadać pięć godzin, wyjść razem do filharmonii, czytać książki, leżąc na tej samej kanapie. Umiemy zobaczyć siebie takimi, jakie jesteśmy. Widzimy siebie obnażone, ze wszystkimi słabościami. Wzmocniłyśmy wspólne korzenie.”, mówiła przed laty Małgorzata Foremniak.

Syn Małgorzaty Foremniak otrzymał od niej ciekawą propozycję

Milena i Patryk wolą jednak wieść nieco bardziej prywatne życie. Nie udzielają wywiadów, nie pokazują się publicznie wraz aktorką. Sama Małgorzata Foremniak w pełni szanuje ich decyzję i rzadko opowiada o nich w mediach. Wyjątek zrobiła w programie Magdy Mołek W roli głównej w 2014 roku: „Myślę, że takiej miłości biologicznej nie jest nic w stanie zastąpić. Wzięłam do domu dzieci duże. Umówmy się – nic na siłę nie będzie się robić. Przy takich dużych dzieciach jest inaczej. To są dzieci, które mają „twardy dysk”, zapełniony i z tym się żyje. Mają skomplikowaną przeszłość. To była dla mnie lekcja, czym jest rodzicielstwo”, powiedziała wówczas.

Aktorka przyznała, że adopcja była dla niej trudnym doświadczeniem, które mocno ją zmieniło: „Jest to potężny trening. Nie chcę się na ten temat rozgadywać, ponieważ szanuję przestrzeń moich dzieci. Jak będą chciały i mi zezwolą, to mogę na ten temat powiedzieć. Nieraz płakałam w poduszkę z bezsilności, ale dawaliśmy z Dzikim radę. Choć czasami mówiliśmy, że nie damy”, dodała. Wówczas przyznała, że dzieci nie mówią do niej mamo, ale to kwestia ich decyzji, którą Małgorzata Foremniak w pełni uszanowała.

Zobacz również: Małgorzata Foremniak: „Moja depresja była moją sprawą. Bywało tak, że ciężko było mi wyjść z domu’’

W ubiegłym roku temat dzieci Małgorzaty Foremniak powrócił za sprawą doniesień Na Żywo. Jak informował magazyn, wówczas 25-letniego syna Małgorzata Foremniak planowała sprowadzić do siebie do Warszawy. Gdy Patryk skończył osiemnaście lat postanowił zamieszkać w Płocku, gdzie mieszkają jego biologiczni rodzice. Aktorka zaakceptowała wtedy jego wybór. Przez dłuższy czas nie mieli ze sobą kontaktu.

Według relacji Na Żywo, nie chciała nadmiernie kontrolować jego życia i pogodziła się z tą decyzją. Wtedy jednak nadarzyła się okazja, by syn Małgosi Foremniak zamieszkał w Warszawie zdecydowanie bliżej niej. Jak wówczas podawał tygodnik, mieszkanie aktorki w stolicy od jakiegoś czasu stało puste, ponieważ ona sama więcej czasu spędzała w domu w Starejwsi. Dzięki temu Patryk mógł nie tylko zamieszkać w Warszawie, ale i znaleźć lepszą pracę. Nie wiadomo jednak, czy syn zdecydował się przyjąć tą hojną propozycję.  

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.