Miłość i miłosierdzie, siostra Faustyna, film
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Polski film przebojem w USA! Pobije rekord Zimnej wojny?!

„Miłość i Miłosierdzie” obejrzały tłumy!

Ksenia Krasko 5 listopada 2019 17:25
Miłość i miłosierdzie, siostra Faustyna, film
Fot. Materiały prasowe

Ten film z pewnością powtórzy międzynarodowy sukces Zimnej wojny. Specjalny pokaz Miłości i Miłosierdzia (Love and Mercy), biograficznej produkcji o św. Faustynie, okazał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji w USA!

„Miłość i miłosierdzie” hitem w Stanach Zjednoczonych

W ubiegły weekend film Miłość i Miłosierdzie zajął drugą pozycję na liście najlepiej zarabiających produkcji kinowych, przegrywając jedynie z głośnym Jokerem. Jak donoszą media, w niektórych stanach bilety wyprzedały się jeszcze kilka tygodni przed pokazem.

Jest to pierwszy przypadek, kiedy polska produkcja znalazła się tak wysoko w rankingach filmowych, i tym bardziej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dystrybutor  zapowiedział kolejne pokazy, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w 30 krajach na całym świecie.

„To jest absolutny sukces nie tylko filmu, ale też polskiej kinematografii. Żaden polski film nie znalazł się nigdy nawet w pierwszej dziesiątce. Walczymy o pierwsze miejsce w amerykańskim box office”, powiedział reżyser i producent filmu Michał Kondrat w rozmowie z Super Expressem.

Miłość i Miłosierdzie to dokument fabularyzowany o misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd szczegóły i niedawno ujawnione fakty. Działalność polskiej zakonnicy dała początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata.

Miłość i miłosierdzie, siostra Faustyna, film
Fot. Materiały prasowe

Miłość i miłosierdzie, siostra Faustyna, film
Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.