Rosamund Pike
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

To ona wcieli się w Marię Skłodowską-Curie! Rosamund Pike na pierwszym zdjęciu z planu

Premiera „Radioactive” przewidziana jest na 2020 rok

Ksenia Krasko 1 sierpnia 2019 08:57
Rosamund Pike
Fot. East News

Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, stała się inspiracją dla kolejnego filmu. Za reżyserię Radioactive odpowiada Marjane Satrapi, autorka zarówno świetnej powieści graficznej, jak i wielokrotnie nagradzanego filmu animowanego Persepolis. Główną rolę zagra aktorka Rosamund Pike.

Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie w nowym filmie

Już wiemy, że w postać noblistki wcieli się brytyjska aktorka Rosamund Pike, znana z takich filmów jak Duma i uprzedzenie, czy Zaginiona dziewczyna. Pike zagrała również dziewczynę Bonda – u boku Pierce'a Brosnana pojawiła się w Śmierć nadejdzie jutro.

Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie? Sam Riley, znany z Czarownicy, wcieli się w postać męża Marii, Pierre'a Curie. Anya Taylor-Joy zagra ich córkę Irène Joliot-Curie, a Aneurin Barnard – Paula Langevina, naukowca i kochanka Skłodowskiej.

Scenariusz filmu oparty jest na komiksie Lauren Redniss, o nazwie Radioactive: Marie & Pierre Curie, A Tale of Love & Fallout. Autorka skupiła się na historii miłości młodej Marii Skłodowskiej i Pierre'a Curie.

Światowa premiera Radioactive prawdopodobnie odbędzie się na Festiwalu Filmowym w Toronto, a szersza publiczność obejrzy historię noblistki w 2020 roku.

Maria Skłodowska-Curie
Fot. East News

Rosamund Pike
Fot. East News

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.