Film Angry Birds
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Angry Birds Film 2. Nieloty Angry Birds i Zielone Świnki kontra wspólny wróg

W kinach od 20 września

Łukasz Kaliński 12 września 2019 10:29
Film Angry Birds
Fot. Materiały prasowe

Nakręcona w 2016 roku pierwsza część Angry Birds Film, pomimo nie najlepszych recenzji, zarobiła w kinach przeszło 350 milionów dolarów. Tym samym została trzecim najbardziej dochodowym filmem w historii opartym na podstawie gry. Czy druga część poprawi ten wynik? Przekonamy się już po 20 września, kiedy Angry Birds Film 2 trafi do kin.

„Angry Birds 2”. Opis fabuły

Skomplikowana relacja nielotów Angry Birds oraz sprytnych Zielonych Świnek przenosi się na wyższy poziom. Kiedy wyspy zamieszkane przez Angry Birds i Świnki znajdą się w niebezpieczeństwie, a nowy wróg da o sobie znać, Red, Chuck i Bomba rekrutują Silver (siostrę Chucka) oraz łączą siły z Leonardem i jego drużyną, tworząc superteam, który ma ocalić ich domy. (opis dystrybutora)

O filmie „Angry Birds 2”

– Autorzy Angry Birds Film stanęli przed trudnym zadaniem trzymania się gry, której sednem była złość – tłumaczy krytyczne recenzje pierwszej części filmu w wywiadzie dla Desert News debiutujący w pełnym metrażu Thurop Van Orman. – Na szczęście my nie musieliśmy już tego robić – dodaje reżyser, na którego koncie znaleźć można m.in. Atomówki oraz Niezwykłe przygody Flapjacka. Z kolei w wywiadzie dla Animation Scoop tak wspomina pracę nad filmem: – To było zwariowane. Robienie filmu pełnometrażowego znacznie różni się od produkcji telewizyjnej. Oczywiście jest wiele wspólnego, ale przy filmie w grę wchodzi więcej pieniędzy, więcej czasu, więcej presji ciążącej na każdym żarcie.

– Jednym z naszych głównych celów – dodaje w tym samym wywiadzie producent John Cohen – było zaskoczenie widzów. Wiedzieliśmy, że wielu z nich po sequelu Angry Birds Film będzie spodziewać się po prostu większej ilości bitew pomiędzy ptakami i świnkami. Zwykłej kontynuacji tego, co doświadczyli grając w Angry Birds. Dla nas było to wyzwaniem, aby zrobić coś innego. Stąd była już prosta droga prowadząca do głównego pomysłu stojącego za filmem. Wprowadzenia nowego złoczyńcy, o którym nikt wcześniej nawet nie słyszał. Ptaki i świnki dochodzą do oczywistego wniosku, że aby go pokonać, będą musiały się zjednoczyć. To był punkt wyjścia do filmowego humoru wynikającego z braku zaufania i wciąż żywych konfliktów. Finalnie udało nam się stworzyć bardzo zabawny film.

Zwiastun filmu „Angry Birds 2”

– Stworzenie ekipy z tak różnych charakterów, postaci, które w innych okolicznościach nawet nie pomyślałyby, żeby razem współpracować, jest oczywistym źródłem komizmu – mówi Van Orman. – W takiej sytuacji łatwo też o niespodzianki, bo nigdy nie wiesz, w którą stronę podąży cała historia. A kiedy wydaje ci się, że już wszystko rozgryzłeś, wtedy następuje kolejny zwrot akcji.

W oryginalnej wersji dźwiękowej filmu głosów postaciom użyczyli Jason Sudeikis, Josh Gad, Leslie Jones, Bill Hader, Rachel Bloom, Awkwafina, Sterling K. Brown, Eugenio Derbez, Tiffany Haddish i Danny McBride. Usłyszeć można też głosy dzieci Nicole Kidman i Keitha Urbana oraz dzieci Gal Gadot i Violi Davis. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Jacka Bończyka, Agnieszkę Mrozińską, Adama Baumana, Annę Apostolakis i Janusza Zadurę. Angry Birds Film 2 w kinach od 20 września.

Plakat filmu Angry Birds Film 2:

plakat filmu Angry Birds Film 2
Fot. United International Pictures

TAGI #film #kino

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.