Film Wyprawa Magellana
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Animowana Wyprawa Magellana zabiera widza w podróż dookoła świata

W kinach od 13 września

Łukasz Kaliński 11 września 2019 16:44
Film Wyprawa Magellana
Fot. Materiały prasowe

Wchodząca do kin 13 września Wyprawa Magellana powstała z okazji nadchodzącej w 2022 roku pięćsetnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła.

„Wyprawa Magellana”. Opis fabuły

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze! (opis dystrybutora)

O filmie „Wyprawa Magellana”

– Jednym z największych wyzwań, jakie stanęło przed nami w trakcie realizacji filmu była animacja morza – wspomina reżyser Ángel Alonso w jednym z wywiadów. – Zwykle w naszych produkcjach staramy się tego unikać, bo jest to bardzo wymagającym zadaniem. W przypadku opowieści o podróży statkiem dookoła świata, było jednak nieuniknione, by zmierzyć się z tą materią. Próbowaliśmy podejść do tematu na różne sposoby, aby osiągnąć oczekiwany efekt. W końcu woda to jeden z głównych bohaterów tej opowieści, a naszym zadaniem było pokazanie na ekranie potęgi oceanu. Nie było to łatwe.

– Z drugiej strony Wyprawa Magellana jest filmem opowiadającym o wyprawie dookoła świata. Z tego względu woda nie była jedynym tłem, jakie musieliśmy stworzyć. Startujemy z Sewilli, a podróż bohaterów wiedzie poprzez Brazylię, Filipiny, Wyspy Korzenne. Każde z nich wymagały wielkiego wysiłku, ponieważ musieliśmy pokazać różnice kulturowe czy sposoby zachowań ich mieszkańców. W naszym filmie pokazujemy śnieżne krajobrazy, amazońską puszczę, czy zmarznięte ziemie Patagonii – kontynuuje reżyser.

Zwiastun filmu „Wyprawa Magellana”

– Bardzo lubię kino gatunkowe – przyznaje Alonso. – Lubię filmy historyczne, przygodowe, kino akcji. W przypadku Wyprawy Magellana każdy znajdzie tu po trochu wspomnianych gatunków filmowych. Dla mnie tworzenie tak złożonego filmu było prawdziwym wyzwaniem. Czymś znacznie większym niż to, z czym mam do czynienia na co dzień. Musieliśmy z ekipą stawić czoła dużym wymaganiom technicznym, jeśli chodzi o efekty specjalne. Stworzyliśmy ponad 150 postaci, podczas gdy zwykle w naszych filmach występuje nie więcej niż piętnaście. W trwającym dziewięćdziesiąt minut filmie musieliśmy też opowiedzieć o podróży, która trwała trzy lata. Nie dało się tego zrobić inaczej niż pomijając mniej ważne fragmenty tej prawdziwej historii.

Wyprawa Magellana w kinach od 13 września. 

Plakat filmu Wyprawa Magellana:

plakat filmu Wyprawa Magellana
Fot. Kino Świat/materiały prasowe

TAGI #film #kino

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.