Film Wyprawa Magellana
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Animowana Wyprawa Magellana zabiera widza w podróż dookoła świata

W kinach od 13 września

Łukasz Kaliński 11 września 2019 16:44
Film Wyprawa Magellana
Fot. Materiały prasowe

Wchodząca do kin 13 września Wyprawa Magellana powstała z okazji nadchodzącej w 2022 roku pięćsetnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła.

„Wyprawa Magellana”. Opis fabuły

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze! (opis dystrybutora)

O filmie „Wyprawa Magellana”

– Jednym z największych wyzwań, jakie stanęło przed nami w trakcie realizacji filmu była animacja morza – wspomina reżyser Ángel Alonso w jednym z wywiadów. – Zwykle w naszych produkcjach staramy się tego unikać, bo jest to bardzo wymagającym zadaniem. W przypadku opowieści o podróży statkiem dookoła świata, było jednak nieuniknione, by zmierzyć się z tą materią. Próbowaliśmy podejść do tematu na różne sposoby, aby osiągnąć oczekiwany efekt. W końcu woda to jeden z głównych bohaterów tej opowieści, a naszym zadaniem było pokazanie na ekranie potęgi oceanu. Nie było to łatwe.

– Z drugiej strony Wyprawa Magellana jest filmem opowiadającym o wyprawie dookoła świata. Z tego względu woda nie była jedynym tłem, jakie musieliśmy stworzyć. Startujemy z Sewilli, a podróż bohaterów wiedzie poprzez Brazylię, Filipiny, Wyspy Korzenne. Każde z nich wymagały wielkiego wysiłku, ponieważ musieliśmy pokazać różnice kulturowe czy sposoby zachowań ich mieszkańców. W naszym filmie pokazujemy śnieżne krajobrazy, amazońską puszczę, czy zmarznięte ziemie Patagonii – kontynuuje reżyser.

Zwiastun filmu „Wyprawa Magellana”

– Bardzo lubię kino gatunkowe – przyznaje Alonso. – Lubię filmy historyczne, przygodowe, kino akcji. W przypadku Wyprawy Magellana każdy znajdzie tu po trochu wspomnianych gatunków filmowych. Dla mnie tworzenie tak złożonego filmu było prawdziwym wyzwaniem. Czymś znacznie większym niż to, z czym mam do czynienia na co dzień. Musieliśmy z ekipą stawić czoła dużym wymaganiom technicznym, jeśli chodzi o efekty specjalne. Stworzyliśmy ponad 150 postaci, podczas gdy zwykle w naszych filmach występuje nie więcej niż piętnaście. W trwającym dziewięćdziesiąt minut filmie musieliśmy też opowiedzieć o podróży, która trwała trzy lata. Nie dało się tego zrobić inaczej niż pomijając mniej ważne fragmenty tej prawdziwej historii.

Wyprawa Magellana w kinach od 13 września. 

Plakat filmu Wyprawa Magellana:

plakat filmu Wyprawa Magellana
Fot. Kino Świat/materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.