Playmobil: Film
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Wszystko jest możliwe – trzeba tylko uwierzyć w siebie! W kinach Playmobil: Film

Premiera 23 sierpnia

Łukasz Kaliński 22 sierpnia 2019 06:58
Playmobil: Film
Fot. Materiały prasowe

Po raz pierwszy w historii zabawki ze świata PLAYMOBIL® ruszają na podbój kin w pełnometrażowym filmie animowanym. Za przeniesienie małych ludzików na wielki ekran odpowiadają wielokrotnie nagradzani twórcy hitów: Kraina lodu i Zaplątani. W oryginalnej wersji językowej głosów użyczyli m.in.: Daniel Radcliffe znany widowni całego świata z występu w przebojowej serii Harry Potter oraz popularna wokalistka Meghan Trainor – autorka hitu All about that bass. W polskim dubbingu usłyszymy m.in. Julię Kamińską, Marcina Dorocińskiego, Jarosława Boberka, Tomasza Karolaka oraz Beatę Kozidrak! Playmobil: Film w kinach od 23 sierpnia.

„Playmobil: Film”. Opis fabuły

Charlie wciąż zadręcza swoją siostrę – Marlę opowieściami o fantastycznej krainie, w której podobno żyją ludziki PLAYMOBIL®. Oczywiście dziewczynka sądzi, że to tylko wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy któregoś dnia jej brat znika, a Marla odkrywa tajemniczy portal – wrota do innego wymiaru. Kiedy przez nie przechodzi, w jednej sekundzie sama zamienia się w figurkę PLAYMOBIL®. Zwiedzając niezwykłą, zbudowaną z zabawek krainę, dziewczynka odkrywa, że jej brat został porwany i uwięziony przez zdradzieckiego pirata Bloodbonesa. Żeby uratować chłopca, Marla będzie musiała połączyć siły ze zwariowanym kierowcą ciężarówki – Delem oraz odważnym robotem o imieniu Robotitron. W trakcie wędrówki przez zdumiewający świat zestawów PLAYMOBIL® nasi bohaterowie przeżyją masę przygód, napotkają wielu przyjaciół i wrogów – od rycerzy w lśniącej zbroi po międzygalaktycznych złoczyńców. A sama Marla odkryje, że aby uratować Charliego i powrócić do domu, będzie musiała przywołać moc własnej, nieco zaniedbanej wyobraźni. (opis dystrybutora)

O filmie „Playmobil: Film”

Stworzona przez projektanta Hansa Becka zabawka systemowa PLAYMOBIL® zaliczana jest dziś do absolutnych klasyków zabawek dziecięcych. Od 1974 roku wyprodukowano już prawie 3 miliardy małych towarzyszy zabawy – figurek z charakterystycznym uśmiechem. PLAYMOBIL® to kolekcje dopracowane w najdrobniejszych szczegółach – od statku pirackiego po realistyczny szpital dziecięcy. Rozpowszechniane w prawie 100 krajach na świecie, wielokrotnie wyróżniane przez rodziców i pedagogów zabawki stanowią synonim jakości i doskonałej rozrywki dla wszystkich. Po sukcesie kinowych produkcji „zbudowanych” z klocków LEGO® nie dziwi fakt, że kolejny potentat zabawkowy postanowił spróbować swoich sił w filmie.

Zwiastun filmu „Playmobil: Film”

– W domu mam zarówno zabawki LEGO® jak i PLAYMOBIL®. Moje dzieci często bawią się jednymi i drugimi, a ja bawię się wtedy z moimi dziećmi – tłumaczy reżyser Lino DiSalvo w jednym z wywiadów. – Widziałem, że bawią się nimi zupełnie inaczej i to miało największy wpływ na mój film. Przyjemność zabawy klockami LEGO® wynika głównie z dokładnego śledzenia instrukcji i budowania różnych rzeczy. I ja to uwielbiam. Ale gdy moje dzieci bawią się zabawkami PLAYMOBIL®, za ich pomocą odgrywają różne przedstawienia. A tym właśnie jest przecież film. Zbudowaliśmy więc całą fabułę wokół prawdziwej osoby, która zostaje zmuszona do odgrywania roli, by odnaleźć brata. W trakcie realizacji filmu uświadomiłem sobie, że te zabawki są stworzone na zasadzie różnych gatunków filmowych. Mamy tu więc baśnie, film szpiegowski czy opowieść o Wikingach. Inną ciekawą rzeczą na opakowaniach tych zabawek jest to, że nie jest tam jasno określone, kto jest bohaterem. Kiedy więc kupujesz takie zabawki, mogą być czymkolwiek tylko zechcesz. Rolnikiem, rycerzem, dzieckiem. Bardzo mi się to spodobało, bo stanowiło unikalny koncept. Mój film jest taki sam – zapewnia.

Jedną z niespodzianek czekających na widzów będzie dubbingowy debiut Beaty Kozidrak. Gwiazda użyczyła głosu postaci rozśpiewanej Wróżki Chrzestnej. Zaśpiewała również utwór Płyń jak rzeka, który promuje film wyreżyserowany przez DiSalvo.

Playmobil: Film w kinach od 23 sierpnia. 

Plakat filmu Playmobil: Film:

plakat filmu Playmobil: Film
Fot. Kino Świat/materiały prasowe

zdjęcie z filmu Playmobil. Film
Fot. Kino Świat/materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.