Sabina Zięba 29 lipca 2017 15:00
1/6
Copyright @Materiały prasowe
1/6

Stella McCartney to angielska projektantka mody i córka Paula McCartneya i Lindy Eastman. Doświadczenie w branży zdobywała od dziecka - już w wieku 15 lat pracowała u projektanta Christiana Lacroix. Następnie poszerzała swoją wiedzę w tym kierunku w Central St Martins College of Art & Design w Londynie. W kolejnych latach współpracowała m. in. z domem mody Chloé, Karlem Lagerfeldem, H&M i Adidasem, by w 2002 roku otworzyć w Nowym Jorku swój własny butik.

Polecamy też: Stella McCartney prezentuje pierwszą kolekcję dla mężczyzn! Czy ubrałabyś tak swojego faceta?

Projektantka znana jest także ze swojej pro ekologicznej i wegańskiej działalności. Wiadomo, że przez wiele lat wspomagała organizację PETA. Wielokrotnie projektowała również odzież z przetworzonych materiałów - tak jest i tym razem.
 

Kolekcja jesień/zima 2017/2018

W kampanii na najbliższy sezon Stella McCartney prezentuje najważniejsze projekty z jesienno-zimowej kolekcji, wykonane z innowacyjnych i powstałych z recyklingu tkanin: organicznej bawełny, nylonu, wiskozy oraz skór pozyskanych w bezkrwawy sposób. Zaskakujący jest fakt, że modelki biorące udział w akcji promocyjnej pozują... na wysypisku śmieci! Projektantka w ten sposób zwraca uwagę na problem związany z odpadami i nadmierną konsumpcją. Chce propagować ponowne przekształcanie plastiku. Sama tłumaczy: "Celem mojej kampanii jest zwrócenie uwagi na to, kim chcemy być  w przyszłości i jak chcemy o to zadbać. Powinniśmy zastanowić się nad naszym stosunkiem do środowiska i obrać wspólną ścieżkę. Otoczenie, jakie człowiek stworzył wokół siebie, od dawna odbiega od natury. A przecież życie toczy się tu i teraz, na jednej planecie, której dla własnego dobra nie możemy zmarnować".

Polecamy też: Boho-chic wciąż nie wychodzi z mody! Zobacz najlepsze propozycje sukienek


Sesja została wykonana na polu Wschodniej Szkocji i jest autorstwa fotografki Harley Weir oraz artysty Ursa Fishera, który stwierdził: "Dla mnie moda Stelli jest o godności, miłości i pięknej postawie wobec wszelkich wyzwań. Czujemy się dobrze i wyglądamy świetnie - chcieliśmy to odzwierciedlić w tej kampanii". Ujęcia zmuszają do zastanowienia się, co chcemy zostawić przyszłym pokoleniom. Zwracają uwagę, że odpady jednorazowego użytku wykonane z tworzyw sztucznych kończą na wysypisku i nigdy się nie rozkładają. Modelki pozują na zardzewiałym aucie, a także stercie śmieci, które mają zostać poddane recyklingowi (wśród nich widzimy również torebki projektu McCartney), ubrane w oversizowe kontrastujące stylizacje w barwach ziemi. Zobacz efekty niezwykłej kampanii w naszej galerii!

2/6
Copyright @Materiały prasowe
2/6

Kampania Stelli McCartney jesień/zima 2017/2018

Polecamy też: Jak Miranda Kerr prezentuje się w pierwszej sesji po ślubie? Zobacz kampanię marki Marella!

3/6
Copyright @Materiały prasowe
3/6

Kampania Stelli McCartney jesień/zima 2017/2018

Polecamy też: Czy córka Kate Moss wyrasta na nową ikonę mody?

4/6
Copyright @Materiały prasowe
4/6

Kampania Stelli McCartney jesień/zima 2017/2018

Polecamy też: Michael Kors kupił Jimmy Choo! Czy w ten sposób poprawi sytuację finansową swojej firmy?

5/6
Copyright @Materiały prasowe
5/6
6/6
Copyright @Materiały prasowe
6/6

Kampania Stelli McCartney jesień/zima 2017/2018

Polecamy też: Cara Delevingne i Lily-Rose Depp zostały bohaterkami najnowszej kampanii Chanel!

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Kasia Bujakiewicz i Agnieszka Więdłocha - przyjaciółki znowu razem

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!