Sabina Zięba 25 lipca 2017 17:30
1/6
Copyright @Materiały prasowe
1/6

Vera Wang to pochodząca z Chin projektantka, nazywana "matką chrzestną mody ślubnej". Co ciekawe nie od początku chciała zajmować się modą - od najmłodszych lat trenowała łyżwiarstwo figurowe. W momencie, gdy nie przeszła pomyślnie eliminacji do mistrzostw olimpijskich, została najmłodszą w historii redaktorką Vogue'a. Miała wówczas jedynie 23 lata! Po dokładnie 15 latach w piśmie rozpoczęła pracę jako dyrektor linii akcesoriów Ralpha Laurena. W międzyczasie poznała Arthura Beckera, swojego obecnego męża. Planując z nim ślub w 1989 roku znalazła się w kłopotliwym położeniu - mimo wysiłków, nie potrafiła znaleźć odpowiedniej dla siebie sukni ślubnej. Wtedy postanowiła, że uszyje ją sobie samodzielnie! Pełna nadziei i wiary we własne możliwości, rok później, dzięki finansowemu wsparciu swojego ojca, otworzyła w Nowym Jorku swój pierwszy butik.

Polecamy też: Zobacz debiutancką kolekcję sukien ślubnych Lidii Kality! Będziesz zachwycona
 

Kreacje Very Wang w filmach

Szybko podbiła branżę modową. W sukniach jej projektu do ślubu szły m. in. Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Heidi Klum czy Jennifer Aniston. Rozpoznawalność marce przyniosły również światowej sławy produkcje, w których zostały wykorzystane kreacje jej projektu, m. in. seriale "Seks w wielkim mieście" i "Plotkara", a także komedia "Ślubne wojny" z Anne Hathaway i Kate Hudson. Z biegiem lat asortyment sklepu się powiększył, a oprócz sukien ślubnych u Very Wang znajdziemy także suknie wieczorowe, kolekcje ready to wear, kosmetyki oraz elementy wystroju wnętrz! Jednocześnie nadal pozostaje ona w czołówce najlepszych projektantów mody ślubnej na świecie.

Teraz światło dzienne ujrzała kampania na wiosnę 2018. Jej bohaterką jest znana włoska supermodelka i ikona branży mody, 36-letnia Mariacarla Boscono. Stanęła przed obiektywem francuskiego fotografa, Patricka Demarchelier. Zobacz w naszej galerii fantastyczne czarno-białe ujęcia!

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.