O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Rusin jeszcze nigdy nie była tak oburzona! Co się stało?

Damian Duda 29 sierpnia 2017 13:00
Kinga Rusin, VIVA! 2015, jamnik
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Kinga Rusin jest bardzo świadomą obywatelką. Dziennikarka w ostrych słowach wypowiedziała się na temat przyjmowania uchodźców do Polski. Osoby, które nie zgadzają się z jej opinią, nie szczędzą krytyki pod adresem prezenterki.

Zobacz też: Kinga Rusin pokazała się bez makijażu w naprawdę bajkowym otoczeniu. Fani są zachwyceni!

Kinga Rusin o uchodźcach

W mediach rozpętała się burza. W trakcie niedzielnego wydania programu „Dzień Dobry Wakacje’’ został wyemitowany materiał na temat narodów, które w przeszłości również musiały uciekać z ojczystego kraju. W studiu zawrzało. W trakcie dyskusji, która później się odbyła, Kinga Rusin nie kryła emocji.

„Kwestia przyjęcia do Polski uchodźców z owładniętej wojną Syrii podzieliła absolutnie nasz kraj i to w okrutny sposób. Kiedyś myśmy musieli prosić o pomoc i znaleźli się tacy, którzy nas przyjęli. Byliśmy kiedyś uchodźcami. Jakaż pamięć ludzka bywa krótka’’, powiedziała oburzona prezenterka.

Dyskusja przeniosła się na instagramowy profil dziennikarki. Nie wszyscy zgadzają się z opinią głoszoną przez Kingę Rusin. Niektórzy fani uznali porównanie uchodźców z Bliskiego Wschodu do Polaków, którzy uciekali ze swojej ojczyzny w trakcie II wojny światowej, za niezbyt fortunne.

Jak można w ogóle użyć takiego porównania? Obecni uchodźcy to rośli, niewyżyci mężczyźni, nieokrzesana hołota, która gwałci i morduje. Ludzie, otwórzcie w końcu oczy’’, napisał jeden z internautów.

Dziennikarka wdała się w dyskusję. Rusin stwierdziła, że my, Polacy, powinniśmy przyjąć uchodźców, gdyż Ukraińcy, którzy przyjechali to naszego kraju, traktują Polskę jedynie jako przystanek.

„Ukraińcy za chwilę dzięki ruchowi bezwizowemu uciekną z Polski. I wtedy się okaże, że nie ma kto u nas pracować na budowach, na polach, w fabrykach’’, twierdzi dziennikarka.

Kinga Rusin, Viva! luty 2016
Fot. Robert Wolański/ Sony A7R

Kinga Rusin, Viva! luty 2016
Fot. Robert Wolański/ Sony A7R

Kinga Rusin w sesji dla VIVY!, RPA, 2016 r.

Zobacz też: Kinga Rusin ujawniła sekret swojej perfekcyjnej sylwetki

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Narodziny gwiazdy, czyli Julia Wieniawa o trudnych wyborach i drodze do sukcesu. Plus Wielki Horoskop na 2019 rok!