Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O tym się mówi!

Kinga Rusin w ostrych słowach o skazanych prawomocnie Wąsiku i Kamińskim

"Przestępcy siedzą w więzieniu, A NIE W PAŁACU!"

Aleksandra Frankowska 12 stycznia 2024 10:51
Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kinga Rusin, chociaż w ostatnich latach żyje z daleka od Polski, na bieżąco śledzi wydarzenia polityczne w kraju. Dziennikarka chętnie wypowiada się na temat różnych wydarzeń, w tym tych z udziałem polityków PiS. Tym razem ostro odpowiedziała na sytuację związaną z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. Nie przebierała w słowach.

ZOBACZ TEŻ: Zagrała u boku Brada Pitta, teraz mówi o kulisach współpracy. Polka nie mogła uwierzyć w jedno

Kinga Rusin o Kamińskim i Wąsiku

W ostatnich dniach nie milkną echa na temat afery gruntowej i zamieszanych w nią polityków. Mowa o Mariuszu Kamińskim i Macieju Wąsików, którzy decyzją sądu zostali prawomocnie skazani i przebywają obecnie w areszcie. Przed ich ujęciem, przebywali w Pałacu Prezydenckim, szukając tam schronienia. Kinga Rusin nie pozostała obojętna wobec nowej afery politycznej i zabrała w jej sprawie głos na swoim Instagramie.

"Słyszę, że dla "zgody społecznej" tudzież dla "obniżenia emocji" i dla świętego spokoju powinniśmy szybko wypuścić dwóch przestępców, którzy fabrykowali dowody i podsłuchiwali przeciwników politycznych?! Skazanych, którzy nie spełniają warunków do zastosowania prawa łaski. To może zróbmy inaczej, aby wszyscy, w tym nasze dzieci, zapamiętali, że 2+2=4, a słońce wschodzi rano, a nie wieczorem, dobrze? Otóż dla zgody społecznej zgódźmy się na to, że białe jest białe, czarne jest czarne, a przestępcy siedzą w więzieniu, a nie w pałacu, niezależnie od tego, niezależnie od tego, czy upomni się o nich 35 proc. czy 65 proc. społeczeństwa" - napisała dziennikarka.

Kinga Rusin
Fot. Instagram @kingarusin

Rusin w ostrych słowach o obrońcach polityków

Dziennikarka nie szczędziła słów na temat Wąsika i Kamińskiego. Dobitnie przedstawiła swoje stanowisko, uderzając jednocześnie w osoby, które bronią polityków. 

CZYTAJ TEŻ: Ma 24 lata, jest jedyną córką Macieja Stuhra. Tak dziś wygląda Matylda

"Wszystkie mądrale, które twierdzą inaczej, stawiają świat na głowie, rozzuchwalają bezprawie i demoralizują społeczeństwo, podważają sens edukacji, wymiaru sprawiedliwości i plują ofiarom przestępstw i ich rodzinom w twarz" - dodała.

Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Wśród obserwatorów Rusin rozbrzmiała dyskusja, a większość poparło jej post. Dodatkowo dziennikarka zacytowała również konstytucję, przypominając czego dotyczy "prawo łaski" 

Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Kinga Rusin, Gala Herbapol Esencja Natury, 18.01.2019 rok
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Kinga Rusin, Gala Herbapol Esencja Natury, 18.01.2019 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.