WSPOMNIENIE

Król Rock and Rolla jest tylko jeden! Elvis Presley obchodziłby dziś 83. urodziny. EKSKLUZYWNE VIDEO!

Olga Figaszewska 8 stycznia 2018 16:00

„Król Rock and Rolla”, Elvis Presley  dzisiaj obchodziłby swoje 83. urodziny... Nie ma wątpliwości, że jego wpływ na muzykę i popkulturę jest ogromny, a on sam do tej pory inspiruje kolejne pokolenia. Jego fani nadal twierdzą, że śmierć Króla była mistyfikacją. Na temat tego co robił w czasie, po upozorowanej śmierci oraz przyczyn, dla których miał się zdecydować na ten krok, krąży wiele legend... Na czym polegał jego fenomen?

Zobacz też: Elvis żyje! Pamiętacie jak polskie gwiazdy wcieliły się w Króla Rock and Rolla?

Urodziny Elvisa Presleya

Kiedy Elvis Presley wychodził na scenę i zaczynał swoim „czarnym”, zmysłowym głosem śpiewać „That’s All Right, Mama”  doprowadzał tłumy fanów do histerii. Do pojawienia się Elvisa biali mieli country, jazz i radiowy pop Franka Sinatry i Binga Crosby’ego, czarni – gospel i bluesa. Ale tylko on potrafił połączyć te gatunki, tworząc w muzyce zupełnie nowy wymiar. Wciąż uważany jest za jednego z najlepiej zarabiających nieżyjących gwiazd na świecie. Dotychczas sprzedał ponad 600 milionów płyt. Nawet dla Johna Lennona był półbogiem, ale jego życie prywatne było nieszczęśliwe...

Co doprowadziło do jego upadku? Obejrzycie nasze ekskluzywne video!

Zobacz też: Elvis Presley odszedł 40 lat temu, ale wciąż budzi emocje... Czy „król” żyje?! EKSKLUZYWNE VIDEO, a także: Jackson, Prince, Monroe, Presley. Dramatyczne śmierci i oszałamiające kariery. Jak zostać legendą?

Wideo

Blond bez żółtych refleksów? Tak! Poznajcie pielęgnację Blondifier

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magda Gessler z synem Tadeuszem po raz pierwszy tak szczerze o swojej relacji!