PREMIERA FILMOWA

Jak powstawał "Pokot"? Mamy ekskluzywne zdjęcia z planu filmu - zdobywcy berlińskiego Niedźwiedzia

Zobaczcie!

Sabina Zięba 19 lutego 2017 00:15

To jeden z największych sukcesów polskiego kina! "Pokot" Agnieszki Holland zdobył nagrodę srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie. Jak powstawał film, o którym tak głośno? 

O czym opowiada „Pokot” ?

To pewien rodzaj baśni. (…) To również kryminał, dramat psychologiczny i trochę komedia.” – tak Agnieszka Holland określiła swoje najnowsze dzieło w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

„Pokot”, bo o nim mowa, to opowieść o wegetariance, byłej inżynierce i miłośniczce astrologii, a także szkolnej nauczycielce angielskiego, Janinie Duszejko (w tej roli Agnieszka Mandat). Pewnej nocy ta mieszkanka małej sudeckiej wsi odnajduje zwłoki martwego sąsiada-myśliwego, a także mnóstwo śladów racic saren. Z biegiem czasu przybywa martwych ciał kłusowników. Bohaterka widząc nieporadność policji, podejmuje własne śledztwo w celu wyjaśnienia tajemniczych zbrodni. Dochodzi do zaskakujących wniosków…

Tytuł od razu sugeruje widzom tematykę łowiecką - pokot to spotkanie myśliwych po zakończonym połowie, na którym wybierany jest król polowania. W dzienniku reżyserka relacjonowała: "To, że mój film jest przeciwko myśliwym, jest właściwie symboliczne. On jest w ogóle przeciwko pewnej mentalności."

W „Pokocie” zobaczymy plejadę polskich gwiazd. Takie nazwiska takie jak Kot, Grabowski czy Szyc bez wątpienia przyciągną do kina tysiące widzów. W naszej galerii prezentujemy niepublikowane wcześniej zdjęcia z produkcji, a także zdradzamy w jakie postaci wcielą się niektórzy z aktorów.

Film jest ekranizacją powieści Olgi Tokarczuk, pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. W kinach od 24 lutego. Wcześniej twórcy zaprezentują go podczas 67. festiwalu filmowego Berlinale, gdzie powalczy o główną nagrodę - Złotego Niedźwiedzia.

Polecamy też: Od zera do milionera, czyli jak na sprzedaży hamburgerów dorobić się fortuny

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Krystyna Janda opowiada o tym, jak nie poddać się losowi i robić to, co się kocha