PREMIERA FILMOWA

Jak powstawał "Pokot"? Mamy ekskluzywne zdjęcia z planu filmu - zdobywcy berlińskiego Niedźwiedzia

Zobaczcie!

Sabina Zięba 19 lutego 2017 00:15

To jeden z największych sukcesów polskiego kina! "Pokot" Agnieszki Holland zdobył nagrodę srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie. Jak powstawał film, o którym tak głośno? 

O czym opowiada „Pokot” ?

To pewien rodzaj baśni. (…) To również kryminał, dramat psychologiczny i trochę komedia.” – tak Agnieszka Holland określiła swoje najnowsze dzieło w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

„Pokot”, bo o nim mowa, to opowieść o wegetariance, byłej inżynierce i miłośniczce astrologii, a także szkolnej nauczycielce angielskiego, Janinie Duszejko (w tej roli Agnieszka Mandat). Pewnej nocy ta mieszkanka małej sudeckiej wsi odnajduje zwłoki martwego sąsiada-myśliwego, a także mnóstwo śladów racic saren. Z biegiem czasu przybywa martwych ciał kłusowników. Bohaterka widząc nieporadność policji, podejmuje własne śledztwo w celu wyjaśnienia tajemniczych zbrodni. Dochodzi do zaskakujących wniosków…

Tytuł od razu sugeruje widzom tematykę łowiecką - pokot to spotkanie myśliwych po zakończonym połowie, na którym wybierany jest król polowania. W dzienniku reżyserka relacjonowała: "To, że mój film jest przeciwko myśliwym, jest właściwie symboliczne. On jest w ogóle przeciwko pewnej mentalności."

W „Pokocie” zobaczymy plejadę polskich gwiazd. Takie nazwiska takie jak Kot, Grabowski czy Szyc bez wątpienia przyciągną do kina tysiące widzów. W naszej galerii prezentujemy niepublikowane wcześniej zdjęcia z produkcji, a także zdradzamy w jakie postaci wcielą się niektórzy z aktorów.

Film jest ekranizacją powieści Olgi Tokarczuk, pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. W kinach od 24 lutego. Wcześniej twórcy zaprezentują go podczas 67. festiwalu filmowego Berlinale, gdzie powalczy o główną nagrodę - Złotego Niedźwiedzia.

Polecamy też: Od zera do milionera, czyli jak na sprzedaży hamburgerów dorobić się fortuny

Wideo

Gwiazdy rezygnują z makijażu!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdami numeru są Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!