Jakub Gierszał
Fot. East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Jakub Gierszał doceniony przez amerykański magazyn! Aktor znalazł się w gronie najciekawszych europejskich artystów

Weronika Bruździak-Gębura 19 stycznia 2017 08:15
Jakub Gierszał
Fot. East News

Kolejny sukces polskich aktorów! Po Zofii Wichłacz, która została uznana za jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia, przyszła pora na Jakuba Gierszała. Amerykański magazyn „Variety” umieścił 28-latka pośród 10 europejskich artystów, na których warto zwrócić uwagę w 2017 roku.

 

Za co został doceniony Jakub Gierszał?

Redaktorzy magazynu „Variety” docenili polskiego aktora za występ w debiucie Agnieszki Smoczyńskiej „Córki dancingu”, który właśnie jest wyświetlany w amerykańskich kinach (co jest wielkim sukcesem!), a także za doceniony podczas festiwalu Sundance obraz „Morris from America”. Jakub Gierszał znalazł się w zestawieniu również dzięki roli w filmie „Pokot” Agnieszki Holland oraz za „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak, które wciąż czekają na premierę.

 

To niejedyny polski akcent w tym zestawieniu. Doceniony został również słoweński reżyser, który od lat tworzy w Polsce, Mitja Okorn. Znany jest głównie za sprawą filmów „Listy do M.”, „Planeta Singli” i serialu „39 i pół”.

 

Pozostali laureaci

To trzecia edycja rankingu, w którym redaktorzy magazynu „Variety” wybierają dziesięciu najzdolnieszych artystów ze Starego Kontynentu. Oprócz Gierszała i Okorna, w zestawieniu znaleźli się niemiecki reżyser Edward Berger, niemiecka aktorka Liv Lisa Fries, holenderska aktorka Sylvia Hoeks, niemiecki producent Janine Jackowski, włoski reżyser Gabriele Mainetti, niemiecki aktor Jonas Nay, belgijski reżyser Robin Pront i węgierska aktorka Reka Tenki.

 

Zwycięzcy zostali zaproszeni na specajalne przyjęcie, które odbędzie się podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, który potrwa od 9 do 18 lutego. O tym, że warto znaleźć się w tym zestawieniu, przekonał się zeszłoroczny laureat, Tomasz Wasilewski, który w zeszłym roku otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz filmu „Zjednoczone Stany Miłości”.

 

Dorobek Jakuba Gierszała

Jakub Gierszał zadebiutował w 2009 roku w filmie Jacka Borcucha „Wszystko, co kocham”. Popularność przyniosła mu rola Dominika Santorskiego w głośnym filmie Jana Komasy, „Sala samobójców”. Fani aktora mogli podziwiać go też w produkcjach takich jak „Yuma”, „Nieulotne”, „Hiszpance” czy „Córkach dancingu”. Niebawem Jakuba Gierszała zobaczymy w najnowszym filmie Agnieszki Holland, „Pokot”, oraz w najnowszej produkcji Łukasza Palkowskiego, „Podwójny Ironman”.

 

Polecamy też: Zofia Wichłacz uznana za jedną z najlepszych aktorek młodego pokolenia w Europie! Zobacz, czym na to zasłużyła

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.