POLSKIE KINO

Genialni Andrzej Chyra i Jakub Gierszał w Pomiędzy słowami

Zobaczcie zwiastun najnowszego filmu Urszuli Antoniak!

Gabriela Czernecka 12 lutego 2018 15:00

16 lutego 2018 roku do polskich kin trafi najnowszy film Urszuli Antoniak z Andrzejem Chyrą i Jakubem Gierszałem Pomiędzy słowami. Film polskiej reżyserki już został nagrodzony podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz otrzymał Złotego Lwa i nagrodę specjalną podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. O czym jest film Pomiędzy słowami?

Pomiędzy słowami o czym jest film Uli Antoniak?

Pomiędzy słowami to film o historii młodego prawnika Michaela (Jakub Gierszał w tej roli), który miesza w Berlinie. Pewnego dnia spotyka swojego ojca (w tej roli Andrzej Chyra), który próbuje naprawić ich wspólną relację. Jego przyjazd do Polski sprawia, że 28-letni Michael rozpoczyna poszukiwania własnej tożsamości. Przeszkodą są jednak nie duchy wywołane z przeszłości, ale świadomość, że od lat udawał Niemca, był kimś, kim tak naprawdę nie jest.

Czy uda mu się odnaleźć samego siebie? Pomiędzy słowami to czwarty, chyba najbardziej osobisty film Antoniak. Reżyserka od ponad 20 lat mieszka w Holandii. Teraz bez ideologii czy politycznych deklaracji pokazuje jeden z najbardziej palących problemów współczesnego świata. Nie jest to jednak opowieść o imigracji. To opowieść o człowieku, który poszukuje samego siebie. Czy jego działania odniosą sukces?

Zdjęcia do filmu Pomiędzy słowami powstały w Berlinie, Warszawie i Łodzi. Ich autorem jest Lennert Hillege. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Urszula Antoniak. Scenografię przygotowały Miren Oller i Katarzyna Jędrzejczyk, a kostiumy - Paulina Sieniarska. W rolach głównych wielkie polskie talenty - Andrzej Chyra i Jakub Gierszał.  Tego, co najważniejsze w filmie nie znajdziemy jednak w dialogach, ale tak jak sugeruje tytuł, między słowami. Gesty, spojrzenia - tam dzieje się najwięcej.

Zobaczcie zwiastun Pomiędzy słowami

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.