Kino Letnie Sopot, Maja Ostaszewska 2022
Fot. Jurek Bartkowski, materiał prasowy
O TYM SIĘ MÓWI

Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane: Maja Ostaszewska odebrała wyjątkową nagrodę

Chwilę wcześniej inauguracja sezonu odbyła się w Giżycku

Rafał Kowalski 8 lipca 2022 15:12
Kino Letnie Sopot, Maja Ostaszewska 2022
Fot. Jurek Bartkowski, materiał prasowy

Od wielu lat tradycją najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane jest wyróżnianie za wybitne osiągnięcia polskiej aktorki lub aktora. Diamentowy Klaps Filmowy trafił w tym roku do jednej z najpopularniejszych i bardzo cenionych przez krytyków aktorek - Mai Ostaszewskiej. Wręczenie statuetki odbyło się 7 lipca podczas gali, która po dwóch latach pandemicznej przerwy wróciła w pełnym kształcie na Molo w Sopocie.

Maja Ostaszewska z wyjątkową nagrodą - zdjęcia

„W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy otrzymuje wybitna aktorka filmowa i teatralna, aktywistka głęboko zaangażowana w obronę praw człowieka i zwierząt, nie bojąca się głośno o tym mówić-wyjątkowa osoba, która bierze udział w wielu akcjach społecznych, kobieta odważna i pełna empatii do świata. Na scenie teatralnej i planie filmowym doceniana za talent, profesjonalizm i nietuzinkowość” – mówił Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu.

Kino Letnie Sopot, Maja Ostaszewska 2022, Diamentowy Klaps
Fot. AKPA, materiał prasowy

Maja Ostaszewska tworzy niezapomniane kreacje w filmach Małgorzaty Szumowskiej i innych wybitnych twórców kina, a jednocześnie związana z Nowym Teatrem współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim. Laureatka najbardziej prestiżowych nagród: w tym dwóch Orłów, trzech Złotych Lwów, a teraz do tego grona dołączył Diamentowy Klaps Filmowy.

Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana od 2011 roku naprzemiennie aktorom lub aktorkom, którzy wnoszą do kina pozytywne przesłanie oraz dostarczają widzom wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. W poprzednich latach wyróżnienie otrzymali kolejno: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura, Magdalena Boczarska i Robert Więckiewicz.

Kino Letnie Sopot, Maja Ostaszewska 2022, Diamentowy Klaps
Fot. AKPA, materiał prasowy

Kino Letnie w Giżycku - uroczysta inauguracja, repertuar

Jubileuszowa, 15. edycja BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane rozpoczęłasię 1 lipca w Sopocie i Zakopanem, a 5 lipca do filmowych lokalizacji dołączyło Giżycko z jedynym w Europie kinem jachtowym, gdzie filmy wyświetlane są nad przepięknym jeziorem Niegocin w każdy wtorek i środę wakacji. Seanse w giżyckiej Ekomarinie startują o godzinie 21:30 lipcu i o 21:00 w sierpniu, częstotliwość radiowa dla jachtów 87,7 MHz.

Jakie dokładnie filmy będą wyświetlane? W każdy wakacyjny wtorek w giżyckiej Ekomarinie odbywają się seanse pod hasłem Świat Cię potrzebuje. Są to filmy, które poruszają ważne tematy społeczne, równościowe i ekologiczne. W te wakacje pojawią sięm.in. błyskotliwy i celny w swoich spostrzeżeniach „C’mon C’mon” z Joaquinem Phoenixem w roli głównej; oparty na faktach dramat opisujący życie transpłciowej artystki Lili Elbe „Dziewczyna z portretu” oraz zapierający dech w piersiach, a jednocześnie kojący obraz dzikiej natury „Duch śniegów”.

Kino Letnie - Giżycko 2022
Fot. Maciej Cioch, materiał prasowy

W festiwalowe środy na dużym ekranie są wyświetlane polskie produkcje. Made In Poland to prezentacja rodzimego kina, które już na dobre przyzwyczaiło nas do swojej światowej jakości. W repertuarze m.in.: obsypane nagrodami „Wszystkie nasze strachy”, „7 uczuć” z plejadą gwiazd, „Mistrz” z rewelacyjnym Piotrem Głowackim w roli legendarnego polskiego pięściarza oraz „Żeby nie było śladów” ze świetną kreacją ubiegłorocznego laureata Diamentowego Klapsa Filmowego -Roberta Więckiewicza.

Pełen repertuar Festiwalu dostępny jest na TEJ stronie. 

Kino Letnie - Giżycko 2022
Fot. Tomasz Karolski, materiał prasowy

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.