otwarcie-kina-głębocka-66
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Filmowa uczta na Zielonej Białołęce

Głębocka 66 to kino inne niż wszystkie!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 27 listopada 2021 15:13
otwarcie-kina-głębocka-66
Fot. materiały prasowe

Nieprzypadkowo kino nazywane jest dziesiątą muzą. Sztuka filmowa zajęła szczególne miejsce w kulturze XX i XXI wieku. Świadczą o tym liczne filmowe premiery, mnogość festiwali filmowych czy liczba cały czas otwierających się nowych kin i sal kinowych.

Pandemia, choć była dużym utrudnieniem, nie przeszkodziła w planach Białołęckiemu Ośrodkowi Kultury i od września zarówno sama instytucja, jak i mieszkańcy Warszawy mogą cieszyć się drugą, własną salą kinową w północno-wschodniej części miasta. Kino Głębocka 66, bo o nim mowa, to nowe, wyjątkowe miejsce powstałe z inicjatywy mieszkańców Zielonej Białołęki i zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Oficjalne, uroczyste otwarcie Kina odbyło się na początku września i było szczególnym wydarzeniem wyczekiwanym przez mieszkańców wschodniej części dzielnicy – inicjatorów projektu. Co to za kino? Inne niż wszystkie! Lokalne, bez reklam, przyjazne rodzicom, z porankami dla dzieci, oferujące spotkania z ciekawymi ludźmi świata kinematografii.

otwarcie-kina-głębocka-66
Fot. materiały prasowe

Wszystkim kinomanom, spragnionym fachowego komentarza; Głębocka 66 proponuje cykl spotkań w ramach „Dyskusyjnego Klubu Filmowego” i „Rozmów Łukasza Maciejewskiego”. W ramach nich uczestnicy dostają możliwość skonfrontowania swoich opinii i spostrzeżeń z krytykiem filmowym Łukaszem Maciejewskim oraz zapytania go i jego gości (twórców filmu czy aktorów) o wszelkie nurtujące ich kwestie.
Kino na Białołęce dba też o rodziców! Wszyscy opiekunowie dzieci w wieku 3-8 lat, zaproszeni są do korzystania z seansów objętych projektem „Wychodzę z rodzicami”, gdzie organizator zapewnia bezpłatną opiekę nad dziećmi. Rodzice mogą spokojnie obejrzeć film w sali widowiskowej, podczas gdy za ścianą obok ich dzieci spędzają kreatywnie czas z doświadczonymi animatorami.

A dla najmłodszych? „Poranki dla dzieci” oraz weekendowe „Kinowe poranki”, którym nierzadko towarzyszą przygotowane przez dystrybutora materiały edukacyjne do wykorzystania przez nauczycieli. W końcu kino to nie tylko rozrywka, ale i wartościowe przesłanie, prawda?   

otwarcie-kina-głębocka-66
Fot. Projekt Kreatywny

W filmowej uczcie na Zielonej Białołęce może wziąć udział każdy. Co zobaczymy na ekranie Kina Głębocka 66 w grudniu? „Nie czas umierać”, „Wszystkie nasze strachy”, „Wyspa Bergmana”, „Ainbo – strażniczka Amazonii”, „Minari” czy „Bo we mnie jest seks” – to tylko niewielka część bogatej oferty Kina Głębocka 66.

Do końca roku wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Obowiązują darmowe wejściówki do odebrania w Kasach BOK.

Kino Głębocka 66 to projekt zrealizowany dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Miasta Warszawa.

Materiał powstał z udziałem Białołęckiego Ośrodka Kultury

TAGI #kino

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.