James Bond, Daniel Craig
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

James Bond przechodzi na emeryturę i zastąpi go… kobieta!

Zobacz zwiastun najnowszego filmu o agencie 007!

Ida Marszałek 4 grudnia 2019 14:55
James Bond, Daniel Craig
Fot. Materiały prasowe

Premiera najnowszego filmu o Jamesie Bondzie przewidziana jest na kwiecień przyszłego roku. Choć jego tytuł brzmi: Nie czas umierać, będzie to niewątpliwie ostatni film z Danielem Craigiem, który stanowczo zrezygnował z dalszego udziału w serii. To jednak nie koniec kontrowersji związanych z filmem o agencie 007. Twórcy, którzy najwyraźniej idą z duchem czasu, szykują dla nas spore zmiany!

Fabuła filmu „Nie czas umierać”

25 film o najpopularniejszym agencie świata rozpoczyna się w momencie gdy James Bond cieszy się zasłużoną emeryturą na Jamajce. Jego wypoczynek niespodziewanie przerwie dawny znajomy z CIA, który poprosi go o pomoc. Bond zostanie zaangażowany w odnalezienie porwanego naukowca i w ten sposób powróci do gry.

Film
Fot. Kadr z filmu "Nie czas umierać"

Kontrowersje wokół nowego filmu o Bondzie

W fabule filmu pozornie nie ma nic szokującego, jednak przejście Bonda na emeryturę wiąże się z wyznaczeniem kogoś na jego miejsce. Świat obiegła wiadomość, że nowym agentem 007 zostanie, znana między innymi z filmu Kapitan Marvel, czarnoskóra aktorka Lashana Lynch! Czyżby twórcy postanowili odmienić przesłanie znanej na całym świecie serii i wpasować ją we współczesne realia spod znaku #metoo? Na to wygląda! Na razie nie ma jednak informacji czy jest to występ gościnny, czy też postać grana przez aktorkę stanie się główną bohaterką następnych filmów o 007.

Informacje o roli jaką w produkcji odegra Lashana Lynch wywołały wśród fanów serii niemałe kontrowersje. Przypadek Daniela Craiga dowodzi jednak, że protesty malkontentów nie są w stanie wpłynąć na sukces filmu. Początkowo brytyjski aktor również nie był akceptowany przez zagorzałych wielbicieli 007, jednak z czasem wykreowany przez niego, odświeżony wizerunek popularnego agenta zdobył aprobatę fanów.

Kadr z filmu
Fot. East News

Obsada filmu "Nie czas umierać"

Oprócz Lashany Lynch w filmie zobaczymy jeszcze Ralpha Fiennesa w roli M, Bena Whishawa jako Q, Lea'ę Seydoux jako Madeleine Swann oraz Christopha Waltza w roli Bolfelda. Poza nimi na ekranie pojawią się: Naomie Harris, Jeffrey Wright, Grace Jones oraz Billy Magnussen. W głównego antagonistę Bonda wcieli się Rami Malek znany z oscarowego występu w filmie Bohemian Rhapsody. Z reżyserię filmu odpowiada Cary Joji Fukunaga, twórca słynnego serialu Detektyw. Przejął on pałeczkę po Danny'm Boyle'u, który zrezygnował z udziału w produkcji. Jedną z niewiadomych jest udział księcia Karola w projekcie. Jak pisaliśmy wcześniej, członek rodziny królewskiej gościł na planie, jednak wciąż nie potwierdzono czy rzeczywiście wystąpi on w filmie.

Zwiastun filmu "Nie czas umierać"

W sieci pojawiły się zdjęcia z planu oraz pierwszy zwiastun! Premiera filmu, która uległa opóźnieniu w skutek kontuzji Craiga na planie, została ostatecznie zapowiedziana na 8 kwietnia 2020 roku.   

Plakat filmu "Nie czas umierać":

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tomorrow… the first trailer for #NoTimeToDie #Bond25

Post udostępniony przez James Bond 007 (@007)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.