Daniel Craig znowu w akcji
Fot. Kadr z filmu "Na noże"
OSCARY 2020

Na noże: detektyw Benoit Blanc zostanie bohaterem kolejnych filmów?

Daniel Craig weźmie udział w kolejnej serii?

Ida Marszałek 24 stycznia 2020 16:20
Daniel Craig znowu w akcji
Fot. Kadr z filmu "Na noże"

Choć Na noże Riana Johnsona miało premierę 29 listopada, wciąż jeszcze nie zeszło z kin. Polacy pokochali tą zabawną komedię kryminalną pełną przerysowanych postaci i kuriozalnych sytuacji. Gwiazdą filmu nominowanego do Oscara za najlepszy scenariusz jest bez cienia wątpliwości odtwórca głównej roli detektywa Benoita Blanca: Daniel Craig. Aktor, który planuje zakończyć przygodę z serią filmów o Jamesie Bondzie może teraz w pełni poświęcić się nowym projektom. Jak się okazuje na nowe kontrakty nie musiał on długo czekać! 

Seria filmów z detektywem z "Na noże"

Na noże okazało się olbrzymim sukcesem. Film zarobił prawie 250 milionów na całym świecie, co jest niespotykanie dobrym wynikiem jak na film, który nie należy do żadnej świetnie prosperującej serii. Twórcy zamierzają jednak wykorzystać ten niespodziewany sukces. Jak podaje zagraniczna prasa scenarzysta i reżyser filmu Rian Johnson już pracuje nad kontynuacją filmu, a w planach jest cała franczyza dla wytwórni Lionsgate! Jak twórca zadeklarował redakcji The Hollywood Reporter, bohaterem każdego z nich miałby być detektyw Benoit Blanc, który niczym Herkules Poirot rozwiązywałby kolejne sprawy kryminalne. Reżyser dodał również, że chciałby zrobić następny film jak najszybciej, najlepiej w przyszłym roku.

Chociaż studio filmowe nie wyraziło jeszcze zgody na produkcję następnej części, nieskorzystanie z takiej szansy byłoby dużym błędem! A co na to odtwórca głównej roli? Jak powiedział jeden z producentów filmu, Ram Bergman, Daniel Craig byłby skłonny przyjąć taką propozycję. Ponoć na planie Na noże aktor świetnie się bawił.

Jak sam reżyser powiedział redakcji Uproxx:

Prawda jest taka, że świetnie mi się pracowało z Danielem Craigiem. Ten film był świetną zabawą na każdym etapie jego tworzenia: od pisania do wykonania. Nigdy nie interesowało mnie robienie sequeli, ale idea zrobienia większej ilości takich filmów z Danielem i jego postacią, to nie są sequele. To jest dokładnie to co zrobiła Agatha Christie. To wprowadzenie zupełnie nowej zagadki, nowego miejsca, nowej obsady, całkowicie nowej mechaniki wciągania w tą tajemnicę i wszystko co się dzieje. To będzie świetne.

Jak widać, twórca jest bardzo podekscytowany możliwością kontynuacji filmu Na noże. Więc być może doczekamy się oryginalnej serii z całkiem nowym detektywem na miarę powieści Agathy Christie! Też nie możecie się doczekać? 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.