Zofia Wichłacz
Fot. East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

„Pracuj ciężko, mierz wysoko”. Wielki sukces Zofii Wichłacz

Weronika Bruździak-Gębura 15 lutego 2017 18:45
Zofia Wichłacz
Fot. East News

21-letnia Zofia Wichłacz została uznana za jedną z 10 najbardziej obiecujących aktorek i aktorów Europy. 13 lutego podczas Festiwalu Filmowego w Berlinie odebrała statuetkę European Shooting Stars 2017.

 

Statuetka dla Zofii Wichłacz

 

„Work hard, dream big”, czyli „pracuj ciężko, mierz wysoko” - tak Zofia Wichłacz skomentowała nominację do nagrody European Shooting Stars 2017 w grudniu. Gdy 13 lutego odbierała statuetkę z rąk brytyjskiego aktora, Timothy'ego Spalla (znanego z roli Petera „Glizdogona” Pettigrew z sagi o Harrym Potterrze), była zachwycona. Podczas gali aktorka prezentowała się zjawiskowo dzięki sukni i opasce projektu Gosi Baczyńskiej.

 

Na zdjęciu: Zofia Wichłacz odbiera statuetkę European Shooting Stars z rąk Timothy'ego Spalla

 

Biedronka z „Masta 44”

Młoda aktorka znana jest przede wszystkim z roli „Biedronki” w filmie „Miasto 44” Jana Komasy. Ostatnio mogliśmy podziwiać ją w „Powidokach” Andrzeja Wajdy w roli Hani. Niebawem zobaczymy ją w „Amoku” Katarzyny Adamik, gdzie wystąpi u boku Mateusza Kościukiewicza i Łukasza Simlata oraz w „Zgodzie”, gdzie zagra z Jakubem Gierszałem i Wojciechem Zielińskim.

 

Za rolę „Biedronki” w „Mieście 44” Zofia Wichłacz dostała Orła w kategorii „Odkrycie Roku 2015” oraz Złote Lwy za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. 21-latka wychowała się pośród artystów. Jej ojciec, Zbigniew, jest operatorem filmowym, mama – Anna Seitz-Wichłacz – scenografką.

 

Shooting Stars – najbardziej obiecujący aktorzy i aktorki Europy

Shooting Stars to specjalny program stworzony przez European Film Promotion, który ma na celu promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. W jego ramach od 1998 roku wybierani są najbardziej obiecujący aktorzy młodego pokolenia.

 

Pozostali tegoroczni laureaci to Esben Smed (Dania), Alessandro Borghi (Włochy), Louis Hofmann (Niemcy), Elīna Vaska (Łotwa), Hannah Hoekstra (Holandia), Tudor Aaron Istodor (Rumunia), Maruša Majer (Słowenia), Karin Franz Körlof (Szwecja) oraz Victoria Guerra (Portugalia). Ta ostatnia grała w „Kosmosie” Andrzeja Żuławskiego.

 

Na zdjęciu: Laureaci nagrody European Shooting Stars 2017

 

Craig, Weisz i Potente – wybili się dzięki Shooting Stars

Wybrani do grona European Shooting Stars podczas Berlinale spotykają się z najważniejszymi ludźmi z branży filmowej, dziennikarzami i publicznością. Dzięki Shooting Stars świat usłyszał o gwiazdach takich jak Daniel Craig, Rachel Weisz, Franka Potente czy Daniel Bruhl.

 

To nie pierwszy raz, kiedy nominacje otrzymuje aktor lub aktorka z Polski. Wcześniej nominowani byli Agnieszka Grochowska (2007), Agata Buzek (2010), Jakub Gierszał (2012) i Mateusz Kościukiewicz (2014).

 

Polecamy też: Zwykłe życie, miłość i wielka tragedia. "Miasto 44" - wyjątkowy film w hołdzie bohaterom powstania​

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?