VIVA! VIDEO

„Mój spaczony ksiądz wzbudzi liczne kontrowersje” - Marcin Bosak ostro o „Pokocie” Agnieszki Holland

Rolą w „Pokocie” Agnieszki Holland Marcin Bosak wraca na duży ekran. O tym w jak wcielił się w kontrowersyjną rolę księdza opowiada w rozmowie z VIVĄ!.

Piotr Wojtasik 16 lutego 2017 18:44

Rolą w „Pokocie” Agnieszki Holland Marcin Bosak wraca na duży ekran.  Aktor wciela się w księdza - entuzjastę polowań. - Początkowo rolę miał dostać ktoś starszy, jednak po próbnych zdjęciach Agnieszka powiedziała czemu nie miałyby być to ktoś młody, a już spaczony - mówił aktor w rozmowie z VIVĄ, podczas przedpremierowego pokazu.

Bosak nie ukrywa, że przygotowując się do roli wysłuchiwał oracji wygłaszanych przez księży o skrajnych poglądach. Jednak nawet nie mógł przypuszczać, że w chwili premiery filmu jego wydźwięk stanie się tak bardzo aktualny ze względu na społeczne podziały.

Pokot” Agnieszki Holland to nie tylko film o konflikcie między myśliwymi, a obrońcami zwierząt, ale miedzy dwoma częściami społeczeństwa, rozdartego przez system wartości, któremu hołdują jego poszczególnie członkowie.  Film wchodzi na ekrany kin 24 lutego. Jednak już świeci triumfy na bestiwalu filmowym w Berlinie. 

Polecamy także: „To nie miał być film polityczny” - Agnieszka Holland opowiada „VIVIE!” o tworzeniu „Pokotu”

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Narodziny gwiazdy, czyli Julia Wieniawa o trudnych wyborach i drodze do sukcesu. Plus Wielki Horoskop na 2019 rok!