Festiwale 2019

Festiwale

Festiwale 2019

„Zwierzęta”, Greg Zgliński
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Film Polaka zdobył uznanie publiczności na festiwalu w Berlinie!

O czym są „Zwierzęta” i kim jest Greg Zgliński?

Damian Duda 15 lutego 2017 17:15
„Zwierzęta”, Greg Zgliński
Fot. Materiały prasowe

Film Grega Zglińskiego Zwierzęta został entuzjastycznie przyjęty przez berlińską publiczność. Jak podaje Gazeta Wyborcza, produkcja Polaka jest jedną z najciekawszych propozycji na 67. festiwalu w Berlinie!

Kim jest Greg Zgliński?

Reżyser, mimo że urodził się w Warszawie, dorastał w Szwajcarii. Ma podwójne obywatelstwo. W wieku 26 lat powrócił do Polski. W 1996 uzyskał absolutorium pod opieką artystyczną Krzysztofa Kieślowskiego na Wydziale Reżyserii Filmowej w PWSFTViT w Łodzi.

Zwierzęta – fabuła

Głównymi bohaterami Zwierząt są Anna i Nick, którzy po zderzeniu drogowym z owcą przeżywają serię niecodziennych i tajemniczych wydarzeń. W filmie zagrali Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri, Mehid Nebbou oraz Michael Ostrowski. Film, który powstał na podstawie książki Jörga Kalta, jest koprodukcją Austrii, Szwajcarii oraz Polski.

Ten film to psychozagadka, nawiązujące do tradycji Davida Lyncha – na końcu filmu nie czeka na widza puenta, lecz „łamigłówka’’ złożona z egzystencjalnych pytań i zachęta do zmierzenia się z tajemnicą życia.  

 

„Zwierzęta’’
Fot. Materiały Prasowe

TAGI #Berlinale

Wideo

Krystyna Janda o święcie kina: „Cannes? Ja tu przyjeżdżam do pracy!”

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.