Festiwale 2019

Festiwale

Festiwale 2019

„Zwierzęta”, Greg Zgliński
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Film Polaka zdobył uznanie publiczności na festiwalu w Berlinie!

O czym są „Zwierzęta” i kim jest Greg Zgliński?

Damian Duda 15 lutego 2017 17:15
„Zwierzęta”, Greg Zgliński
Fot. Materiały prasowe

Film Grega Zglińskiego Zwierzęta został entuzjastycznie przyjęty przez berlińską publiczność. Jak podaje Gazeta Wyborcza, produkcja Polaka jest jedną z najciekawszych propozycji na 67. festiwalu w Berlinie!

Kim jest Greg Zgliński?

Reżyser, mimo że urodził się w Warszawie, dorastał w Szwajcarii. Ma podwójne obywatelstwo. W wieku 26 lat powrócił do Polski. W 1996 uzyskał absolutorium pod opieką artystyczną Krzysztofa Kieślowskiego na Wydziale Reżyserii Filmowej w PWSFTViT w Łodzi.

Zwierzęta – fabuła

Głównymi bohaterami Zwierząt są Anna i Nick, którzy po zderzeniu drogowym z owcą przeżywają serię niecodziennych i tajemniczych wydarzeń. W filmie zagrali Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri, Mehid Nebbou oraz Michael Ostrowski. Film, który powstał na podstawie książki Jörga Kalta, jest koprodukcją Austrii, Szwajcarii oraz Polski.

Ten film to psychozagadka, nawiązujące do tradycji Davida Lyncha – na końcu filmu nie czeka na widza puenta, lecz „łamigłówka’’ złożona z egzystencjalnych pytań i zachęta do zmierzenia się z tajemnicą życia.  

 

„Zwierzęta’’
Fot. Materiały Prasowe

TAGI #Berlinale

Wideo

Krystyna Janda o święcie kina: „Cannes? Ja tu przyjeżdżam do pracy!”

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?