Najnowszy film Agnieszki Holland - "Pokot". Mamy zwiastun!

Tytuł od razu sugeruje widzom tematykę filmu -  pokot oznacza spotkanie myśliwych po zakończonym połowie, na którym wybierany jest król polowania. Obraz porusza problem zabijania zwierząt w imię rozrywki, jednak jak mówiła Agnieszka Holland w wywiadzie dla Gazety Wyborczej - "To, że mój film jest przeciwko myśliwym, jest właściwie symboliczne. On jest w ogóle przeciwko pewnej mentalności."

 

Polecamy też: "Pokot", czyli nowe dzieło Agnieszki Holland! Zobacz ekskluzywne zdjęcia z planu filmowego i przekonaj się co aktorzy mówią o swoich rolach

 

"Pokot" to historia Janiny Duszejko (Agnieszka Mandat) - wegetarianki, byłej inżynierki,  szkolnej nauczycielki angielskiego i miłośniczki astrologii. Wydarzenia rozgrywają się w małej sudeckiej wsi wśród tamtejszej społeczności. Pewnej śnieżnej nocy główna bohaterka natrafia na zwłoki martwego sąsiada, który był myśliwym, równocześnie dostrzegając wokół mnóstwo śladów racic saren. Z biegiem czasu mieszkańcy odnajdują coraz więcej martwych ciał. Duszejko widząc niemoc policji rozpoczyna własne śledztwo. Co odkryje?

 

Sama reżyser swoje dzieło określiła "To pewien rodzaj baśni. (...) To również kryminał, dramat psychologiczny i trochę komedia". Nakręcony został na podstawie powieści Olgi Tokarczuk pt. "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Niedługo jako jeden z 18 filmów zostanie zaprezentowany podczas 67. festiwalu filmowego Berlinale i powalczy o Złotego Niedźwiedzia. Dieter Kosslick, dyrektor tego wydarzenia, mówił: "Nowy film Agnieszki Holland pokazuje, jak w małej społeczności na polskiej prowincji, gdzie nie ma zbyt wielu powodów do śmiechu, można, będąc nawet w zaawansowanym wieku, z humorem bronić się przed niesłychanymi wyzwaniami."  W kinach już od 24 lutego.

Czy obejrzysz "Pokot"?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE