PREMIERA FILMOWA

"PolandJa", czyli opowieść jak poradzić sobie w polskiej rzeczywistości

Zobacz najnowszą polską komedię. Czy jeden dzień może zmienić całe życie?

Sabina Zięba 1 lutego 2017 09:15

W najnowszej polskiej komedii w reżyserii Cypriana T. Olenckiego możemy zobaczyć plejadę gwiazd: Izę Kunę, Borysa Szyca, Romę Gąsiorowską, Pawła Domagałę, Jakuba Gierszała, Grzegorza Małeckiego, Michała Żurawskiego, Szymona Borkowskiego, Janusza Chabiora i Jerzego Radziwiłowicza.

 

Polecamy też: "Pokot", czyli nowe dzieło Agnieszki Holland! Zobacz ekskluzywne zdjęcia z planu filmowego


W przeciągu 108 minut poznajemy różne historie bohaterów, których łączy ze sobą miejsce spotkań. Nie wszyscy się znają, lecz wszyscy przeżyją w ciągu 24 godzin niesamowite przygody. ""PolandJa" to film. który pokazuje przede wszystkim trochę pogubionych ludzi w naszej rzeczywistości - w wywiadzie dla Wirtualnej Polski mówił Grzegorz Małecki. Reżyser produkcji natomiast zdradził, że "bohaterów filmu poznajemy w godzinie próby – w sytuacjach dla nich trudnych, które jednak nam, obserwatorom z zewnątrz, wydają się po prostu zabawne". Dodawał również: "Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? Śmiech. I pewien dystans do samego siebie. Jestem przekonany, że to najlepsza metoda na nasze codzienne zmagania.”

 

Fot. Materiały prasowe

 

Obraz jest zabawny i wzruszający równocześnie. Pokazuje, że najdziwniejsze historie przydarzają się nam w najmniej oczekiwanych momentach życia. Ogląda się go z przyjemnością, choć zdążył wywołać już wiele kontrowersji - od dnia ukazania się oficjalnego plakatu filmu nie milkną komentarze internautów, którzy nabijają się m. in. z hasła promującego film - "lajf is brutal i full of zasadzkas". Ważne jest jednak nie to, co zobaczymy na plakacie, lecz w kinie. Może nas zaskoczy?

 

Do obejrzenia już od 17 lutego.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.