PREMIERA FILMOWA

"PolandJa", czyli opowieść jak poradzić sobie w polskiej rzeczywistości

Zobacz najnowszą polską komedię. Czy jeden dzień może zmienić całe życie?

Sabina Zięba 1 lutego 2017 09:15

W najnowszej polskiej komedii w reżyserii Cypriana T. Olenckiego możemy zobaczyć plejadę gwiazd: Izę Kunę, Borysa Szyca, Romę Gąsiorowską, Pawła Domagałę, Jakuba Gierszała, Grzegorza Małeckiego, Michała Żurawskiego, Szymona Borkowskiego, Janusza Chabiora i Jerzego Radziwiłowicza.

 

Polecamy też: "Pokot", czyli nowe dzieło Agnieszki Holland! Zobacz ekskluzywne zdjęcia z planu filmowego


W przeciągu 108 minut poznajemy różne historie bohaterów, których łączy ze sobą miejsce spotkań. Nie wszyscy się znają, lecz wszyscy przeżyją w ciągu 24 godzin niesamowite przygody. ""PolandJa" to film. który pokazuje przede wszystkim trochę pogubionych ludzi w naszej rzeczywistości - w wywiadzie dla Wirtualnej Polski mówił Grzegorz Małecki. Reżyser produkcji natomiast zdradził, że "bohaterów filmu poznajemy w godzinie próby – w sytuacjach dla nich trudnych, które jednak nam, obserwatorom z zewnątrz, wydają się po prostu zabawne". Dodawał również: "Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? Śmiech. I pewien dystans do samego siebie. Jestem przekonany, że to najlepsza metoda na nasze codzienne zmagania.”

 

Fot. Materiały prasowe

 

Obraz jest zabawny i wzruszający równocześnie. Pokazuje, że najdziwniejsze historie przydarzają się nam w najmniej oczekiwanych momentach życia. Ogląda się go z przyjemnością, choć zdążył wywołać już wiele kontrowersji - od dnia ukazania się oficjalnego plakatu filmu nie milkną komentarze internautów, którzy nabijają się m. in. z hasła promującego film - "lajf is brutal i full of zasadzkas". Ważne jest jednak nie to, co zobaczymy na plakacie, lecz w kinie. Może nas zaskoczy?

 

Do obejrzenia już od 17 lutego.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.