VIVA! 1 maja 2017 20:30
1/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
1/10

Ekranizacja bestsellerowej trylogii o przygodach Christiana Greya autorstwa E.L. James okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym. Dwie zekranizowane do tej pory części zarobiły prawie 800 milionów, a w kolejce czeka kolejna odsłona. Aktorzy wcielający się w główne role: Dakota Johnson i Jamie Dornan z dnia na dzień stali się najbardziej pożądaną parą światowego show-biznesu. Kim jest filmowy Christian Grey, który dzisiaj skończył 35 lat?  

 

Jamie Dornan urodził się w Irlandii Północnej, jest najmłodszym z trójki rodzeństwa i jedynym synem profesora Jima Dornana. Aktorstwo ma w genach: jego ciotka parała się tym zawodem. Do 2008 r. był członkiem zespołu Sons of Jim. Później przyszedł czas na modeling: występował m.in. w kampaniach Diora, Calvina Kleina czy Dolce&Gabbana. Z kolei w 2006 r. stawiał swoje pierwsze kroki w filmie... 

Polecamy też: Już jest! Zobacz jeszcze bardziej mroczny i pełen namiętności zwiastun „Ciemniejszej strony Greya’’​

 

2/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
2/10

Jamie Dornan debiutował w filmie Sofii Coppoli "Maria Antonina", do którego dostał angaż dzięki swojej byłej dziewczynie, Keirze Knightley (tworzyli związek w latach 2003-2005). Za tę rolę otrzymał od The New York Times tytuł... „Złoty tors”.

W 2011 roku wystąpił z kolei w siedmiu odcinkach popularnego serialu ABC "Dawno, dawno temu" (Once Upon A Time), w podwójnej roli Łowcy/szeryfa Grahama Humberta. W brytyjskim Upadek (The Fall) zagrał seryjnego mordercę u boku Gillian Anderson, znanej z "Z Archiwum X".

Jednak to rola, którą otrzymał w 2013 r. miała odmienić jego zawodowe życie już na dobre...

Polecamy też: Tak powstaje „Ciemniejsza Strona Greya”. Zobaczcie gorące zdjęcia z planu

3/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
3/10

Chodzi oczywiście o tytułową rolę w ekranizacji powieści "Pięćdziesiąt twarzy Greya". W walce o nią Jamie Dornan pokonał takich aktorów, jak Charlie Hunnam, François Arnaud, który znany jest przede wszystkim z roli Cesara Borgii w serialu "Rodzina Borgiów" i broadwayowskiego aktora Billy'ego Magnussena. Z dnia na dzień zaczął mówić o nim cały świat: kim jest ten przystojny i tajemniczy mężczyzna, który na ekranie wciela się w Christiana Greya? 

Polecamy też: Seks, perwersje, skandal. Mamy oficjalny zwiastun „Ciemniejszej strony Greya”!

4/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
4/10

W grudniu został okrzyknięty „Najseksowniejszym mężczyzną 2017 roku” w rankingu sporządzonym przez magazyn Glamour. Ma miliony fanek na całym świecie, pieniądze i niezwykłą popularność, która przyszła właściwie z dnia na dzień. A jaki jest prywatnie?

Polecamy też: „Jedzenie jest seksem”. Zapraszamy na ucztę z Maciejem Nowakiem. Będzie smakowicie i z humorem!

5/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
5/10

Prywatnie Jamie Dornan unika skandali. Przez dwa lata był w związku z Keirą Knightley. Od 2007 roku spotykał się z piosenkarką oraz aktorką Amelią Warner. Okazało się, że to miłość na całe życie. Para  pobrała się 27 kwietnia 2013 roku, a w listopadzie tego samego roku na świat przyszła ich córka, Dulcie. W 2016 roku gwiazdor ponownie został ojcem.

Czym zaskoczył nas w drugiej części przygód o Christianie Greyu, która weszła do kin w lutym 2017 roku?

Polecamy też: Jedzenie, seks, rozpusta... 10 namiętności Macieja Nowaka. Czym zaskoczył nas krytyk kulinarny?

6/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
6/10

Zmysłowe sceny z udziałem głównych bohaterów w drugiej części były zdecydowanie bardziej mroczne i pełne niepokoju. Wszystko dlatego, że fabuła była nieco bardziej skomplikowana: choć Christian Grey i Anastasia Steele decydują się być razem, w ich życie wkracza była partnerka bogatego biznesmena. Można się domyślić, że skomplikuje ona mocno relacje między bohaterami.

Polecamy też: Już jest! Zobacz jeszcze bardziej mroczny i pełen namiętności zwiastun „Ciemniejszej strony Greya’’​

7/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
7/10

Zdjęcia do filmu były pełne odważnych scen, m.in. kręconych na gorących plażach Lazurowego Wybrzeża i Vancouver. Główni bohaterowie pokazali nam swoje perfekcyjnie wyrzeźbione sylwetki w strojach kąpielowych.
 
 

8/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
8/10

Premiera drugiej części odbyła się w lutym 2017 roku. Ostatnia odsłona zaplanowana jest na przyszły rok.
Widzowie w „Ciemniejszej stronie Greya” zobaczyli m.in. Kim Basinger, która wcieliła się w byłą kochankę i partnerkę biznesową głównego bohatera. Zobaczymy ją też w ostatniej części.

Polecamy też: Jedzenie, seks, rozpusta... 10 namiętności Macieja Nowaka. Czym zaskoczył nas krytyk kulinarny?

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdami nowego numeru są: Paulina Krupińska, Kamila Szczawińska i Karolina Malinowska. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!