Zwiastun

"Kto jest najlepszym piłkarzem świata? Ja". Cristiano Ronaldo zapewnia, że ten film to nie fikcja

MA 30 września 2015 23:30

- To nie jest fikcja ani manipulacja. To coś prawdziwego - mówi  Cristiano Ronaldo o filmie dokumentalnym "Ronaldo", który opowie o jego życiu i karierze.

Na razie jeden z najpopularniejszych piłkarzy pokazał zwiastun, w którym uchyla rąbka tajemnicy. Widać na nim Portugalczyka zarówno w pracy, jak i w domu, m.in. jako ojca pięcioletniego Cristiano Juniora, którego wychowuje bez matki i od początku wprowadza w świat piłki nożnej. I nawet w chwilach prywatnego luzu nie zapomina o ambicjach. Gdy syn mówi: "Mam zamiar być bramkarzem, tato. OK?", Portugalczyk odpowiada z dezaprobatą: "Bramkarzem? Chyba żartujesz!". Nie brakuje też wątku największego konkurenta na murawie, Leo Messiego. "Kto jest najlepszym piłkarzem na świecie? Ja" - śmieje się.

Cristiano Ronaldo z synem

Film, który powstał dla hollywoodzkiej wytwórni Universal Pictures, ma ukazać CR7 (jak nazywają go fani), zarówno w pracy, jak i w domu. Opowie historię chłopca z biednej rodziny na Maderze, który mając 12 lat, trafił do szkółki klubu Sporting CP w Lizbonie i który w ostatnim meczu sezonu jako 30-latek zdobył wraz z Realem Madryt dziesiąty w historii klubu Puchar Ligi Mistrzów.

Swoją spektakularną karierę ocenia sam bohater "Ronaldo", ale wykorzystano też wypowiedzi jego rodziny i przyjaciół oraz archiwalne nagrania pokazujące małego Cristiano w czasie gry, które nigdy dotąd nie były pokazywane. Wtedy nikt jeszcze się nie spodziewał, że wkrótce zostanie najlepiej zarabiającym piłkarzem świata. Jego rekordowa pensja w klubie Real Madryt wynosi 52,2 mln dolarów, a kolejne 26,8 mln zarabia na kontraktach reklamowych. Bije też inne rekordy - poza kolejnymi osiągnięciami i nagrodami piłkarskimi, jest najpopularniejszym piłkarzem w mediach społecznościowych. Na Facebooku obserwuje go niemal 107 milionów fanów.

Cristiano Ronaldo

Nowa produkcja poświęcona Ronaldo to nie pierwsza, ale jedyna oficjalna i w pełni autoryzowana. Kamera towarzyszyła piłkarzowi przez 14 miesięcy na Maderze, w Lizbonie, Brazylii, Madrycie i USA. I - jak zapewnia on sam - zrobił wszystko, by w filmie "być takim, jakim jest naprawdę, pokazanym obiektywnie dla swoich fanów". Jest na to duża szansa, bo za kamerą stanął Asif Kapadia, reżyser dwóch głośnych i kontrowersyjnych dokumentów ostatnich lat: "Amy" o Amy Winehouse i "Senna" o kierowcy Formuły 1, Ayrtonie Sennie, w których prawda niemal boli.

Bohaterowie tych filmów żyli szybko i krótko, tragicznie umierając. Czym więc Kapadię zainteresował kobieciarz, multimilioner i celebryta w jednym, który wiedzie nieskomplikowane i luksusowe życie? - Nie robię filmów o tych, których jestem wielkim fanem, ale o tych, którzy w pewnym momencie mnie zaintrygowali.  Życie Ronaldo stawia wiele pytań, postanowiłem więc znaleźć na nie odpowiedzi. I mam nadzieję, że te będą intrygujące dla wielu odbiorców - powiedział reżyser.

"Ronaldo" ma wejść do kin 9 listopada. U nas możecie zobaczyć zwiastun.

Cristiano Ronaldo

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Chris Pratt zachwyca w kolejnej części Jurassic World!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!