URODZINY GWIAZD

„Jeśli robisz to, co lubisz, musi ci wychodzić”. Tomasz Kot obchodzi dziś urodziny!

Przypominamy jego najlepsze role

Ksenia Krasko 21 kwietnia 2020 17:45

Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów naszego pokolenia, nie tylko w Polsce. Po oszałamiającym sukcesie Zimnej Wojny, rozwija karierę poza krajem. Wydaje się, że potrafi zagrać wszystko – śmieszył widzów w serialu Niania, wzruszał w filmie Bogowie... Tomasz Kot świętuje dziś 43. urodziny!

Tomasz Kot urodziny. Najlepsze role

Po ukończeniu studiów na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, występował w Teatrze Bagatela. Na dużym ekranie zadebiutował w 2005 roku, wcielając się w postać Ryszarda Riedla w filmie Skazany na bluesa. Ta rola zagwarantowała mu sukces i uznanie krytyków oraz widzów.

„Kiedy się wybierałem do szkoły [teatralnej], to miałem przede wszystkim świadomość tego, że na jedno miejsce przypada kilkadziesiąt kandydatów. Marzyłem o tym, żeby zobaczyć swoje nazwisko na liście przyjętych”, mówił w rozmowie z VIVĄ! na początku swojej kariery. „Jeśli robisz to, co lubisz, to musi ci to wychodzić i już. A ja kocham grać”.

Czekając na premierę filmu biograficznego o słynnym wynalazcy Nikoli Tesli, przypominamy role, za które pokochaliśmy Tomasza Kota – zobaczcie nasze wideo! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.