URODZINY GWIAZD

Tomasz Kot obchodzi dziś 45 urodziny! „Jeśli robisz to, co lubisz, musi ci wychodzić”

Przypominamy jego najlepsze role

Ksenia Krasko 21 kwietnia 2022 07:01

Tomasza Kot uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Po oszałamiającym triumfie „Zimnej Wojny”, jego kariera jeszcze bardziej przyspieszyła. Są tacy, którzy twierdzą że potrafi zagrać wszystko – śmieszył widzów w serialu „Niania”, wzruszał w filmie „Bogowie”... Dziś artysta świętuje 45. urodziny, z tej okazji przypominamy jego niesamowite aktorskie kreacje. 

Tomasz Kot urodziny. Najlepsze role

Po ukończeniu studiów na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, występował w Teatrze Bagatela. Na dużym ekranie zadebiutował w 2005 roku, wcielając się w postać Ryszarda Riedla w filmie „Skazany na bluesa”. Ta rola zagwarantowała mu sukces i uznanie krytyków oraz widzów.

„Kiedy się wybierałem do szkoły [teatralnej], to miałem przede wszystkim świadomość tego, że na jedno miejsce przypada kilkadziesiąt kandydatów. Marzyłem o tym, żeby zobaczyć swoje nazwisko na liście przyjętych”, mówił w rozmowie z VIVĄ! na początku swojej kariery. „Jeśli robisz to, co lubisz, to musi ci to wychodzić i już. A ja kocham grać”.

Czekając na premierę filmu „Niebezpieczni dżentelmeni”, w którym aktor sportretuje pisarza i tłumacza Tadeusza Boy-Żeleńskiego przypominamy role, za które pokochaliśmy Tomasza Kota – zobaczcie nasze wideo!

Czytaj także: Największe wsparcie i miłość życia. Kim jest żona Tomasza Kota? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…