URODZINY GWIAZD

„Jeśli robisz to, co lubisz, musi ci wychodzić”. Tomasz Kot obchodzi dziś urodziny!

Przypominamy jego najlepsze role

Ksenia Krasko 21 kwietnia 2020 17:45

Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów naszego pokolenia, nie tylko w Polsce. Po oszałamiającym sukcesie Zimnej Wojny, rozwija karierę poza krajem. Wydaje się, że potrafi zagrać wszystko – śmieszył widzów w serialu Niania, wzruszał w filmie Bogowie... Tomasz Kot świętuje dziś 43. urodziny!

Tomasz Kot urodziny. Najlepsze role

Po ukończeniu studiów na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, występował w Teatrze Bagatela. Na dużym ekranie zadebiutował w 2005 roku, wcielając się w postać Ryszarda Riedla w filmie Skazany na bluesa. Ta rola zagwarantowała mu sukces i uznanie krytyków oraz widzów.

„Kiedy się wybierałem do szkoły [teatralnej], to miałem przede wszystkim świadomość tego, że na jedno miejsce przypada kilkadziesiąt kandydatów. Marzyłem o tym, żeby zobaczyć swoje nazwisko na liście przyjętych”, mówił w rozmowie z VIVĄ! na początku swojej kariery. „Jeśli robisz to, co lubisz, to musi ci to wychodzić i już. A ja kocham grać”.

Czekając na premierę filmu biograficznego o słynnym wynalazcy Nikoli Tesli, przypominamy role, za które pokochaliśmy Tomasza Kota – zobaczcie nasze wideo! 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.