URODZINY GWIAZD

Tomasz Kot obchodzi dziś 45 urodziny! „Jeśli robisz to, co lubisz, musi ci wychodzić”

Przypominamy jego najlepsze role

Ksenia Krasko 21 kwietnia 2022 07:01

Tomasza Kot uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Po oszałamiającym triumfie „Zimnej Wojny”, jego kariera jeszcze bardziej przyspieszyła. Są tacy, którzy twierdzą że potrafi zagrać wszystko – śmieszył widzów w serialu „Niania”, wzruszał w filmie „Bogowie”... Dziś artysta świętuje 45. urodziny, z tej okazji przypominamy jego niesamowite aktorskie kreacje. 

Tomasz Kot urodziny. Najlepsze role

Po ukończeniu studiów na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, występował w Teatrze Bagatela. Na dużym ekranie zadebiutował w 2005 roku, wcielając się w postać Ryszarda Riedla w filmie „Skazany na bluesa”. Ta rola zagwarantowała mu sukces i uznanie krytyków oraz widzów.

„Kiedy się wybierałem do szkoły [teatralnej], to miałem przede wszystkim świadomość tego, że na jedno miejsce przypada kilkadziesiąt kandydatów. Marzyłem o tym, żeby zobaczyć swoje nazwisko na liście przyjętych”, mówił w rozmowie z VIVĄ! na początku swojej kariery. „Jeśli robisz to, co lubisz, to musi ci to wychodzić i już. A ja kocham grać”.

Czekając na premierę filmu „Niebezpieczni dżentelmeni”, w którym aktor sportretuje pisarza i tłumacza Tadeusza Boy-Żeleńskiego przypominamy role, za które pokochaliśmy Tomasza Kota – zobaczcie nasze wideo!

Czytaj także: Największe wsparcie i miłość życia. Kim jest żona Tomasza Kota? 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.