Tomasz i Agnieszka Kot, Tomasz Kot, Agnieszka Kot
Fot. EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Największe wsparcie i miłość życia. Kim jest żona Tomasza Kota? 

Od 15 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo

Olga Figaszewska 11 września 2021 15:15
Tomasz i Agnieszka Kot, Tomasz Kot, Agnieszka Kot
Fot. EAST NEWS

Jest jednym z najbardziej popularnych, cenionych polski aktorów. Tomasz Kot odnosi kolejne sukcesy w życiu zawodowym. Fenomenalnie wciela się w kolejne role i podbija serca widzów. Prywatnie to szczęśliwy mąż i tata. Aktor niewiele mówi o swojej rodzinie i stoi na straży prywatności najbliższych. Wraz z ukochaną Agnieszką od 15 lat tworzą wspaniałe małżeństwo. Żona jest dla Tomasza Kota największym wsparciem. Jak się poznali? Kiedy zaczęła się ich historia?

Historia miłości Tomasza Kota i jego żony, Agnieszki

Połączyła ich wspólna pasja. Tomasz Kot poznał swoją żonę w 2000 roku. On kończył szkołę teatralną w Krakowie, ona Wydział Operatorski w Katowicach. Poznali się podczas spotkania z przyjaciółmi. Agnieszka spacerowała ze znajomymi aktora po krakowskich plantach. Podobno tak brzmiało pierwsze pytanie, jakie Tomasz Kot zadał swojej przyszłej żonie:

„Cześć, jestem Tomek, wyjdziesz za mnie?”. „Dobrze, tylko nie dzisiaj.”, odpowiedziała. Ten dzień wyjątkowy dzień nadszedł sześć lat później.

Tomasz Kot poślubił ukochaną 30 września 2006 roku w Częstochowie. Ślub był cichy i skromny. Zakochanym zależało na tym, by wszystko utrzymać w tajemnicy i spokojnie spędzić go w gronie najbliższych osób. Aktor grał wówczas w serialu „Niania” i filmie „Skazany na bluesa”.

„Obrączka jest spoko, fajna rzecz. Po kilku zakrętach poukładałem swoje życiowe klocki i jest to dość jasny i klarowny świat. Było nam z Agnieszką dobrze, więc ślub stał się kolejnym krokiem. Małżeństwo daje mi poczucie, że wiem, dokąd wracam”, zwierzał się aktor w wywiadzie dla Twojego Stylu.

Czytaj także: Córka Tomasza Kota idzie w ślady sławnego ojca! Blanka Kot zadebiutuje w dużej produkcji

Tomasz i Agnieszka Kot, Tomasz Kot, Agnieszka Kot
Fot. AKPA

Tomasz i Agnieszka Kot, Tomasz Kot, Agnieszka Kot
Fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER

Kim jest Agnieszka Kot, żona Tomasza Kota?

Para doczekała się dwójki pociech: córeczki, Blanki i syna, Leona. Tomasz Kot i jego żona, Agnieszka mają artystyczne dusze. Idealnie się rozumieją. Zawsze mogą liczyć na swoje wsparcie i szczerą opinię. To ze zdaniem ukochanej Tomasz Kot liczy się najbardziej, ma do niej stuprocentowe zaufanie i ceni jej wiedzę.

„Agnieszka jest po operatorce w Katowicach, to zawsze mam kogo spytać, dlaczego obiektyw taki, a nie inny. Dzięki Agnieszce na maksa wkręciłem się w montaż”, wyznał aktor w wywiadzie dla „Playboya”.

Ukochana wspierała Tomasza Kota podczas festiwali w Cannes i Los Angeles. Agnieszka Kot jest nie tylko świetną operatorką (na swoim koncie ma takie filmy jak: „Franciszek”, „Wyścig”, „Kaszel umarlaka" czy „Próba mikrofonu”), a także fotografką i współautorką książki dla dzieci ,,Senek", do której sama stworzyła kolaże. Oprócz tego, ukończyła także Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim i zajmowała się terapią dziecięcą. To ona zajmuje się edukacją szkolną dwójki pociech. Blanka i Leon pod okiem mamy uczą się fenomenalnie. Jak dowiadujemy się z wielu artykułów, dzieci zdobywają najwyższe stopnie na egzaminach zewnętrznych. 

Teraz na oficjalnym profilu Tomasza Kota na Instagramie ukazało się zdjęcie z ukochaną z Wenecji. Na tamtejszym festiwalu aktor promuje film „Żeby nie było śladów”. Poza nim w produkcji wyreżyserowanej przez Jana P. Matuszyńskiego zagrali również Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz Agnieszka Grochowska. Film jest oficjalnie polskim kandydatem do Oscara.

„Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie z tego pięknego festiwalu!”, podpisał zdjęcie z ukochaną Tomasz Kot.

Aktor wybrał na tę okazję klasyczny czarny garnitur, do którego dobrał muchę w takim samym kolorze. Z kolei jego ukochana miała na sobie długą suknię z dekoltem we wzory. Fani nie szczędzili parze ciepłych słów! „Pięknie wyglądacie”, „Wszystko na tym zdjęciu jest piękne, nawet to, czego nie widać gołym okiem”, „Zachwycacie”, pisali zachwyceni.

I trudno się z nimi nie zgodzić!  

Czytaj także: „To jest zupełnie inny świat”. Tomasz Kot szczerze o karierze w Hollywood

Źródło: Pomponik.pl. Plejada, Na Żywo

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.