Fot. Mikulski / AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Poprosił ją o rękę w dniu, w którym się poznali. Tak rozkwitała miłość Tomasza Kota i jego żony

Od ich ślubu właśnie mija 17 lat

Olga Figaszewska 30 września 2023 15:56
Fot. Mikulski / AKPA

Tomasz Kot odnosi kolejne sukcesy w życiu zawodowym. Fenomenalnie wciela się w kolejne role i podbija serca widzów. Prywatnie to szczęśliwy mąż i troskliwy ojciec. Ulubieniec publiczności niewiele mówi o swojej rodzinie i stoi na straży prywatności najbliższych. Wraz z ukochaną Agnieszką od 17 lat tworzą wspaniałe małżeństwo. Żona jest dla Tomasza Kota największym wsparciem... Zauroczony aktor poprosił ją o rękę już na pierwszym spotkaniu.

Tomasz Kot — jak poznał swoją żonę Agnieszkę? Historia miłości

Połączyła ich pasja, plany i podejście do życia. Zawsze patrzyli w tym samym kierunku. Tomasz Kot poznał swoją przyszłą żonę Agnieszkę w 2000 roku. To było na spotkaniu ze wspólnymi przyjaciółmi. On kończył szkołę teatralną w Krakowie, ona wydział operatorski w Katowicach. Agnieszka spacerowała ze znajomymi aktora po krakowskich plantach. Podobno tak brzmiało pierwsze pytanie, jakie Tomasz Kot zadał swojej przyszłej żonie: „Cześć, jestem Tomek, wyjdziesz za mnie?”. „Dobrze, tylko nie dzisiaj”, odpowiedziała. Ten wyjątkowy dzień nadszedł sześć lat później. 

CZYTAJ TAKŻE: Planowali razem wesele, ale ślub wziął z inną. Historia miłości Jacka Borcucha i Katarzyny Trzcińskiej

Na ślubnym kobiercu stanęli dokładnie 17 lat temu -  30 września 2006 roku w Częstochowie. Uroczystość była cicha i skromna. Zakochanym zależało na tym, by wszystko utrzymać w tajemnicy i spokojnie celebrować swoją miłość w gronie najbliższych osób. Aktor grał wówczas w serialu „Niania” i filmie „Skazany na bluesa”.

„Obrączka jest spoko, fajna rzecz. Po kilku zakrętach poukładałem swoje życiowe klocki i jest to dość jasny i klarowny świat. Było nam z Agnieszką dobrze, więc ślub stał się kolejnym krokiem. Małżeństwo daje mi poczucie, że wiem, dokąd wracam”, zwierzał się aktor w wywiadzie dla Twojego Stylu. Para doczekała się dwójki pociech: córeczki, Blanki i syna, Leona.

SPRAWDŹ TAKŻE: Krzysztof Ibisz pogrążony w żałobie. Nie żyje jego macocha Ewa, druga żona ojca prezentera

Tomasz Kot, Agnieszka Kot,  Wręczenie nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, listopad 2006

Tomasz Kot, Agnieszka Kot,  Wręczenie nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, listopad 2006
Fot. Niemiec/AKPA

Tomasz Kot, Agnieszka Kot , premiera spektaklu "Elling" w Teatrze Nowym Praga, 2007

Tomasz Kot, Agnieszka Kot 2007
Fot. Kurkowska/AKPA

Kim jest Agnieszka Kot, żona Tomasza Kota?

Tomasz Kot i Agnieszka Kot mają artystyczne dusze. Świetnie się rozumieją, idealnie uzupełniają, a przede wszystkim inspirują. Zawsze mogą liczyć na swoje wsparcie oraz  szczerą opinię. To ze zdaniem ukochanej Tomasz Kot liczy się najbardziej, ma do niej stuprocentowe zaufanie. Ceni jej wiedzę i umiejętności.„Agnieszka jest po operatorce w Katowicach, to zawsze mam kogo spytać, dlaczego obiektyw taki, a nie inny. Dzięki Agnieszce na maksa wkręciłem się w montaż”, wyznał aktor w wywiadzie dla Playboya.

ZOBACZ TAKŻE: Robert i Agnieszka Makłowiczowie są małżeństwem od 30 lat! Tak zaczęła się ich historia

Ukochana wspierała Tomasza Kota podczas festiwali w Cannes i Los Angeles. Agnieszka Kot jest nie tylko świetną operatorką (na swoim koncie ma takie filmy jak: „Franciszek”, „Wyścig”, „Kaszel umarlaka" czy „Próba mikrofonu"), a także reżyserką, fotografką, scenarzystką i współautorką książki dla dzieci „Senek", do której sama stworzyła kolaże.  

Artystka ukończyła realizację obrazu w Katowickiej Szkole Filmowej i reżyserię w Studio Prób w Szkole Wajdy oraz psychologię jungowską na Uniwersytecie Jagiellońskim. To ona opiekuje się edukacją szkolną dwójki pociech. Blanka i Leon pod okiem mamy uczą się fenomenalnie. Jak dowiadujemy się z wielu artykułów, dzieci zdobywają najwyższe stopnie na egzaminach zewnętrznych. 

Tomasz Kot z żoną Agnieszką, Orły 2019 

Tomasz i Agnieszka Kot, Tomasz Kot, Agnieszka Kot
Fot. AKPA

Tomasz i Agnieszka Kot, Tomasz Kot, Agnieszka Kot
Fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER

Agnieszka Kot, Blanka Kot, Premiera filmu "Wróg doskonały", 2021 rok

Agnieszka Olczyk-Kot, Blanka Kot, Premiera filmu
Fot. Niemiec/AKPA

Żona Tomasza Kota o pracy z mężem

W 2021 roku żona aktora zaprezentowała krótki metraż „Jeszcze jeden koniec świata”, który stworzyła razem z ukochanym. Jak przebiegała ich współpraca? „Ta historia jest nam bliska, oczywiście ją przetworzyliśmy. Oczywiście, że się spieraliśmy. Historia z reżyserią towarzyszy mi długi czas. Oczywiście na wszystko musi przyjść dobry moment. To jest rodzaj mojej drogi, jej rozszerzania. Wcześniej nie miałam na to przestrzeni i trochę w siebie nie wierzyłam”, zwierzała się jakiś czas temu w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jan Borysewicz był związany z młodszą o ponad dwie dekady modelką. Co wiemy o tej relacji?

Operatorka dodawała wówczas, że  świetnie odnajdywali się na planie produkcji. „Tomek jest super na planie i strasznie ułatwia. Ma umiejętność dzielenia się wiedzą, którą ma. To też było trudne, bo upierałam się przy pewnych rzeczach i wyważałam otwarte drzwi”, mówiła. Film był nominowany do Złotych Lwów w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na festiwalu w Gdyni. 

W dniu kolejnej rocznicy ślubu zakochanym życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Źródło: Pomponik.pl. Plejada, Na Żywo, Dzień dobry TVN, brykandmore.pl

Tomasz Kot z żoną, Agnieszka Kot, 4.04.2006

Fot. Mikulski / AKPA

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.