WIDEO VIVY.PL

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Małgorzata Ostrowska-Królikowska upamiętnia aktora na wiele sposobów

Rafał Kowalski 5 lipca 2021 19:55

Niemal półtora roku minęło już od nagłej śmierci Pawła Królikowskiego. Zdolnego aktora uwielbiały miliony widzów, ale największą tęsknotę za 58-latkiem noszą w sercach jego bliscy. Teraz żona gwiazdora – Małgorzata Ostrowska-Królikowska – zdradziła, co uważa za najważniejszy testament po mężu.

Festiwal CZPL im. Pawła Królikowskiego jego testamentem

Podczas sesji zdjęciowej dla VIVY! zapytaliśmy aktorkę o to, dlaczego Kudowa-Zdrój, gdzie wykonaliśmy fotografie, była i jest tak ważna dla rodziny Królikowskich. „To jest miejsce, gdzie postawiliśmy z Pawłem dom na skale. Mieliśmy taką ideę, by to był dom rodzinny w górach. Chcieliśmy by on nas wszystkich integrował. Pomaga w tym to, że tam nie ma internetu i zasięgu. To dla nas bardzo ważne w czasach, gdy na co dzień mamy tak mało momentów dla siebie”, powiedziała nam przed kamerą VIVY.pl Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Aktorka dodała też, że to właśnie w Kudowie odbywa się wydarzenie – CZPL Festival - które nazywa testamentem ukochanego. „To wspaniały testament mojego męża, który zostawił ten festiwal. W ubiegłym roku robiliśmy 5. Edycję. Byliśmy bardzo zadowoleni, widzowie chyba również i dlatego chcemy to kontynuować”, powiedziała nam bohaterka najnowszej okładki VIVY!.

CZYTAJ TEŻ:  To była miłość od pierwszego wejrzenia. Małgorzata i Paweł Królikowscy byli razem ponad 30 lat

Wspomnienie o Pawle Królikowskim
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł Królikowski  z żoną – czego nauczyli dzieci?

Aktorka opowiedziała nam też o sposobach na pielęgnowanie pamięci o Pawle Królikowskim. To on powtarzał bliskim ważną rzecz. „Nawet ten wywiad i sesja z synami są formą upamiętnienia Pawła, bo często powołuję się na niego. On cały czas żyje między nami. Staramy się kontynuować to, co on zaczął. Nawet przepisy! Paweł zawsze mówił, by spisywać receptury Babci i tak sobie myślę, że moje dzieci powinny zapamiętywać pewne rzeczy, by przenosić je do swoich rodzin. Upamiętnienie to kontynuacja spraw, które ktoś bliski zaczął. To dla nas przyjemność”, wyznała VIVIE.pl pani Małgorzata.

Co jeszcze powiedziała na temat swojej rodziny? Zobacz wideo do końca. 

Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.