Dziś obchodziłaby urodziny...

Konrad Szczęsny 28 maja 2023 11:00

Gdy 1 maja 2019 roku media w Polsce obiegła informacja o śmierci Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej, wiele osób wprawiła w osłupienie. Choć wiadomo było, że gwiazda Tercetu Egzotycznego od dwóch lat zmagała się z chorobą nowotworową, słynęła ze swojej witalności i tego, że miała ogromną wolę walki. Niestety, odeszła, pogrążając w żałobie najbliższą rodzinę oraz przyjaciół i fanów. Okazuje się, że artystka przed odejściem zadbała o sprawy doczesne i spisała testament, sprawiedliwie dzieląc swój pokaźny majątek. Dziś obchodzimy rocznicę urodzin pani Izabeli.

Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej. 

Według informacji podanych przez jeden z dzienników, rodzina Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej, w tym jej dwie ukochane córki, przebywała przed pogrzebem w jej willi we Wrocławiu, dopełniając formalności. Ceremonia odbyła się 7 maja 2019 roku.

W uroczystościach żałobnych wzięli udział najbliżsi liderki Tercetu Egzotycznego, jej przyjaciele oraz przedstawiciele władz Wrocławia.

Testament Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

Jak podał wówczas Super Express, przed śmiercią wokalistka uporządkowała sprawy związane z dobrami doczesnymi. Majątek, którym dysponowała, przekazała ukochanym córkom, Ani oraz Kasi. 

„To właśnie one będą po równo dziedziczyć fortunę”, informował tabloid.

Autorzy artykułu podali, że Izabela Skrybant-Dziewiątkowska słynęła z ogromnego majątku. Posiadała duże oszczędności, luksusową willę z basenem we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, której wartość wyceniana jest na ponad trzy miliony złotych! Co więcej, gwiazda Tercetu Egzotycznego od wielu lat była ogromną miłośniczką biżuterii i swoją imponującą kolekcję również przepisała córkom.

Czytaj także: Barbara Wrzesińska – znana aktorka miała burzliwe życie prywatne

Śmierć Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmarła po długiej walce z rakiem trzustki 1 maja 2019 roku w wieku 78 lat.  Jak mówiła w jednym z wywiadów, nowotwór zdiagnozowano u niej przypadkiem, przy okazji badań, którym poddała się w związku z żółtaczką, którą u niej wykryto...

,,Występowaliśmy na festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Wszyscy mi mówili: „Iza, jaka ty jesteś żółta na twarzy”. Ja tego nie widziałam. Myślałam, że jestem tak pięknie opalona. Na następny dzień po festiwalu pojechałam do lekarza i okazało się, że mam żółtaczkę. Pogotowie mnie zabrało z przychodni do szpitala, zrobili wszystkie badania i okazało się, że oprócz żółtaczki mam raka: 10 tys. komórek nowotworowych na badaniach wykazało – dużo, bardzo dużo.

Tak więc tego raka wykryli mi przy okazji– dobrze, że ta żółtaczka mi się przyplątała, bo inaczej bym z tym rakiem chodziła i nic nie wiedziała – bo go nie czuć, nie boli. Mógł, skubaniec jeden, siedzieć we mnie jeszcze długi czas", mówiła w wywiadzie dla „Gazety Wrocławskiej”. 

Mimo że, jak podkreślała, była w niej ogromna wola walki, odeszła, pogrążając w żałobie rodzinę, przyjaciół i fanów...  

Czytaj także: Pierwsza żona Jana Englerta jest nieuleczalnie chora. Barbara Sołtysik przebywa w specjalistycznym ośrodku

1/5
Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Copyright @JACEK DOMINSKI/REPORTER
1/5

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmarła 1 maja 2019 roku, o czym na swoim profilu na Facebooku poinformował Tercet Egzotyczny....

2/5
Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Copyright @JACEK DOMINSKI/REPORTER
2/5

Liderka Tercetu Egzotycznego od dwóch lat zmagała się z rakiem trzustki. Mimo ogromnej woli walki, przegrała zmagania z chorobą.

3/5
Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z córką, Katarzyną
Copyright @MICHAL GWOZDZIK/REPORTER
3/5

Przed śmiercią Izabela Skrybant-Dziewiątkowska spisała testament. Jej majątek, wyceniany na kilka milionów złotych, odziedziczą dwie córki: widoczna na zdjęciu Katarzyna oraz Anna.

4/5
Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z córką, Katarzyną
Copyright @Michal WARGIN/East News
4/5

Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej odbył się 7 maja 2019 roku.

5/5
Izabela Skrybant-Dziewiątkowska na premierze filmu Obywatel
Copyright @Akpa
5/5

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska odeszła w wieku 78 lat.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.