WSPOMNIENIE

Testament Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej. Jaką tajemnicę skrywał?

Gwiazda Tercetu Egzotycznego sprawiedliwie podzieliła swój ogromny majątek

Konrad Szczęsny 1 maja 2021 07:23

Gdy 1 maja 2019 roku media w Polsce obiegła informacja o śmierci Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej, wiele osób wprawiła w osłupienie. Choć wiadomo było, że gwiazda Tercetu Egzotycznego od dwóch lat zmagała się z chorobą nowotworową, słynęła ze swojej witalności i tego, że miała ogromną wolę walki. Niestety, odeszła, pogrążając w żałobie najbliższą rodzinę oraz przyjaciół i fanów. Okazuje się, że artystka przed odejściem zadbała o sprawy doczesne i spisała testament, sprawiedliwie dzieląc swój pokaźny majątek. 

Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej. 

Według informacji podanych przez jeden z dzienników, rodzina Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej, w tym jej dwie ukochane córki, przebywała przed pogrzebem w jej willi we Wrocławiu, dopełniając formalności. Ceremonia odbyła się 7 maja 2019 roku. W uroczystościach żałobnych wzięli udział najbliżsi liderki Tercetu Egzotycznego, jej przyjaciele oraz przedstawiciele władz Wrocławia.

Testament Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

Jak podaje Super Express, przed śmiercią wokalistka uporządkowała sprawy związane z dobrami doczesnymi. Majątek, którym dysponowała, przekazała ukochanym córkom, Ani oraz Kasi. 

„To właśnie one będą po równo dziedziczyć fortunę”, podaje tabloid.

Autorzy artykułu podają, że Izabela Skrybant-Dziewiątkowska słynęła z ogromnego majątku. Posiadała duże oszczędności, luksusową willę z basenem we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, której wartość wyceniana jest na ponad trzy miliony złotych! Co więcej, gwiazda Tercetu Egzotycznego od wielu lat była ogromną miłośniczką biżuterii i swoją imponującą kolekcję również przepisała córkom.

Czytaj także: Wielka Brytania. Ostatnia wola księcia Filipa. Królowa ujawni szczegóły testamentu?

Śmierć Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmarła po długiej walce z rakiem trzustki 1 maja 2019 roku w wieku 78 lat.  Jak mówiła w jednym z wywiadów, nowotwór zdiagnozowano u niej przypadkiem, przy okazji badań, którym poddała się w związku z żółtaczką, którą u niej wykryto...

,,Występowaliśmy na festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Wszyscy mi mówili: „Iza, jaka ty jesteś żółta na twarzy”. Ja tego nie widziałam. Myślałam, że jestem tak pięknie opalona. Na następny dzień po festiwalu pojechałam do lekarza i okazało się, że mam żółtaczkę. Pogotowie mnie zabrało z przychodni do szpitala, zrobili wszystkie badania i okazało się, że oprócz żółtaczki mam raka: 10 tys. komórek nowotworowych na badaniach wykazało – dużo, bardzo dużo.

Tak więc tego raka wykryli mi przy okazji– dobrze, że ta żółtaczka mi się przyplątała, bo inaczej bym z tym rakiem chodziła i nic nie wiedziała – bo go nie czuć, nie boli. Mógł, skubaniec jeden, siedzieć we mnie jeszcze długi czas", mówiła w wywiadzie dla „Gazety Wrocławskiej”. 

Mimo że, jak podkreślała, była w niej ogromna wola walki, odeszła, pogrążając w żałobie rodzinę, przyjaciół i fanów...  ZOBACZ ZDJĘCIA

Czytaj także: Jakie tajemnice skrywa testament Diany? Skąd księżna miała pieniądze i ile pozostawiła synom?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.