Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News
O TYM SIĘ MÓWI

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Paweł i Małgorzata Królikowscy byli razem ponad 30 lat

Poznajcie historię ich relacji

Sabina Zięba 27 lutego 2020 14:15
Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Takie uczucie rzadko się zdarza. Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska tworzyli szczęśliwe małżeństwo przez ponad 30 lat. Niestety nie zdążyli obchodzić kolejnej rocznicy ślubu. 27 lutego aktor zmarł po długiej ciężkiej chorobie. Zostawił żonę oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana. Jak wyglądała historia ich uczucia?

Miłość Pawła i Małgorzaty Królikowskich

Paweł poznał Małgorzatę w wieku zaledwie 21 lat. Ona była o 3 lata młodsza. Zdawał wówczas egzaminy do wrocławskiej szkoły aktorskiej. Nie spodziewał się miłości od pierwszego wejrzenia. W wywiadzie dla Gali wspominał: „Kiedy zobaczyłem Małgośkę po raz pierwszy, była wiosna, pachniały magnolie. Pomyślałem: To na nią właśnie czekałem. I zacząłem ją podrywać”.

Jak przyznał w rozmowie z Faktem, o spotkanie musiał zabiegać wielokrotnie. W końcu się udało. Ich pierwsza randka odbyła się... w zoo. Aktorka opowiadała: „Byliśmy razem w szkole i razem chodziliśmy na zajęcia. Był taki przedmiot elementarne zadania aktorskie. Profesor kazał nam pójść do zoo obserwować zwierzęta. My z Pawłem wybraliśmy się tam razem i to była nasza pierwsza randka. Obserwowaliśmy małpy w klatkach i inne zwierzęta, a potem musieliśmy to na scenie wykorzystać. A jeszcze wcześniej pamiętam, że Paweł zaczepił mnie w autobusie. Podszedł do mnie i zapytał, czy możemy razem jechać. Nie wiedziałam o co mu chodzi, bo był bardzo dużym bajerancikiem. Odpowiedziałam: Z Tobą?! (śmiech). Do dziś czasami mi to wypomina”.

Wówczas ujął Małgorzatę Ostrowską serdecznością i ciepłem: „Potrafił wszystko zorganizować. Był bardzo energiczny. Do tego był super kumplem, fajnym przyjacielem. Jak go poznałam, w życiu bym nie pomyślała, że będzie kiedyś moim mężem. To było przeznaczenie”, a także staraniem się o jej uczucia w naprawdę oryginalny sposób: „Paweł zabiegał o mnie niekonwencjonalnie, na przykład przynosił mi... spodnie do cerowania. Ale także pisał dla mnie wiersze”.

Postawili wszystko na jedną kartę i postanowili zbudować wspólną przyszłość. Gdy Małgorzata dostała angaż we wrocławskim Teatrze Polskim, a Paweł w Teatrze Studyjnym 83 w Łodzi, nie wahała się ani chwili i pojechała za nim. Była wówczas w ciąży. Wzięli ślub w 1988 roku w Łodzi. Kilka miesięcy później aktorka urodziła pierwszego syna, Antoniego Królikowskiego, który poszedł w ślady sławnych rodziców. W kolejnych latach na świat przyszli Jan (ur. 1992), Julia (ur. 1999), Marcelina (ur. 2001) oraz Ksawery (ur. 2007).

Życie dzielili na dwa miasta, Warszawę i Wrocław, lecz udało im się stworzyć szczęśliwą rodzinę. Jak wyglądała ich codzienność? „Przyznam, że ruch w domu jest dość spory. Każdy ma swoje sprawy i uważa je za najważniejsze. Ale prowadzimy z Małgosią normalny dom. Taki, w którym są rachunki za prąd, za gaz, za wodę. Trzymamy wszystko w ryzach i staramy się organizować życie domowe na tyle, na ile możemy. Czasem brakuje sił, wtedy trzeba się mocno mobilizować”.

Choć przyznawali, że zdarzały im się spory, nigdy nie chcieli się rozwieść. Małgorzata w Fakcie zdradziła: „My z Pawłem w ogóle nie uznajemy cichych dni. Oczywiście się awanturujemy i kłótnie są, bo jesteśmy typem włoskiej rodziny. Ale bardzo szybko te kłótnie mijają”.

Wiadomo, że mimo konfliktów bardzo się kochali. Walczyli o swoje uczucie i tworzyli przykładne małżeństwo. Paweł Królikowski w Gali mówił: „Ludzie się dobierają na całe życie i potem nie ma takiej kwestii, że kocha czy nie kocha, czy ładnie wyglądamy razem, czy ja gram w piłkę z dziećmi, bo to jest dobrze widziane, czy robię żonie kolację, czy przynoszę kwiaty... Ludzie się dobierają na zasadzie cudu i wiary. Nie wyobrażam sobie życia bez Małgośki. To na tym polega”. W sierpniu tego roku obchodziliby 32. rocznicę ślubu.  

Małgorzata Ostrowska Królikowska i Paweł Królikowski

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska na gali Wielcy Małym

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska na prezentacji ramówki Polsat jesień 2013
Fot. AKPA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.