WIDEO VIVY.PL

Teresa Skolimowska otacza się na co dzień pamiątkami po córce: „Dla mnie zawsze miała czas…”

Jeden pokój w mieszkaniu mamy olimpijki jest pełny wspomnień

Rafał Kowalski 14 sierpnia 2021 09:57

Dwanaście lat temu 18 lutego podczas obozu szkoleniowego w Portugalii zmarła Kamila Skolimowska. Ta nagła i smutna wiadomość na długie lata podłamała jej bliskich. Dziś mama olimpijki potrafi nie tylko wspominać córkę w wywiadach, ale i mieszkać w jej dawnych czterech kątach. Teresa Skolimowska pokazała nam je przed kamerą.

Dawne mieszkanie Kamili Skolimowskiej – ściana pamiątek

Kamila Skolimowska mieszkała pod koniec swojej kariery na warszawskiej Pradze Południe. Jej mama zupełnie gdzie indziej, ale jednej nocy po śmierci lekkoatletki wszystko się zmieniło. „Teraz z mężem mieszkamy w dawnym mieszkaniu Kamili. Po jej śmierci przez pół roku nie potrafiłam do niego wejść. Aż przyśniła mi się i powiedziała: „Mamusiu, dlaczego mnie nie odwiedzasz? Ja tu siedzę i czekam, żeby się kawy z tobą napić”. Obudziłam się cała zapłakana. My przecież zawsze razem kawę piłyśmy. Od razu powiedziałam mężowi, że muszę się przemóc i pojechać do mieszkania Kamy”, mówiła w VIVIE! Teresa Skolimowska.

 Teresa Skolimowska, matka Kamili Skolimowskiej, VIVA! 15/2021
Fot. ZOSIA ZIJA Dla magazynu Twój Styl

Z kolei przed naszą kamerą opowiedziała o tym, jak spędzała czas z ukochanym dzieckiem. „Miałam z córką relacje przyjacielskie. Miałyśmy babskie wieczory – najczęściej w soboty. Siadałyśmy sobie, nakładałyśmy kosmetyki, maseczki… Oczywiście przy lampce wina albo drinku opowiadałyśmy sobie o wszystkim do nocy. Mało było czasu, ale dla mnie miała go zawsze”, opowiadała VIVIE.pl mama Kamili.

CZYTAJ TEŻ: Złota medalistka z Sydney Kamila Skolimowska marzyła o dzieciach. Planowała nawet przerwę w karierze sportowej. Nie zdążyła...

Naszą uwagę zwrócił fakt, że wśród pamiątek po olimpijce brakuje jej złotego medalu z Sydney. „Niestety nie mamy głównego medalu Kamili – tego olimpijskiego. Wystawiliśmy go bowiem na licytację, kupił go od nas Komitet Olimpijski. Krążek jest dziś w Muzeum Sportu, a my za zebrane pieniądze założyliśmy fundusz, a potem Fundację imienia Kamili”, wytłumaczyła VIVIE.pl Teresa Skolimowska.

Co jeszcze zdradziła? Zobacz pełne wspomnień wideo od początku do końca… 

Joanna Liszowska, VIVA! 15/2021 sierpień, okładka MNIEJSZA, NIE UŻYWAĆ PONOWNIE
Fot. Arek Wiedeński

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?