TYLKO U NAS!

Krystian Ochman o występie na Eurowizji: „bez sensu podchodzić do tego sceptycznie”

„Fani są strasznie wyśmienici”, podkreśla

Konrad Szczęsny 22 kwietnia 2022 14:11

Już dwunastego maja Krystian Ochman wystąpi w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji. Wydarzenie odbędzie się w Turynie na północy Włoch. Jaką oprawę wizualną będzie miał utwór „River”, który wybrzmi w biało-czerwonych barwach? Wiadomo, że 22-letni wokalista nie będzie na scenie sam, zaś za choreografię do jego występu odpowiedzialny jest Agustin Egurrola.

Krystian Ochman o imprezach promocyjnych i fanach Eurowizji: „są strasznie wyśmienici”

Za nim imprezy promocyjne (po angielsku nazywane „preparties”) w Londynie, Tel Awiwie, Amsterdamie oraz Madrycie. W ich trakcie zwycięzca 11 edycji „The Voice of Poland” wykonał utwór „River” i został świetnie przyjęty przez fanów Eurowizji oraz dziennikarzy. Krystian Ochman nie ukrywa, że atmosfera w ich trakcie była wyjątkowa.

Fajnie było. Wszystkie sceny i miasta miały swój klimat i fani Eurowizji są strasznie wyśmienici i śmiali, uśmiechnięci, dużo radości i pozytywności. Sprawiało mi to wielką przyjemność, żeby tak trochę popróbować „River” w nowym towarzystwie i na nowej scenie. Jestem otwarty właśnie na takie nowe okazje i właśnie taka była sytuacja – wspomina przed naszą kamerą.

Czy spodziewał się tak ciepłego przyjęcia ze strony fanów wydarzenia?

– Strasznie miło, nie da się tego tak do końca opisać, ale jestem tak mega wdzięczny za to i strasznie sympatyczne to było – podkreśla.

Czytaj także: Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Eurowizji. Jak wyglądał 10 lat temu? 22-letniego muzyka trudno poznać na starych zdjęciach

Krystian Ochman, preselekcje „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję”, Warszawa, siedziba TVP, 19.02.2022 rok
Fot. Pawel Wodzynski/East News
Krystian Ochman, preselekcje „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję”, Warszawa, siedziba TVP, 19.02.2022 rok

Krystian Ochman o występie na Eurowizji. Na scenie nie będzie sam

Reżyserami polskiego występu w Turynie będą Mikołaj Dobrowolski oraz Tomasz Klimek. Prezentacja, którą przygotowali, ma być zgodnie z zapowiedziami oddaniem ducha utworu, który wybrzmi w biało-czerwonych barwach. Wiadomo, że Krystian Ochman nie będzie przez cały występ na scenie sam, zapowiadał, że nie użyje statywu oraz że prezentacja zostanie dostosowana do warunków na miejscu we Włoszech.

W którymś momencie w jej trakcie na scenie pojawić się mają tancerze, którzy będą nawiązywali do elementów choreograficznych widocznych w teledysku do „River”. Jak wiadomo, na pewno nie będą towarzyszyli Krystianowi przez całą prezentację. Jak zareagował, gdy zaproponowano mu taką właśnie oprawę do konkursowego utworu?

Byłem po prostu ciekawy, co mają na myśli. Dopiero się okaże, jak to zobaczę. Bez sensu tak podchodzić do tego sceptycznie lub pesymistycznie, jak jeszcze nie widziałeś efektu i prób. Dopiero potem wiedziałem, że będzie możliwość naniesienia jakichś tam zmian, jak najwyżej czegoś nie będę czuł – wyjaśnił nam.

Zapewnił jednocześnie, że wszystko jest na jak najlepszej drodze.

– Współpraca z panem Agustinem idzie bardzo sprawnie, płynnie i jeszcze mamy kilka rzeczy do obgadania. Dużo się okaże, jak będziemy w Turynie – zastrzega Krystian Ochman.

Czy stresuje się przed wyjazdem na Eurowizję? Jakie emocje towarzyszą 22-latkowi? Tego dowiesz się, oglądając nasz materiał wideo.  

Czytaj także: Krystian Ochman tuż przed Eurowizją rozstał się z dziewczyną! „Obecnie nam nie wyszło”

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.