ZE ŚWIATA MUZYKI

Wilki obchodzą 25-lecie istnienia. Przypominamy wyjątkowe spotkanie z rodziną Roberta Gawlińskiego

Piotr Wojtasik 20 kwietnia 2016 18:05

Wilki w tym roku obchodzą 25-lecie istnienia na polskiej scenie muzycznej. Mimo że największe triumfy zespół odnosił w latach 90., do dziś można usłyszeć ich twórczość na największych polskich scenach. W kwietniu ubiegłego roku na półki sklepów muzycznych trafił najnowszy krążek zespołu „Przez dziewczyny’’.

 

Robert Gawliński pierwszy raz w takiej prywatnej odsłonie. Z całą rodziną - żoną Moniką Gawlińską i dorosłymi już  synami Beniaminem i Emanuelem - niespełna rok temu wystąpili w niezwykłej sesji w VIVIE!. Jaka  prywatnie jest rockandrollowa para? Robert i Monika są romantyczni, ciepli, zabawni - normalna rodzina. Monika Gawlińska mówi o sobie, że jest... kwoką. Żona charyzmatycznego lidera Wilków wydała niedawno tomik poezji i - jak sama mówi - każdy wiersz jest o Robercie. Jest też gratka dla fanów - w tle naszego filmowego wywiadu słychać muzykę Wilków z najnowszej płyty pod tytułem „Przez dziewczyny”.

Robert Gawliński z rodziną — wywiad w VIVIE!

Jak podtrzymać małżeństwo po pięćdziesiątce?


- Recepta na długowieczność małżeńską to nieprzykładanie zbyt wielkiej miary do błahostek. Nieraz ostre słowa się pojawiają – jesteśmy ludźmi, nie ma co robić z tego wielkiego halo. Życie jest za krótkie na głupoty - powiedział Robert Gawliński.

 

- Gdyby była recepta na ogień w związku, pewnie ktoś by to opatentował i zgarnął wielką kasę. Myślę, że trzeba się wspierać. Akceptować. Trzeba mieć wspólne zainteresowania, spędzać ze sobą czas - wyznała Monika Gawlińska. A Robert dodał dowcipnie - Trzeba się miziać, całować. Mąż musi ustępować.

 

Czy Robert to umie?

 

- Oczywiście. Zapytaj mnie raczej, w czym nie ustąpiłem! - odpowiedział. Jego żona doskonale pamięta… - Nie uległeś w temacie jasnych kanap. Chciałeś brązowe, ciemne. I mamy ciemne - powiedziała Monika a drugi syn pary Beniamin zauważył - Za to poduszki są jasne.

 

Robert  w jednej z piosenek śpiewa „Tylko prawdziwa miłość może nadać życiu sens”. Z pełnym przekonaniem.

 

- Bo tak jest. Po prostu trzeba się kochać. Wtedy to działa. Małżeństwo bez miłości to tylko instytucja - powiedział w VIVIE!.

 

Robert i Monika Gawlińscy gościli już w VIVIE! i opowiadali o wielkiej miłości i niezwykłej relacji, która ich łączy - przypominamy zdjęcia i wywiad.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?