ZE ŚWIATA MUZYKI

Wilki obchodzą 25-lecie istnienia. Przypominamy wyjątkowe spotkanie z rodziną Roberta Gawlińskiego

Piotr Wojtasik 20 kwietnia 2016 18:05

Wilki w tym roku obchodzą 25-lecie istnienia na polskiej scenie muzycznej. Mimo że największe triumfy zespół odnosił w latach 90., do dziś można usłyszeć ich twórczość na największych polskich scenach. W kwietniu ubiegłego roku na półki sklepów muzycznych trafił najnowszy krążek zespołu „Przez dziewczyny’’.

 

Robert Gawliński pierwszy raz w takiej prywatnej odsłonie. Z całą rodziną - żoną Moniką Gawlińską i dorosłymi już  synami Beniaminem i Emanuelem - niespełna rok temu wystąpili w niezwykłej sesji w VIVIE!. Jaka  prywatnie jest rockandrollowa para? Robert i Monika są romantyczni, ciepli, zabawni - normalna rodzina. Monika Gawlińska mówi o sobie, że jest... kwoką. Żona charyzmatycznego lidera Wilków wydała niedawno tomik poezji i - jak sama mówi - każdy wiersz jest o Robercie. Jest też gratka dla fanów - w tle naszego filmowego wywiadu słychać muzykę Wilków z najnowszej płyty pod tytułem „Przez dziewczyny”.

Robert Gawliński z rodziną — wywiad w VIVIE!

Jak podtrzymać małżeństwo po pięćdziesiątce?


- Recepta na długowieczność małżeńską to nieprzykładanie zbyt wielkiej miary do błahostek. Nieraz ostre słowa się pojawiają – jesteśmy ludźmi, nie ma co robić z tego wielkiego halo. Życie jest za krótkie na głupoty - powiedział Robert Gawliński.

 

- Gdyby była recepta na ogień w związku, pewnie ktoś by to opatentował i zgarnął wielką kasę. Myślę, że trzeba się wspierać. Akceptować. Trzeba mieć wspólne zainteresowania, spędzać ze sobą czas - wyznała Monika Gawlińska. A Robert dodał dowcipnie - Trzeba się miziać, całować. Mąż musi ustępować.

 

Czy Robert to umie?

 

- Oczywiście. Zapytaj mnie raczej, w czym nie ustąpiłem! - odpowiedział. Jego żona doskonale pamięta… - Nie uległeś w temacie jasnych kanap. Chciałeś brązowe, ciemne. I mamy ciemne - powiedziała Monika a drugi syn pary Beniamin zauważył - Za to poduszki są jasne.

 

Robert  w jednej z piosenek śpiewa „Tylko prawdziwa miłość może nadać życiu sens”. Z pełnym przekonaniem.

 

- Bo tak jest. Po prostu trzeba się kochać. Wtedy to działa. Małżeństwo bez miłości to tylko instytucja - powiedział w VIVIE!.

 

Robert i Monika Gawlińscy gościli już w VIVIE! i opowiadali o wielkiej miłości i niezwykłej relacji, która ich łączy - przypominamy zdjęcia i wywiad.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.