Robert Gawliński z żoną Moniką i synami Beniaminem i Emanuelem, VIVA! kwiecień 2016
Fot. Zosia Zija i Jacek Pióro
DZIECI GWIAZD

Tak wyglądają synowie Moniki i Roberta Gawlińskich. Co dziś robią Emanuel i Beniamin?

W grudniu skończą 30 lat. Czy poszli w ślady ojca?

Damian Brillowski 1 września 2022 08:00
Robert Gawliński z żoną Moniką i synami Beniaminem i Emanuelem, VIVA! kwiecień 2016
Fot. Zosia Zija i Jacek Pióro

Robert Gawliński to głowa prawdziwie rockowej rodziny. Wraz z żoną Moniką doczekał się dwóch synów, na dodatek bliźniaków - Emanuela i Beniamina. Przez cały okres dorastania synów, rodzina mieszkała w domu pod Warszawą. Jednak w czasie pandemii koronawirusa, małżeństwo postanowiło dokonać życiowej rewolucji i przeprowadzić się do słonecznej Grecji. Tam zaczęli wszystko od nowa. Chłopaki z kolei zostali w Polsce. Co robią i jak aktualnie wyglądają synowie Gawlińskich? Ich losy przypominamy zaraz po urodzinach lidera Wilków.

Emanuel i Beniamin poszli w ślady ojca i zostali muzykami 

Emanuel i Beniamin przyszli na świat 3 grudnia 1992 roku, a więc wkrótce skończą 30 lat. Reakcja rodziców na wieść, że będą musieli wychować od razu dwójkę, a nie jedno dziecko, wywołała u młodych małżonków panikę. "Przeżyłem lekki szok, kiedy się dowiedziałem, że będziemy mieć bliźniaki. Bardzo małą wagę przywiązuję do pieniędzy, lubię je wydawać, bo wydaje mi się, że po to żyjemy, żeby cieszyć się dobrami doczesnymi. Ale w tym przypadku, jak poszliśmy na USG i okazało się, że jest ich dwóch, aż usiadłem. W głowie mi się zakręciło. Myślę: Jezu, dwie kołyski, dwa rowerki, wagon pampersów. Czy ja temu podołam? I jak ich wychować? Świat zwalił mi się na głowę. Widziałem, że Monia też minę ma nie za tęgą", szczerze wyznał Robert Gawliński.

Podobnego zdania była przyszła mama bliźniaków. "Od razu zobaczyłam ogromny wózek dla bliźniaków. Wcześniej tego dnia byłam z teściem w sklepie. Wybrałam ładny, pojedynczy. Spojrzałam tylko na taki ogromny i pomyślałam sobie: Biedna kobieta, co ma bliźniaki. Z tym ohydnym wózkiem!", wspominała Monika Gawlińska podczas wywiadu dla magazynu VIVA! 

Na szczęście rodzicielstwo nie przeszkodziło Gawlińskim w realizowaniu swojej pracy. Monika i Robert bardzo szybko postanowili pokazać dzieciom swój muzyczny świat. Beniamin i Emanuel mieli mocno rozrywkowe dzieciństwo. Gdy byli malutcy zespół Wilki był u szczytu popularności. Dlatego rodzice nie mieli innego wyjścia, jak zabrać ze sobą dzieci na wakacyjną trasę koncertową. Chłopcy mieli wtedy zaledwie półtora roku. "Scena im się podobała, ale bali się głośnej muzyki", zauważył Robert. "Koncerty spędzali z nianią w hotelu. Podróżowaliśmy z dziećmi i psem. Kojec był na końcu autokaru", dodała Monika. Co istotne, podczas trasy bliźniacy nauczyli się wypowiadać pierwsze słowa. "Dużo fanów z nami jeździło. Więc siedzieli ciągle u ciotek na kolanach. I nauczyli się mówić podczas tej trasy", zdradził dumny ojciec.

Z kolei  Beniamin i Emanuel przyznali, że zawsze chcieli mieć długie włosy i grać rock and rolla. Ponadto niezwykle cenili sobie dorastanie u boku zawodowego muzyka. "Możemy zrobić imprezę i rodzicom to nie przeszkadza. Mogę sobie pohałasować na gitarze i nikt nie ma pretensji", opowiadali chłopaki w wywiadzie dla magazynu VIVA! w 2018 roku.

Bliźniacy wychowani od małego przy dźwiękach muzyki, również związali swoją przyszłość ze sceną. Niejednokrotnie mieli okazję współpracować z własnym ojcem. Beniamin zagrał na gitarze na ostatniej płycie Wilków pt. „Przez dziewczyny”.  Robert Gawliński w jednym z wywiadów zdradził, że jako muzyk jest bardzo surowy wobec własnych synów i nie uznaje taryfy ulgowej. "Staram się oddzielać rolę ojca od roli lidera Wilków. Jeżeli chodzi o sprawy zespołu, to rugam synów niesamowicie, jestem bardzo stanowczy. Wymagam od nich nawet więcej niż od pozostałych muzyków. Ale chłopaki o tym doskonale wiedzą i czują tę granicę", ujawnił, dodając, że jako tata jest o wiele bardziej wyrozumiały.

Czytaj także: Tak wygląda dziś życie córki Grzegorza Ciechowskiego. Syn Weroniki otrzymał imię po dziadku

Robert Gawliński, Monika Gawlińska, synowie Roberta Gawlińskiego Beniamin i Emanuel, 25.04.1999 rok
Fot. PIOTR LISZKIEWICZ/East News

Robert Gawliński i Monika Gawlińska z synami Beniaminem i Emanuelem, 25.04.1999 rok

Beniamin Gawliński, Emanuel Gawliński, synowie Roberta Gawlińskiego, Warszawa, „Serce dla zwierząt”, 07.06.2010 rok
Fot. RICOLORS/East News

Beniamin Gawliński, Emanuel Gawliński, Warszawa, „Serce dla zwierząt”, 07.06.2010 rok

Robert Gawliński z rodziną, Robert Gawliński, VIVA! 8/2016
Fot. Zosia Zija i Jacek Pióro

Robert Gawliński z żoną Moniką oraz z synami Beniaminem i Emanuelem, sesja dla magazynu VIVA!, kwiecień 2016 rok

Synowie odwiedzają rodziców w Grecji

Monika i Robert Gawlińscy w 2020 roku dokonali wielkiej rewolucji w swoim życiu. Otóż podjęli decyzję o przeprowadzce do słonecznej Grecji. Przyznają z zachwytem, że znaleźli swój raj na ziemi. Wcześniej odwiedzali ten śródziemnomorski kraj w ramach rodzinnych wakacji, jednak rok temu zamieszkali tam na stałe. Postanowili, że zaczną wszystko od nowa. Porzucili tworzenie muzyki na rzecz uprawy różnych gatunków roślin. Od oliwek i pomarańczy, po bazylię i oregano. Małżeństwo zamieszkało w pięknej starej willi z basenem, w samym sercu gaju oliwnego.

"Dom jest nad morzem, a za plecami mamy góry. To niesamowite połączenie, jak jin i jang. Peloponez (półwysep w Grecji - przyp.red.) nie jest tak turystyczny, jak np. wyspy greckie. Tu jest dziko i życie płynie spokojnie w rybackich wioskach. Tego mi potrzeba po intensywnych trasach koncertowych, po tym, jak codziennie byliśmy z Wilkami w nowym mieście, w innym hotelu", ujawnił Robert Gawliński w rozmowie z magazynem „Party”

Odkąd Robert i Monika Gawlińscy przeprowadzili się do Grecji spędzają mniej czasu ze swoimi synami, ale to nie oznacza, że w ogóle się nie widują. Bliźniacy często odwiedzają swoich rodziców w Grecji. Co ciekawe, jak już wpadną w odwiedziny to razem z ojcem organizują mini recitale dla lokalnej społeczności. 

"Mamy tu przyjaciół, którzy prowadzą bar, gdzie czasem gram z synami jam session. To znaczy graliśmy, przed pandemią. Bar był wtedy czynny do rana, a muzykę na żywo można było grać do północy. Czasem do pierwszej, jeśli podobało się babci właścicieli, która mieszkała na górze”,  zdradził Robert podczas wywiadu dla "Party". Wokalista i jego ukochana obecnie dzielą życie na dwa kraje. Gdy tylko mogą, wynajmują grecką posiadłość.

Synowie Gawlińskich na razie nie mają zamiaru wyprowadzać się z Polski. Całą swoją uwagę skupiają na tworzeniu muzyki i koncertowaniu. Oprócz tego, że są członkami Wilków, mają też swój własny zespół Deraptors, w którym to Beniamin gra na gitarze, zaś Emanuel na basie. Zobacz, jak obecnie wyglądają synowie Moniki i Roberta Gawlińskich.  

Czytaj także:  Ale wyrosły! Zobacz, jak zmieniły się dzieci Tomasza Karolaka i Violi Kołakowskiej!

Robert Gawliński z żoną Moniką i synami Beniaminem i Emanuelem, VIVA! kwiecień 2016
Fot. Zosia Zija i Jacek Pióro

Robert Gawliński z żoną Moniką oraz z synami Beniaminem i Emanuelem, sesja dla magazynu VIVA!, kwiecień 2016 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…