WIDEO VIVY.PL

Nagrodzenie najlepszych prac, tłum gości i występ Matteo Bocellego. Za nami VIVA! Photo Awards 2021

Zobacz relację wideo!

Rafał Kowalski 8 grudnia 2021 16:10

Tysiące zgłoszeń, setki gości i niezliczona ilość emocji. W ostatni piątek nagrodziliśmy zwycięzców 13. edycji VIVA! Photo Awards. Podczas gali zorganizowanej w warszawskiej Fabryce Norblina uhonorowaliśmy najlepszych fotografów w pięciu kategoriach. Pośród burzy oklasków ogłosiliśmy też laureata Grand Prix oraz przywitaliśmy na scenie muzycznego goście specjalnego – Matteo Bocellego.

Relacja z VIVA! Photo Awards 2021

Przez kilka tygodni szóstka jurorów konkursu VIVA! Photo Awards 2021 zapoznawała się z pracami zgłoszonymi w kategoriach: Portret, Reportaż, Natura, Fashion oraz Beauty. Światowej sławy fotokompozytor Ryszard Horowitz, projektantka mody Gosia Baczyńska, fotografka i portrecistka Marlena Bielińska, fotoreporter Chris Niedenthal, redaktor naczelna magazynu VIVA! i serwisu Viva.pl. Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska oraz dyrektor artystyczny Edipresse Polska Marek Knap nie mieli łatwego zadania.

Ostatecznie udało wybrać się najlepszych z najlepszych. Piątkowa gala była idealnym momentem, by ogłosić, kto zyskał uznanie ekspertów. Nagrodę Grand Prix otrzymał Mikołaj Marczuk za pracę Tajemniczy Świat. Z kolei w kategorii Reportaż zwyciężyła Ewa Dworczyk – za serię zdjęć Miłość pod Giewontem. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła też fotografia Jacka Świercza, który dzięki pracy pt. Vestrahorn nie miał sobie równych w kategorii Natura. Wielkie brawa należały się także laureatce kategorii Fashion - Aleksandrze Jabłońskiej, która zgłosiła do konkursu zdjęcia zbiorczo nazwane Ewa, oraz laureatowi kategorii Beauty. Radosław Rędzikowski zaprezentował pracę o tytule Diversity.

SPRAWDŹ: VIVA! PHOTO AWARDS 2021 - oto pełne wyniki. Zobacz wszystkie nagrodzone fotografie!

Goście VIVA! Photo Awards 2021 Matteo Bocelli
Fot. Michał Baranowski, Jacek Kurnikowski/AKPA

VIVA! Photo Awards 2021, STATUETKI
Fot. Michał Baranowski, Jacek Kurnikowski/AKPA

Goście gali VIVA! Photo Awards

Wszyscy tego wieczoru czekaliśmy równie mocno na występ gościa muzycznego. Prosto z Włoch przyleciał do nas syn słynnego tenora Andrei Bocellego – Matteo. W rozmowie z VIVĄ.pl, nie krył podekscytowania na myśl o spotkaniu z publicznością. „To mój czwarty albo piąty raz, gdy jestem w Polsce. Piękny kraj, wspaniali ludzie – zawsze cieszę się, na przyjazd tutaj. Jestem bardzo szczęśliwy, że i tym razem mogę być z Wami”, podkreślał.

Podczas uroczystości świetnie bawiły się także gwiazdy. Nie zabrakło między innymi: Beaty Tadli z mężem, Joanny Dark, Michała Koterskiego, Marceli Leszczak, Weroniki Rosati, Rafała Olbińskiego, Bogny Sworowskiej i innych. Sprawdź, co powiedzieli przed naszą kamerą. 

Czytaj także: Wielkie emocje, niezapomniane prace i występy... Tak VIVA! Photo Awards stworzyło własną historię

Goście VIVA! Photo Awards 2021
Fot. Michał Baranowski, Jacek Kurnikowski/AKPA

Goście VIVA! Photo Awards 2021 Matteo Bocelli
Fot. Michał Baranowski, Jacek Kurnikowski/AKPA

VPA 2021
Fot. AKPA

VPA 2021
Fot. AKPA

Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy markom: Apart.pl i Albert Riele.

partnerzy VPA
Fot. materiał prasowy

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.