TYLKO U NAS!

Piotr Gąsowski pomógł Joannie Koroniewskiej i Maciejowi Dowborowi. Jednym nagraniem odmienił ich życie

„Dzięki niemu podjęliśmy jedną z najlepszych decyzji...”

Rafał Kowalski, Katarzyna Piątkowska 2 lutego 2024 12:59

Słoneczna Hiszpania – to właśnie tam Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska znaleźli wymarzony drugi dom. Choć aktorka nie była do tego pomysłu od początku przekonana. W wywiadzie dla VIVY! z Katarzyną Piątkowską wyjawiła, że w decyzji pomógł jej Piotr Gąsowski. Chwilę później przed kamerą VIVY.pl zapytaliśmy nowego jurora Twoja twarz brzmi znajomo, jak on zapamiętał moment, w którym pomógł swoim przyjaciołom.

Joanna Koroniewska o kulisach kupienia domu w Hiszpanii. Fragment z VIVY 2/2024

Od dłuższego czasu mieszkasz trochę w Polsce, trochę w Hiszpanii. Dlaczego postanowiliście z Maćkiem zamieszkać akurat tam?

Nasza młodsza córka przez długi czas miała różne problemy ze zdrowiem. Zaczęliśmy myśleć więc o drugim domu nad morzem. Polskim morzem. Ale nasz dobry kolega Piotr Gąsowski żartował, że szukamy nie nad tym morzem, co potrzeba. Powiedział, że w Hiszpanii możemy kupić dwa razy więcej za dwa razy mniej. Ale przede wszystkim, że tam będzie ciepło przez cały rok. Zaczęliśmy wgryzać się w ten temat i odkryliśmy, że ma absolutną rację. Do dzisiaj kłaniamy mu się w pas, bo dzięki niemu podjęliśmy jedną z najlepszych decyzji w życiu. W ubiegłym roku spędziłam tam ponad pięć miesięcy. W poprzednim podobnie. Mój mąż chciałby wyprowadzić się tam na zawsze, a ja na razie nie, chociaż taki pomysł chodził mi po głowie. Właściwie wciąż chodzi…

Nie jesteś jeszcze tego pewna?

W Polsce jest coś, czego nie ma nigdzie indziej. Z jednej strony mamy w sobie spięcie, jakieś nerwy, często się kłócimy, ale jest w nas, Polakach, coś wyjątkowego. To widać we wszystkich naszych polskich zjednoczeniach, jak w przypadku wyborów, WOŚP, obrony wolnych mediów. Ale też w serdeczności, gościnności czy chęci pomocy innym.

Zobacz takżeRozwód Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela jest nieważny? Tancerz zabrał głos w tej sprawie

Joanna Koroniewska, VIVA! 2/2024
Fot. Łukasz Kuś

Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, Viva! 7/2022
Fot. MARLENA BIELINSKA

Piotr Gąsowski wsparł Macieja Dowbora. Bez jego pomocy nie odmieniliby swojego życia

A jak całe zamieszanie związane z zakupem domu po Polską zapamiętał Piotr Gąsowski? To do niego Maciej Dowbor zwrócił się w pewnym momencie po pomoc... „Pierwszy raz szczerze i otwarcie mogę to opowiedzieć. Oni marzyli o swoim drugim domu, ale w Trójmieście. […] A ja polecałem Hiszpanię, bo może daleko, ale pięknie, słonecznie miło i taniej. Sporo taniej, bo takie mieszkanie w Hiszpanii jest mniej więcej w cenie mieszkania w Częstochowie. Maciek jest pantoflarzem – umówmy się. (śmiech). I pamiętam, że poprosił mnie, żebym przekonał Joasię do tego pomysłu. Mówił „Gąs, ja nie mam na nią wpływu. Weź wyślij do niej jakiś filmik”. I ja leżąc na plaży pod Malagą takie wideo nagrałem, i jej wysłałem. Miesiąc później szukali swojego miejsca w Hiszpanii. Czasami warto posłuchać kogoś przyjaznego, kto stoi z boku", opowiadał podczas ramówki Polsatu Piotr Gąsowski przed kamerą VIVY.pl.

Rafałowi Kowalskiemu zdradził też, że dziś mieszka obok zaprzyjaźnionej pary. "Odwiedzaliśmy się już wielokrotnie. Mieszkamy od siebie niedaleko, bo około 12 minut. Jest pięknie, przyjemnie i sam spędzam w tamtych okolicach każdą wolną chwilę".

Zobacz  na górze strony cały nasz wywiad z prezenterem i poznaj kolejne szczegóły. 

Czytaj również: Kostek Yoriadis pozostaje wierny muzyce i ukochanej żonie. Udowodnił, że na miłość nigdy nie jest za późno

Piotr Gąsowski, ramówka Polsatu, luty 2024

Piotr Gąsowski, ramówka Polsatu, luty 2024
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.