WSPOMNIENIE

Jej nieśmiertelne przeboje nucą kolejne pokolenia. Oto największe hity Anny Jantar!

Dziś artystka obchodziłaby urodziny...

Konrad Szczęsny 10 czerwca 2021 06:57

Mimo że na polskiej scenie Anna Jantar tworzyła nieco ponad dekadę, wylansowała dziesiątki przebojów. Anna Jantar zginęła, gdy miała zaledwie 29 lat. Osierociła czteroletnią wówczas córkę Natalię. Wiernym fanom do dziś trudno uwierzyć w tragedię, która wydarzyła się 14 marca 1980 w pobliżu warszawskiego Okęcia. Są jednak pewni co do jednego: pamięć o artystce wciąż jest niezwykle żywa, zaś piosenki, które śpiewała, nucą kolejne pokolenia Polaków...

Największe przeboje Anny Jantar

Dla przyjaciół po prostu „Anka”. Zawsze uśmiechnięta, otwarta, skracająca dystans w sekundę. Nie czuła się gwiazdą, unikała szufladkowania i cały czas poszukiwała nowych ścieżek artystycznego wyrazu. Niedługo przed tragiczną śmiercią Anna Jantar zmieniła styl: obcięła włosy, zaczęła współpracować z innymi niż mąż Jarosław Kukulski kompozytorami i otworzyła nowy rozdział w wielkiej karierze.

Zobacz: Tak wyglądało małżeństwo Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Połączyła ich miłość do muzyki...

Mimo że na koncie miała dziesiątki hitów, nie spoczywała na laurach i nie zadowalała się tym, co do tej pory osiągnęła. Wciąż chciała więcej, lepiej i inaczej. Była uparta i pewna siebie. Nie lubiła odcinać kuponów od popularności.

Mimo że od katastrofy w pobliżu warszawskiego Okęcia minęło 40 lat, pamięć o niej wciąż trwa. Przede wszystkim dzięki nieśmiertelnym przebojom, które zinterpretowała w wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju sposób.

Zobacz również: „Ten obraz nie zniknie z mojej pamięci". Oto kulisy katastrofy, w której zginęła Anna Jantar

Powyżej przypominamy te największe, które zachwycają po dziś dzień.  

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.