WSPOMNIENIE

Jej nieśmiertelne przeboje nucą kolejne pokolenia. Oto największe hity Anny Jantar!

Mija 40. lat od śmierci artystki

Konrad Szczęsny 14 marca 2020 11:57

Mimo że na polskiej scenie tworzyła nieco ponad dekadę, wylansowała dziesiątki przebojów. Anna Jantar zginęła, gdy miała zaledwie 29 lat. Osierociła czteroletnią wówczas córkę Natalię. Wiernym fanom do dziś trudno uwierzyć w tragedię, która wydarzyła się 14 marca 1980 w pobliżu warszawskiego Okęcia. Są jednak pewni co do jednego: pamięć o artystce wciąż jest niezwykle żywa, zaś piosenki, które śpiewała, nucą kolejne pokolenia Polaków...

Największe przeboje Anny Jantar

Dla przyjaciół po prostu „Anka”. Zawsze uśmiechnięta, otwarta, skracająca dystans w sekundę. Nie czuła się gwiazdą, unikała szufladkowania i cały czas poszukiwała nowych ścieżek artystycznego wyrazu. Niedługo przed tragiczną śmiercią zmieniła styl: obcięła włosy, zaczęła współpracować z innymi niż mąż Jarosław Kukulski kompozytorami i otworzyła nowy rozdział w wielkiej karierze.

Mimo że na koncie miała dziesiątki hitów, nie spoczywała na laurach i nie zadowalała się tym, co do tej pory osiągnęła. Wciąż chciała więcej, lepiej i inaczej. Była uparta i pewna siebie. Nie lubiła odcinać kuponów od popularności.

Anna Jantar. Mimo że od katastrofy w pobliżu warszawskiego Okęcia minęło 40 lat, pamięć o niej wciąż trwa. Przede wszystkim dzięki nieśmiertelnym przebojom, które zinterpretowała w wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju sposób.

Powyżej przypominamy te największe, które zachwycają po dziś dzień.  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.