NOWY NUMER

„W ciągu 43 dni zwiedziliśmy 30 wysp. Spaliśmy po pięć godzin. Wróciłam wykończona’’. Kinga Rusin o wyprawie swojego życia. EKSKLUZYWNE VIDEO

Damian Duda 8 października 2017 12:00

 

W tym roku Kinga Rusin wspólnie ze swoim partnerem, Markiem Kujawą, odbyła podróż do Oceanii. Jak dziennikarka wspomina tę podróż i dlaczego postanowiła zmienić swoje życie? Na te i inne pytania odpowiedziała w rozmowie z Romanem Praszyńskim dla magazynu VIVA!.

 

Przeczytaj też: TYLKO U NAS Kinga Rusin o relacji ze swoim córkami! Jaką matką jest dziennikarka? EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Patrząc na Pani Instagram – Pani ciągle na wakacjach?
Dwa lata temu postanowiłam zmienić tryb życia. Nie zostawiać na późną starość spełniania marzeń, czyli podróży. Wyjeżdżam, ale biuro zabieram ze sobą. Byłam ostatnio bardzo długo po drugiej stronie półkuli, ale byłam w Polsce. Codziennie trzy, cztery godziny przy komputerze. Ogarnąć sprawy w firmie, poczytać gazety. Na początku się bałam, że nie pogodzę intensywnej podróży z pracą. I nie wierzyłam do końca, że na bezludnych wyspach jest internet. Ale dotarliśmy z Markiem do wyspy Tanna, na której nakręcono film „Tanna”, nominowany w zeszłym roku do Oscara. Okazało się, że wioska w górach istnieje i nie zmieniła się od kilkuset lat. Kobiety chodzą nago, mężczyźni z nakładkami na miejsca intymne. Nasz gospodarz, Tauate, zaprosił nas do swego domu. Wszystko z liści palmowych, ale za domkiem osiem baterii słonecznych. „Co to jest?”, pytam. A on wyciąga malutką nokię. Nie pisze i nie czyta, ale wie, jak się połączyć. I odbiera telefony. Gdy turyści pojawiają się na wyspie, ktoś z dołu wyspy informuje go o tym. Na wszystkich wyspach, najbardziej dzikich i odległych, jest zasięg. Każdy ma profil na Facebooku. Dzięki temu mogliśmy wszędzie znaleźć nocleg. W ciągu 43 dni zwiedziliśmy 30 wysp. Spaliśmy po pięć godzin. Wróciłam wykończona.

 

Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM


– Nawet odpoczynek to ciężka praca?
To nie były wakacje, tylko wyprawa. Pojechaliśmy zobaczyć, dotknąć. Za pięć lat 60 procent tych miejsc nie będzie. Byliśmy z Markiem na centralnej wyspie Salomona, Guadalcanal, gdzie Chińczycy wyrżnęli do cna dżunglę i posadzili palmy oleiste. A na łąki wprowadzili krowy. Całe bogactwo –  zwierzęta i rośliny, które nie występują gdzie indziej – zniknęło.

 

Cały rozmowa Romana Praszyńskiego z Kingą Rusin do przeczytania w najnowszym wydaniu magazynu VIVA!, który już od czwartku, 5 października, będzie dostępny w sklepach i kioskach w całej Polsce. A w nim jeszcze Kuba Badach w ogniu pytań Piotra Najsztuba. Cezary Harasimowicz o scenariuszach, które pisze życie. Siostry Zuzanna i Julia Bijoch o miłości, zdradach i rywalizacji.

 

Kinga Rusin, VIVA! październik 2017, okładka
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
 

Przeczytaj też: TYLKO U NAS! Kuba Badach: „Wydawało mi się, że facet po trzydziestce już nie czuje motyli w brzuchu’’. Co jeszcze w najnowszym wydaniu magazynu VIVA!?

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?