VIDEO VIVY!

Karolina Szostak schudła 20 kilogramów… Nam zdradziła sekrety swojej diety!

Podoba Ci się dziennikarka w rozmiarze S?

Piotr Wojtasik 22 lutego 2017 15:46

Karolinie Szostak pisze się ostatnio głównie w kontekście jej nowej fantastycznej figury. Dziennikarka, która dotąd należała do „puszystych” schudła 20 kilogramów i obecnie nosi ubrania w rozmiarze S. Oprócz wyrazów wielkiego podziwu otrzymuje też pytania po co schudła, skoro zawsze mówiła, że akceptuje siebie. O tym, oraz o sekretach swojej diety i skąd czerpała siłę do walki ze zbędnymi kilogramami opowiedziała w najnowszej VIVIE!

„Na którymś ze zdjęć zobaczyłam, że troszkę jest mnie za dużo. Za duża buzia, biust ogromny. To był czas Tańca z Gwiazdami i pomyślałam, że to fajny pomysł na rozruszanie się. Bo najprawdopodobniej brakowało mi ruchu. Taniec z Gwiazdami zapoczątkował tę przemianę, zaczęłam odrobinę chudnąć ale to nie było do końca to. Byłam na diecie pudełkowej, pilnowałam się starałam się nie jeść niedozwolonych rzeczy ale organizm nie chciał się ruszyć. Porozmawiałam o tym z Kasią, dziewczyną która prowadzi firmę cateringową i to ona zaproponowała mi post i oczyszczenie. Bo być może przy niedoczynności tarczycy, chorobie Hashimoto, na którą cierpię, wszystko jest zblokowane a post może pomóc to odblokować”.

Okazało się jednak, że „post” to bardzo trudne wyzwanie. Karolina miewała momenty zwątpienia. Co sprawiło, że jednak wytrzymała?

„Drugiego dnia zadzwoniłam do Kaśki i mówię: Nie wytrzymam. A ona: Wytrzymaj tylko dwa tygodnie. Przetrwałam te dwa tygodnie a Kasia mówi: Jeszcze tydzień, bo dopiero po dwóch tygodniach organizm się przyzwyczaja. Co tydzień byłam ważona i mierzona. Wchodziłam na wagę z zamkniętymi oczami i mówiłam: Ważcie i mierzcie ale nie mówcie co tam widzicie. Po trzech tygodniach miałam w udach osiem centymetrów mniej! Powiedziałam: Dobra. Idę dalej! Jak widzisz, że coś działa to trudno o lepszą motywację”.

Schudnąć jak Karolina Szostak

Karolina Szostak otrzymuje wiele sygnałów od kobiet, że zmotywowała je do pracy nad swoją figurą. Dlatego zdecydowała się napisać poradnik, który już w kwietniu ukaże się na rynku. Kobiety pytają jednak także o to, dlaczego zdecydowała się schudnąć skoro zawsze mówiła, że dobrze czuje się w swoim ciele. Jak to tłumaczy?

„To jest prawda. Wtedy czułam się atrakcyjna i tak samo jest teraz. Nie schudłam po rzuceniu mięsa. W 2010 roku bardzo straciłam na wadze, ale jadłam tylko zupy i w zasadzie nic więcej. Nosiłam takie rozmiary jak teraz. Ale szybko przybrałam, bo mi się wydawało, że mogę sobie na wszystko pozwolić. Myliłam się. Nie mogę sobie pozwolić na wszystko. Teraz słyszę: O,  na pewno poleciałaś do sklepu i całą szafę wymieniałaś. Nie, bo ja mam taką szafę-archiwum…”.  

Karolina Szostak
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.