TYLKO NA VIVA.PL

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Odwiedziliśmy dziennikarza z kamerą

Rafał Kowalski 9 czerwca 2024 20:47

Gdy inni tylko snują plany, on zrealizował ten najbardziej wyjątkowy. Kupił mieszkanie we Włoszech i odmienił tym swoje życie. Piotr Wojtasik – dziennikarz Dzień Dobry TVN – pokazał przed kamerą VIVY.pl swoje nowe miejsce na Ziemi. Jaka jest jego Sycylia?

Piotr Wojtasik – tak mieszka na Sycylii

Caltabellotta – to właśnie w tym miasteczku dziennikarz poczuł się jak u siebie. Dlaczego w ogóle miał pomysł, by zakupić dom we Włoszech? „Po pierwsze, szukałem balansu. Chciałem mieć miejsce, do którego ucieknę z Warszawy, od show-biznesu. Po drugie, media są bardzo kapryśne. Nigdy nie wiadomo, co może cię spotkać za pięć minut, dlatego od zawsze musiałem mieć jakieś drugie zajęcie, które dawało mi poczucie bezpieczeństwa. Czasami mówię, że „na drugą nóżkę””, opowiadał nam w wywiadzie dla VIVY! Lifestyle.

Czytaj też: Janusz Józefowicz i Natasza Urbańska wezmą rozwód? Sensacyjne wieści zelektryzowały media

Sycylia Wojtasik
Fot. Wojtek Klauze

Za kwotę mniejszą, niż kosztują dziś kawalerki w Warszawie, Piotrowi Wojtasikowi udało się zakupić na Sycylii dom marzeń. Co uwielbia w nim najbardziej? Taras. „Rozpościera się z niego naprawdę najpiękniejszy widok. Ale lubię cały dom. To, że jest w dobrym stanie, że mam do baru 50 metrów i nie muszę latać na kawę 400 metrów pod górę. Jest dobry i dla rodziny, jak przyjedzie mój brat z małym dzieckiem, to też da sobie radę, i dla przyjaciół. Każdy pokój ma balkon, są dwie łazienki, kuchnia, dużo miejsca, po którym mogą rozejść się goście. Moją ideą było, żeby wszystko w kolorze pasowało do tego miejsca”, opowiadał nam. „Chciałem, żeby było prosto i żeby wnętrze wymuszało na ludziach skupienie na sobie, na wspólnym spędzaniu czasu. Żeby można było wygodnie się przespać, wykąpać, ugotować, zjeść i napić się wina. Tyle”, dodawał.

W materiale wideo dziennikarz pokazał kulisy nie tylko swojego mieszkania, ale też zabrał nas na wycieczkę po wyspie. Materiał znajdziesz na górze strony i naszym YouTubie. 

Zobacz także: Kto zajmie się dziećmi Barbary Sienkiewicz? Wanda Nowicka przerwała milczenie i ujawniła prawdę

Piotr Wojtasik, VIVA! Lifestyle 2024
Fot. Wojtek Klauze

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.