VIVA! EKO

Dieta wiąże się z byciem EKO. Agnieszka Cegielska wyjaśnia, na co zwrócić uwagę

O tych jadalnych darach natury warto nie zapominać...

Rafał Kowalski 7 kwietnia 2021 15:10

Życie w zgodnie z planetą Ziemią nie jest trudne, o czym Agnieszka Cegielska przekonuje przed kamerą VIVY.pl. Z okazji premiery VIVY! poświęconej EKO stylowi życia, zapytaliśmy gwiazdę, czy dieta ma wpływ na środowisko.

Agnieszka Cegielska o diecie i skarbach natury

Okazuje się, że wielu z nas zapomniało przez lata, ile dobrych i wartościowych superfoods można znaleźć choćby w polskich ogrodach i lasach. „Są takie skarby, które choć są nasze, nie są wciąż doceniane. Myślę o aronii, która np. dostrzegana jest w Japonii. Ona jest połączeniem tego, co najcenniejsze w zielonej herbacie i napoju bogów, ale bez alkoholu. Za chwilę też wyruszę do lasu po sok z brzozy i pokrzywę. To chwast, któremu należy się szacunek. Potrafi nasze organizmy cudownie odżywić”, wymieniała przed naszą kamerą Agnieszka Cegielska.

CZYTAJ TEŻ:  Agnieszka Cegielska: „To człowiek jest architektem swojego szczęścia i zdrowia”. Zobacz, co jeszcze w najnowszym numerze magazynu VIVA!

 Agnieszka Cegielska, Viva kwiecień 2021, NAKLEJKA EKO
Fot. Bartek Wieczorek

Pogodynka i specjalistka od zdrowego odżywiania dodała też, że zostanie wegetarianinem jest łatwiejsze, gdy z mięsa rezygnujemy stopniowo, słuchając siebie. „Nie jem mięsa od wielu lat, podobnie jak mój syn. I nawet pisałam w książce o tym, że my wiemy, jak usmażyć kotleta, ale mniej wiemy, jak przygotować pełnowartościowy roślinny posiłek. A można!”, usłyszeliśmy od prezenterki.

Agnieszka Cegielska podkreśla, że zminimalizowanie zjadanych mięs i wędlin poprawia samopoczucie. Ale nic na siłę. „Zawsze też jednak mówię, że mogę podzielić się swoją wiedzą albo inspirować, ale niczego zabraniać nie będę. Uspokajam po prostu, że życie bez białka zwierzęcego można wieść dobre i w zdrowiu. Jedna czwarta ludzi na Ziemi to wegetarianie”, mówiła nam gwiazda nowej VIVY!.

A co sądzi ona o zagranicznych superfoods jak nasionach chia? Zobacz nasze wideo do końca i dowiedz się. Z kolei długi wywiad z dziennikarką dostępny jest od czwartku w papierowej VIVIE! EKO. 

Agnieszka Cegielska, Viva kwiecień 2021, Agnieszka Cegielska, Viva, 7/2021 okładka
Fot. Bartek Wieczorek

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.