Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, 10 lat TVN, październik 2007 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA
Historia miłości

Połączyła ich młodzieńcza miłość. Oto historia Agnieszki i Dariusza Cegielskich

Jednak ich związek przeszedł do historii… Dlaczego?

Marcjanna Maryszewska 27 czerwca 2022 18:50
Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, 10 lat TVN, październik 2007 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Agnieszka Cegielska to doskonale kojarzona postać w telewizji. Prezenterka pogody i była modelka miała równo udane życie zawodowe, jak i prywatnie. Przez lata związana była z Dariuszem Cegielskim - to dla niego porzuciła karierę w modelingu, aby móc spędzić życie u boku ukochanego. „Na mojej drodze pojawił się ktoś, kto jest moim przyjacielem i mądrym człowiekiem”, mówiła przed laty. Romantyczne uczucie niestety nie mogło trwać wiecznie. Małżonkowie rozstali się w 2019 roku. Z okazji 43. urodzin prezenterki przypominamy historię ich miłości.

Agnieszka i Dariusz Cegielscy. Historia miłości

Nim podbiła serca Polaków jako prezenterka pogody w TVN, przez jakiś czas pracowała jako modelka. I choć Agnieszka Cegielska wcale nie planowała robić zawrotnej kariery modelingowej, całkowicie pochłonęły ją podróże z nią związane. Liczne kontrakty umożliwiły jej zwiedzanie innych krajów. Pracowała m.in. w Tokio, Barcelonie, Turcji, Francji i Wielkiej Brytanii. Już jako nastolatka bardzo często przebywała za granicą. „Bardzo chciałam zobaczyć świat. Zaraz po maturze trafiłam do Japonii. Rodziców nie byłoby stać, żeby mnie tam wysłać na wakacje”, mówiła w wywiadzie dla VIVY! w 2018 roku.

Gdy w przerwie pomiędzy kolejnymi kontraktami przyleciała do Polski, poznała bliżej swojego przyszłego męża, Dariusza Cegielskiego. Wcześniej uczęszczali do tego samego liceum, lecz dopiero wówczas dosięgnęła ich strzała amora… „Znamy się więcej niż połowę życia, przez które udaje się nam tak cudownie razem iść. Mąż jest moim największym przyjacielem”, wyznała „Na Żywo”. Swoją miłość zbudowali na głębokiej, przyjacielskiej relacji, która pomogła przetrwać im kolejne lata. Właśnie to uznawali za sekret swojej relacji. Agnieszka Cegielska od razu wiedziała że odnalazła mężczyznę, z którym pragnie iść przez życie…

Czytaj także: Wypatrzyli się w tłumie, zakochali od pierwszego wejrzenia... Historia miłości Marii Sadowskiej i Adriana Łabanowskiego

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, wielki rewanż - TVN kontra Sejm RP, 01.06.2008 rok

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, wielki rewanż - TVN kontra Sejm RP, 01.06.2008 rok
Fot. Mikulski/AKPA

I właśnie aby móc żyć spokojnie u boku wybranka, zakochana modelka całkowicie porzuciła modeling. Choć była u szczytu kariery nigdy nie żałowała, nie tylko dlatego, że nie wiązała z tym zawodem swojej przyszłości. „Na mojej drodze pojawił się ktoś, kto jest moim przyjacielem i mądrym człowiekiem”, wspominała w „Na Żywo”. W międzyczasie rozpoczęła pracę jako prezenterka pogody w TVN.

Ślub wzięli w 2002 roku, lecz nie mówili otwarcie o sobie ani swojej miłości. Tworzyli bardzo prywatny, acz jednocześnie wzorowy związek. Jednak Dariusz Cegielski, który jest właścicielem firmy transportowej, a dokładniej prezesem zarządu Trans Polonia SA, bardzo często pojawiał się u boku znanej żony podczas publicznych wydarzeń. Małżonkowie przez lata byli w sobie bez pamięci zakochani, a owocem ich miłości był syn Franciszek, który przyszedł na świat siedem lat po ślubie. Dla obu najważniejsza była rodzina.

Kochankowie i najlepsi przyjaciele… W takiej relacji trwali do samego końca. Z nadzieją patrzyli w przyszłość, podążali w tym samym kierunku. Ich wizje jednak z czasem zaczęły się rozmywać

Czytaj także: „Jesteśmy ze sobą szczęśliwi” – mówił Andrzej Kopiczyński o swoim związku z Moniką Dzienisiewicz

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, Bal Fundacji TVN, 08.09.2012 rok

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, Bal Fundacji TVN, 08.09.2012 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Agnieszka i Dariusz Cegielscy. Dlaczego się rozstali?

Po 17 latach niezwykle udanego małżeństwa zgromadziły się nad nimi ciemne chmury. Uchodzili za związek idealny, dlatego informacja o rozwodzie prezenterki i jej męża wstrząsnęła mediami. Okazało się jednak, że prywatnie para zmagała się z problemami, których nie byli w stanie przepracować…

Powodem niespodziewanego rozstania była dzieląca ich odległość, która wypaliła młodzieńczą namiętność. Para przez charakter swojej pracy praktycznie widywała się jedynie w spontanicznych przejazdach. Agnieszka Cegielska mieszkała w Warszawie, gdzie również pracuje na co dzień. Natomiast były partner był w nieustannych rozjazdach - siedziba jego firmy znajduje się w Tczewie, do tego dochodziły jeszcze liczne delegacje po całej Europie. Byli partnerzy uświadomili sobie wówczas, że od dawna nie łączy ich już głębsze uczucie. Jednak wieloletnia przyjaźń przetrwała, i pomimo rozwodu udało im się zachować bliskie relacje. Szybko dogadali się co do podziału majątku i nie podstawiali sobie wzajemnie kłód pod nogi.

„Małżonkowie są zdecydowani na rozwód, ustalili już nawet kwestie dotyczące podziału majątku. Nie ma w tej sprawie między nimi nieporozumień. Rozstają się z klasą, najważniejsze jest dla nich dobro ich syna. Ich drogi już dawno się rozeszły”, donosił wówczas informator tabloidu „Na Żywo”.

Czy ułożyli sobie życie na nowo? Takie informacje nie są póki co znane szerszej publice. Życzymy jednak obojgu bardzo dużo szczęścia, a Agnieszce Cegielskiej - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!  

Sprawdź również: Historia miłości Bogusława Lindy i Lidii Popiel. Walczyli by być razem... Dziś aktor kończy 70 lat

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, 10 lat TVN, październik 2007 rok

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, 10 lat TVN, październik 2007 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.