Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, 10 lat TVN, październik 2007 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA
Historia miłości

Połączyła ich młodzieńcza miłość. Oto historia Agnieszki i Dariusza Cegielskich

Jednak ich związek przeszedł do historii… Dlaczego?

Marcjanna Maryszewska 9 lipca 2023 11:02
Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, 10 lat TVN, październik 2007 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Była modelka i prezenterka pogody jest doskonale znana w telewizji. Prywatnie przez lata związana była z Dariuszem Cegielskim. To właśnie dla niego porzuciła karierę w modelingu, by móc spędzić życie u jego boku. „Na mojej drodze pojawił się ktoś, kto jest moim przyjacielem i mądrym człowiekiem”, opowiadała przed laty. Niestety ich miłość nie trwała wiecznie... Małżonkowie rozstali się w 2019 roku. Jak wyglądała historia ich relacji?

Agnieszka i Dariusz Cegielscy. Historia miłości

Nim podbiła serca Polaków jako prezenterka pogody w TVN, przez jakiś czas pracowała jako modelka. I choć Agnieszka Cegielska wcale nie planowała robić zawrotnej kariery modelingowej, całkowicie pochłonęły ją podróże z nią związane. Liczne kontrakty umożliwiły jej zwiedzanie innych krajów. Pracowała m.in. w Tokio, Barcelonie, Turcji, Francji i Wielkiej Brytanii. Już jako nastolatka bardzo często przebywała za granicą. „Bardzo chciałam zobaczyć świat. Zaraz po maturze trafiłam do Japonii. Rodziców nie byłoby stać, żeby mnie tam wysłać na wakacje”, mówiła w wywiadzie dla VIVY! w 2018 roku.

Gdy w przerwie pomiędzy kolejnymi kontraktami przyleciała do Polski, poznała bliżej swojego przyszłego męża, Dariusza Cegielskiego. Wcześniej uczęszczali do tego samego liceum, lecz dopiero wówczas dosięgnęła ich strzała amora… „Znamy się więcej niż połowę życia, przez które udaje się nam tak cudownie razem iść. Mąż jest moim największym przyjacielem”, wyznała „Na Żywo”. Swoją miłość zbudowali na głębokiej, przyjacielskiej relacji, która pomogła przetrwać im kolejne lata. Właśnie to uznawali za sekret swojej relacji. Agnieszka Cegielska od razu wiedziała że odnalazła mężczyznę, z którym pragnie iść przez życie…

Czytaj także: Przed laty Urszula wyrzuciła męża z domu. „Nie spodziewał się, że każę mu się wyprowadzić”

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, wielki rewanż - TVN kontra Sejm RP, 01.06.2008 rok

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, wielki rewanż - TVN kontra Sejm RP, 01.06.2008 rok
Fot. Mikulski/AKPA

I właśnie aby móc żyć spokojnie u boku wybranka, zakochana modelka całkowicie porzuciła modeling. Choć była u szczytu kariery nigdy nie żałowała, nie tylko dlatego, że nie wiązała z tym zawodem swojej przyszłości. „Na mojej drodze pojawił się ktoś, kto jest moim przyjacielem i mądrym człowiekiem”, wspominała w „Na Żywo”. W międzyczasie rozpoczęła pracę jako prezenterka pogody w TVN.

Ślub wzięli w 2002 roku, lecz nie mówili otwarcie o sobie ani swojej miłości. Tworzyli bardzo prywatny, acz jednocześnie wzorowy związek. Jednak Dariusz Cegielski, który jest właścicielem firmy transportowej, a dokładniej prezesem zarządu Trans Polonia SA, bardzo często pojawiał się u boku znanej żony podczas publicznych wydarzeń. Małżonkowie przez lata byli w sobie bez pamięci zakochani, a owocem ich miłości był syn Franciszek, który przyszedł na świat siedem lat po ślubie. Dla obu najważniejsza była rodzina.

Kochankowie i najlepsi przyjaciele… W takiej relacji trwali do samego końca. Z nadzieją patrzyli w przyszłość, podążali w tym samym kierunku. Ich wizje jednak z czasem zaczęły się rozmywać

Czytaj także: Z obecną partnerką mieszka pod jednych dachem, wciąż nie rozwiódł się z żoną. Życie uczuciowe Macieja Orłosia jest niezwykle barwne

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, Bal Fundacji TVN, 08.09.2012 rok

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, Bal Fundacji TVN, 08.09.2012 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Agnieszka i Dariusz Cegielscy. Dlaczego się rozstali?

Po 17 latach niezwykle udanego małżeństwa zgromadziły się nad nimi ciemne chmury. Uchodzili za związek idealny, dlatego informacja o rozwodzie prezenterki i jej męża wstrząsnęła mediami. Okazało się jednak, że prywatnie para zmagała się z problemami, których nie byli w stanie przepracować…

Powodem niespodziewanego rozstania była dzieląca ich odległość, która wypaliła młodzieńczą namiętność. Para przez charakter swojej pracy praktycznie widywała się jedynie w spontanicznych przejazdach. Agnieszka Cegielska mieszkała w Warszawie, gdzie również pracuje na co dzień. Natomiast były partner był w nieustannych rozjazdach - siedziba jego firmy znajduje się w Tczewie, do tego dochodziły jeszcze liczne delegacje po całej Europie. Byli partnerzy uświadomili sobie wówczas, że od dawna nie łączy ich już głębsze uczucie. Jednak wieloletnia przyjaźń przetrwała, i pomimo rozwodu udało im się zachować bliskie relacje. Szybko dogadali się co do podziału majątku i nie podstawiali sobie wzajemnie kłód pod nogi.

„Małżonkowie są zdecydowani na rozwód, ustalili już nawet kwestie dotyczące podziału majątku. Nie ma w tej sprawie między nimi nieporozumień. Rozstają się z klasą, najważniejsze jest dla nich dobro ich syna. Ich drogi już dawno się rozeszły”, donosił wówczas informator tabloidu „Na Żywo”.

Czy ułożyli sobie życie na nowo? Takie informacje nie są póki co znane szerszej publice. Życzymy jednak obojgu bardzo dużo szczęścia.  

Sprawdź również: Łączy ich wielka miłość oraz pragnienie stabilizacji. Dzięki 26 lat młodszej ukochanej Robert Rozmus pozbył się opinii podrywacza

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, 10 lat TVN, październik 2007 rok

Agnieszka Cegielska, Dariusz Cegielski, 10 lat TVN, październik 2007 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.